Filtruj:
× Wyczyść wszystko

Wiek

Płeć

Autor

Marka

więcej

Licencja

więcej

Cena

pokaż

Seria

Dostępność

Liczba kartek

pokaż

Rodzaj zeszytu

Zeszyty

Znaleziono: 1751 produktów

Zeszyty

W kratkę, linię, nutowe lub gładkie – zeszyty szkolne różnią się pod wieloma względami zaczynając od ilości kartek, poprzez rodzaj okładki i format na jakości papieru kończąc. Dzięki tej różnorodności łatwiej dobrać dziecku takie zeszyty, by nie tylko odpowiadały jego gustom, ale przede wszystkim zachęcały do starannego pisania i efektywnej nauki.

 

Różne formaty zeszytów

Do najbardziej popularnych formatów używanych w szkole przez dzieci należy A5 (148x210mm), który z łatwością może się zmieścić nawet w niewielkim plecaku. Starsze dzieci i młodzież często wybierają dwukrotnie większe zeszyty A4 (np. zeszyty Interdruk w twardej lub miękkiej okładce), które ich zdaniem są znacznie wygodniejsze w rysowaniu oraz robieniu szybkich notatek. Najmniejszy rozmiar mają różnego rodzaju notesy (A6, A7), a niektóre z nich często wyróżniają się nieregularnymi kształtami oraz wieloma kolorami stron.

 

Oprawki na zeszyty dla dzieci

Zeszyty do szkoły mające ponad 90 kartek często posiadają twarde okładki, zapewniające większą wytrzymałość oraz odporność na zniszczenia wynikające z niewłaściwego użytkowania. Zeszyty cieńsze, zwłaszcza te kierowane do najmłodszych uczniów najczęściej mają miękką opraw, którą warto zabezpieczyć nakładając na nią foliowe okładki o tym samym formacie.

Zarówno twarde jak i miękkie okładki (np. zeszyty Oxford) zaskakują różnorodnością barw i wzorów, wśród których nawet najbardziej wymagający młody uczeń z łatwością może wybrać dla siebie coś ciekawego. Śmieszne nadruki, kolorowe pejzaże, fotografie zwierzaków lub uśmiechniętych buziek – dzięki tak szerokiej ofercie każde dziecko ma możliwość posiadać nie powtarzające się w klasie zeszyty szkolne w oryginalnej okładce.

 

Zeszyty do szkoły dla młodzieży

Większy format, wytrzymała polipropylenowa okładka, możliwość dołączania zakładek – zeszyty młodzieżowe często wyróżniają się większym formatem oraz prostym wzornictwem na oprawach. Nastolatki chętnie sięgają po kołozeszyty (np. Interdruk zeszyty) z wyjmowanymi przekładkami o różnych kolorach, umożliwiającymi segregowanie notatek. Znajdujące się w nich niewielkie kieszenie ułatwiają przechowywanie pojedynczych kartek lub dokumentów, a specjalne perforacje ułatwiają wyrywanie stron bez ryzyka zniszczenia całego zeszytu.