Inhalatory

Znaleziono: 7 produktów

Inhalatory

Inhalatory mogą okazać się najlepszym sprzymierzeńcem w walce o zdrowie malucha! Dostępne modele są bowiem stosowane w szeregu schorzeń – od alergicznego nieżytu nosa, aż po stany zapalne. Każdą sytuację należy jednak skonsultować ze specjalistą. W ofercie SMYKA znajdziesz inhalatory dla dzieci przeznaczone do szybkiego i efektywnego leczenia chorób górnych dróg oddechowych. Do terapii zachęcą najmłodszych zabawne kształty i przyjazny wygląd urządzenia. Odkryj inhalatory wziewne dostępne na smyk.com!

Inhalatory – wskazania do aerozoloterapii

Aerozoloterapia przy użyciu inhalatorów to skuteczna metoda leczenia szeregu schorzeń układu oddechowego. Skorzystają z niej również najmłodsi! Nowoczesne nebulizatory są dostosowane do potrzeb dzieci i nie wymagają precyzyjnej koordynacji wdechowo-wydechowej.

Codzienna inhalacja stanowi nieocenione wsparcie w łagodzeniu duszności i kaszlu – nieodłącznych objawów astmy. Nebulizatory wspomagają również leczenie alergicznego nieżytu nosa, zapalenia płuc oraz infekcji górnych dróg oddechowych. Przed rozpoczęciem terapii warto się jednak skonsultować się z lekarzem.

Inhalator czy nebulizator? Podpowiadamy!

 

Inhalatory i nebulizatory często uznawane są za synonimy tego samego urządzenia. Jak jest naprawdę?

Inhalatory wziewne to przenośne urządzenia, dostarczające pacjentowi lek w postaci aerozolu w czasie głębokiego wdechu. Z tego względu zalecane są szczególnie osobom, które są w stanie skoordynować ruchy oddechowe. Nebulizatory z kolei rozpylają każdy preparat do formy aerozolu (drobnych kropelek). Po zakończonej inhalacji zaleca się przepłukanie jamy ustnej.

Nebulizatory i inhalatory bezprzewodowe

Tworzące ofertę SMYKA inhalatory bezprzewodowe to doskonałe rozwiązanie dla osób aktywnych! Praktyczny charakter urządzenia umożliwia podanie preparatu w dowolnym miejscu i czasie.

Na naszej stronie znajdziesz różne rodzaje inhalatorów do podawania leków osobom zmagającym się ze schorzeniami układu oddechowego. Modele siateczkowe są wyposażone w cienką membranę z mikroskopijnymi otworami. Lek przechodzący przez wspomniane otwory przekształcany jest następnie w kropelki aerozolu. Inhalatory przenośne są przy tym wyjątkowo ciche. Dzięki temu przypadną do gustu osobom ceniącym dyskrecję i spokój podczas leczenia.

Inhalatory dla dzieci w zabawnych kształtach

Nebulizacja w czasie leczenia choroby nie musi być nudna! Z myślą o tym w naszej ofercie dostępne są inhalatory dla niemowląt w zabawnych kształtach! Dzięki temu terapia będzie dla brzdąca prawdziwą przyjemnością. Część nebulizatorów dla dzieci nie posiada ruchomych części, co zwiększa bezpieczeństwo w trakcie stosowania.

Urządzenia w formie uroczych zwierząt staną się najlepszym towarzyszem brzdąca w chorobie. Zabawne inhalatory mogą być również wykorzystane przez dorosłych. Dzięki temu jedno urządzenie przysłuży się całej rodzinie.