Filtruj:

Bruliony

Znaleziono: 153 produkty

Bruliony

Na długiej liście wyprawki do szkoły nie może zabraknąć zeszytów do odrabiania zadań domowych oraz zapisywania ważnych notatek. W przypadku przedmiotów wymagających zapisywania większej ilości zadań najlepszym rozwiązaniem są grube bruliony w twardej oprawie odpornej na zniszczenia powstające w wyniku częstego użytkowania i zmniejszających ryzyko pojawiania się tzw. „oślich uszu”. Bruliony tego typu nie wymagają zakładania ochronnych okładek i mogą służyć dziecku lub osobie dorosłej nawet przez kilka lat.

 

Bruliony szkolne dla uczniów w różnym wieku

Starsze dzieci uczące się w kolejnych klasach szkoły podstawowej i średniej robią coraz więcej notatek, a do każdego przedmiotu potrzebują osobnego zeszytu. Kołonotatniki lub bruliony w kratkę lub szeroką linię, liczące od 90 stron wzwyż i o zwiększonych formatach pomagają zachować porządek w notatkach, zwłaszcza jeśli dotyczą one różnych zagadnień np. w języku polskim literatura, gramatyka, ortografia czy interpretacja wierszy.

Bruliony A5, A4 oraz bruliony B5 to najpopularniejsze formaty zeszytów wśród starszych uczniów, nastolatków oraz studentów. Niektóre z nich wzornictwem lub nadrukami na okładce mogą nawiązywać do danego przedmiotu (np. chemii, matematyki, historii), co ułatwia wybranie właściwego brulionu wśród zeszytów znajdujących się w plecaku.

 

Praktyczne kołobruliony dla dzieci i dorosłych

Kołobruliony cieszą się bardzo dużą popularnością wśród starszych uczniów i dorosłych. Metalowa spirala łącząca nawet 250 kartek z okładkami ułatwia ich wyrywanie wzdłuż specjalnych perforacji. Dodatkowo niektóre bruliony posiadają przekładki z możliwością oznaczenia, plastikowe koperty zamykane na rzep, a nawet niewielkie karteczki samoprzylepne w wielu jaskrawych kolorach, pomagające w segregacji notatek.

 

Bruliony szkicowniki dla młodych artystów

Jedną z odmian zeszytu rysunkowego jest brulion na spirali górnej ze sztywnym kartonowym podkładem i różnymi kolorami papieru (np. białym i czarnym), co umożliwia szkicowanie lub rysowanie niemal wszystkim narzędziami do pisania, a w szczególności kredkami, węglem, pastelami czy długopisem. Bruliony szkicowniki o większych rozmiarach są idealnym materiałem do rysowania dla młodych twórców, hobbystów oraz profesjonalnych artystów.