Śmieszne gry planszowe – polecane tytuły w sam raz na imprezę

Śmieszne gry planszowe – polecane tytuły w sam raz na imprezęŚmieszne gry planszowe to doskonałe urozmaicenie każdej domówki. Z bogatej oferty gier towarzyskich dostępnych na smyk.com wybraliśmy 5, które serwują potężną dawkę humoru. Przekonajcie się, na czym polegają i dlaczego warto zabrać je ze sobą na imprezę.

Śmieszne gry planszowe: 5 sekund. Edycja specjalna (Trefl)

W tym tytule liczy się szybkość! Rozszerzona wersja kultowej już gry 5 sekund zawiera większą pulę pytań (724) oraz puste karty do utworzenia własnych. Mechanika gry towarzyskiej pozostała bez zmian: zawodnik na Gorącym Krześle losuje pytanie i ma tylko kilku sekund na udzielenie 3 odpowiedzi. Jeśli mu się to uda, wykonuje ruch pionkiem do przodu. Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza dotrze do mety. Rozgrywkę uatrakcyjnia klepsydra z poruszającymi się w dół kulkami, które odmierzają czas. W 5 sekund. Edycja specjalna może zagrać od 3 do 6 uczestników powyżej 8 roku życia.

Zabawne gry planszowe na imprezę: Czółko i Czółko. Bez cenzury (Portal Games)

Czy rolę planszy do gry może pełnić ludzkie… czoło? Jak najbardziej! Czółko to przezabawna gra karciana, która opiera się na pokazywaniu i odgadywaniu haseł podzielonych na 4 kategorie. Przedniej zabawie sprzyja 15 trybów rozgrywki: czy potrafisz pokazać hasło, używając jedynie rzeczowników, tyłem albo z dłonią na głowie? A może opowiesz je, robiąc przysiady, krzycząc lub śpiewając? Jeśli tak, ta gra może spodobać się Tobie i Twoim znajomym. Czółko jest przeznaczone dla 2–8 graczy od 10 roku życia. Zarezerwuj na nią 15–45 minut. Uwaga! Inna wersja gry – Czółko. Bez cenzury – przeznaczona jest wyłącznie dla graczy dorosłych.

Śmieszne gry planszowe polecane na spotkanie towarzyskie: Palce w pralce (Rebel)

Wyczucie rytmu, zmysł obserwacji i łatwość zapamiętywania gestów to Twoje mocne strony? Jeżeli odpowiedź brzmi „tak”, bez wahania sięgnij po szaloną grę imprezową Palce w pralce. Podstawą rozgrywki jest wyklaskiwanie rytmu piosenki „We will rock you” przez wszystkich uczestników. W tym samym czasie poszczególne osoby najpierw pokazują swój gest z karty, a następnie wywołują kolejnego gracza ich gestem i tak w kółko. Zwycięzcę ustala się na podstawie jak najmniejszej liczby kart „kul”, oznaczających pomyłki podczas rozgrywki. W grze Palce w pralce jednocześnie może wziąć udział od 4 do 12 osób od 8 lat. Zarezerwuj na rozgrywkę od 5 do 30 minut.

Śmieszne gry planszowe na imprezę: Eksplodujące Kotki i Eksplodujące Minionki (Rebel)

3…2…1…kryj się! Eksplodujące kotki możemy śmiało nazwać rosyjską ruletką z przeuroczymi kotkami w roli głównej. W trakcie każdej tury osoba wyciąga z puli jedną kartę. Problem w tym, że pośród nich ukryły się tytułowe eksplodujące kotki. Jeśli ktoś natrafi na kartę z pluszowym zwierzątkiem, gra może skończyć się dla niego głośnym „BUM”. Wygrywa zawodnik, który najdłużej ustrzeże się przed kocimi wybuchami, m.in. wyciągając karty „ochronne” lub przerzucając bombę na przeciwników.

W tytuł zagra od 2 do 5 graczy od 12 roku życia. Czas rozgrywki: 15 minut. W pełnej humoru odmianie gry, czyli w Eksplodujących Minionkach, zamiast kotów królują żółte, pocieszne stworki. To propozycja dla fanów tej animacji. 

Party Alias. Wielki Zakład (Albi), czyli śmieszne gry planszowe na imprezę

Atutem tej gry towarzyskiej jest różnorodność zadań i nutka rywalizacji – uczestnicy dzielą się na konkurujące ze sobą drużyny. Party Alias. Wielki Zakład oferuje zadania: ruchowe (m.in. pantomima albo teatrzyk, w którym w roli kukiełek występują członkowie przeciwnej drużyny), twórcze (np. rysowanie lub lepienie haseł z plasteliny) oraz słowne (zagadki i skojarzenia).

Przebieg gry jest kontrolowany przez dołączoną klepsydrę. Przed każdą rundą drużyny obstawiają, czy przeciwnicy poradzą sobie z zadaniem – jeśli im się uda, przesuną się o określoną liczbę pól w stronę zwycięstwa. W Party Alias. Wielki Zakład zagrają minimum 4 osoby powyżej 11 lat, a rozgrywka zajmie maksymalnie 60 minut.

***

Po inne śmieszne gry na imprezę zapraszamy do kategorii – gry towarzyskie

Oprac. Agnieszka Kulig-Kozłowska

Może Cię również zainteresować: