Kaski rowerowe dla dzieci - ranking. Jak wybrać ten najlepszy?

Kaski rowerowe dla dzieci - ranking. Jak wybrać ten najlepszy?Wybór odpowiedniego kasku rowerowego dla dziecka może okazać się zadaniem trudniejszym, niż wydaje się na pierwszy rzut oka. Jeśli nie masz w tym doświadczenia, przychodzimy z pomocą! W tym artykule wskażemy najważniejsze parametry, którymi powinny cechować się kaski dla dzieci. Ranking, który stworzyliśmy, zawiera z kolei kilka ciekawych propozycji, które sprawdzą się w roli pierwszego lub kolejnego kasku Twojego dziecka.

Jaki kask dla dziecka?

Nauka jazdy na rowerze nie powinna ograniczać się do samego ruszania, hamowania i skręcania. Chłonność umysłu dziecka warto wykorzystać do tego, aby w przyszłości pewne rzeczy były dla niego oczywiste – w tym kwestie związane z bezpieczeństwem, które jest przecież kluczowe. Jedną z nich jest zakładanie kasku rowerowego. Choć liczba cyklistów chroniących odpowiednio swoją głowę w naszym kraju wciąż rośnie, nadal daleko nam do zachodnich standardów. Pokolenie dzisiejszych kilkulatków może więc być pod tym względem przełomowe.

Najlepsze kaski rowerowe dla dzieci, to przede wszystkim kaski, które we właściwy sposób podnoszą bezpieczeństwo malucha. Każda konstrukcja sprzedawana na terenie Unii Europejskiej musi posiadać odpowiednią certyfikację, potwierdzającą właściwy poziom ochrony. Zastanawiając się, jaki kask dla dziecka będzie odpowiedni, warto wziąć pod uwagę także takie parametry, jak wygoda, odpowiednia wentylacja, waga i wygląd.

Jak dobrać kask rowerowy dla dziecka?

Kupując kask, polecamy więc zwrócić uwagę m.in. na jakość wykonania wewnętrznej wyściółki. Warto, by była ona miękka i nie powodowała otarć. Ważna jest też liczba otworów w kasku. Im mniej będzie ich w konstrukcji, tym gorzej kask będzie odprowadzał wilgoć i temperaturę. Oczywiście kask do jazdy miejskiej nie musi być tak dobrze wentylowany, jak kask na dłuższe wycieczki czy do jazdy sportowej. Przydatna jest natomiast specjalna siatka, zapobiegająca przedostawaniu się owadów pod skorupę kasku.

Postaraj się także zwracać uwagę, ile waży wybrana konstrukcja. Większość kasków dla dzieci waży około 250-400 gramów i jest to waga komfortowa nawet dla kilkuletniego dziecka. Oczywiście im mniej (przy zachowaniu pełnej ochrony), tym lepiej. Lekki, dobrze wentylowany kask nie zniechęci dziecka do jego regularnego używania.

Ciekawym rozwiązaniem są też kaski ze zintegrowanym systemem oświetlenia. Czerwona lampka o odpowiedniej mocy umieszczona na tyle kasku znacząco poprawia widoczność dziecka, zwiększając tym samym jego bezpieczeństwo na drodze. Jazda z oświetleniem to także dobry nawyk, który warto wpajać dziecku od najmłodszych lat. Pierwsze kilometry na rowerze to doskonały moment, by nauczyć je odpowiedzialności.

 

Kaski rowerowe dla dzieci – ranking

 

Zobacz wszystkie kaski

 

Mamy nadzieję, że nasz poradnik pomógł Ci wybrać odpowiedni kask dla dziecka. Ranking, który znalazł się wyżej, zawiera pełen przekrój konstrukcji – od podstawowych modeli uniwersalnych po kaski rowerowe dla nieco starszych i bardziej zaawansowanych w jeździe dzieci. Warto jednak pamiętać, że najbezpieczniejszy kask to ten, który dziecko chętnie zakłada. Oprócz zakupu sprzętu warto więc dawać młodym cyklistom dobry przykład.

Jeśli jednak szukasz nie tylko kasku, ale również pojazdu dla swojej pociechy, koniecznie zobacz nasze artykuły na temat rowerków biegowych oraz najlepszych modeli rowerów dziecięcych.

Oprac. Remigiusz Morawiec

Może Cię również zainteresować: