Filtruj:

Inhalatory

Znaleziono: 13 produktów

Inhalator a nebulizator dla dzieci

Inhalator dla dzieci jest sprzętem służącym do leczenia wziewnego. Dotyczy to głównie pacjentów cierpiących na choroby układu oddechowego. Inhalatory dla dzieci umożliwiają dotarcie leków lub pary wód mineralnych do organizmu dziecka.

Nebulizatory dla dzieci działają podobnie. To urządzenia, które tłoczą powietrze i wytwarzają parę wodną lub aerozol z lekiem. Zabieg nebulizacji przeprowadza się przy pomocy specjalnej maski i sprawdzi się przede wszystkim przy łagodnych stanach zapalnych oraz rozwijających się infekcjach.

Postaw na wysokiej jakości inhalator!

Przy wyborze inhalatora dla dziecka, należy zwrócić uwagę na szereg istotnych czynników. Znaczenie ma przede wszystkim MMAD – jest to uśredniony rozmiar cząsteczek aerozolu. W zależności od tego parametru, stosowany lek może docierać np. tylko do tchawicy, lub znacznie dalej, w tym do oskrzeli, czy pęcherzyków płucnych.

Inhalator dla dzieci może posiadać również dodatkowe funkcje, takie jak np. ciągły tryb pracy. Opcja ta okaże się przydatna, jeśli ze sprzętu ma korzystać więcej niż jedno dziecko, lub gdy maluch potrzebuje naprawdę częstych inhalacji. Inhalator dla niemowląt to sprzęt, którego częstotliwość stosowania warto omówić z lekarzem rodzinnym. Ma wspomagać samopoczucie malucha, więc zadbanie o jego prawidłową eksploatację jest niezbędne. Sprawdź dostępne w naszej ofercie inhalatory oraz nebulizatory dla dzieci oraz wybierz produkt, który spełnia Twoje oczekiwania