Filtruj:

Trampoliny

Znaleziono: 107 produktów

Małe i duże trampoliny ogrodowe

Skakanie to nieraz jedna z ulubionych czynności maluchów i starszych dzieci, a trampoliny ogrodowe, zwłaszcza te o większych rozmiarach, pozwalają na wyśmienitą zabawę w nieco szerszym gronie. Trampolinowe szaleństwa niosą ze sobą wiele korzyści, dlatego można się z nimi spotkać coraz częściej, zwłaszcza w przydomowych ogródkach. Wraz ze wzrostem ich popularności w ostatnich latach powstało wiele parków wyposażonych w małe i duże trampoliny, a nawet opracowano nowy sposób treningów – jumping fitness – pozwalający na uzyskanie odpowiedniej sylwetki właśnie poprzez skakanie.

Małe trampoliny dla dzieci

Już niespełna roczne maluchy potrafiące stać przy mebelkach w charakterystyczny sposób uginają kolanka i poruszają pupą jakby chciały oderwać stópki od ziemi i wykonać niewielki podskok. Na takim etapie rozwoju świetnie sprawdzają się dmuchane lub wielofunkcyjne małe trampoliny, które mogą być zarówno wykorzystywane jako sprężysty basen z piłeczkami jak i batuta z demontowaną poręczą, zapewniającą utrzymanie równowagi podczas pierwszych prób podskakiwania. Tego typu trampoliny dla dzieci świetnie się sprawdzają do zabawy zarówno w ogrodzie, jak i w domu, a możliwość złożenia do niewielkich rozmiarów pozwala na przechowywanie w wolnej przestrzeni pod łóżkiem lub za szafą.

Trampoliny ogrodowe dla kilku osób

Coraz częściej w przydomowych ogródkach goszczą składane trampoliny duże, na których może skakać jednocześnie kilka osób. Zewnętrzny stelaż, sztywna siatka zabezpieczająca przed wypadnięciem oraz wytrzymała, elastyczna mata pozwalają nie tylko na skoki, ale również wykonywanie prostych ewolucji w powietrzu.

Systematyczne skakanie i zabawy na trampolinie to świetny sposób na szybkie rozładowanie energii i pozbycie się złych emocji. Ponadto duże trampoliny ogrodowe pomagają rozwijać poszczególne partie mięśni, wzmacniają układ szkieletowo-mięśniowy i wpływają korzystnie na ukrwienie całego organizmu, dlatego zarówno małe dzieci, nastolatkowie i dorośli ze skakania mogą czerpać same korzyści.

Wyjątkowe trampoliny fitness

Trampoliny fitness nieco różnią się pod względem konstrukcyjnym od batut ogrodowych czy dziecięcych, ponieważ służą do wykonywania konkretnych ćwiczeń. Zamiast zabezpieczającej siatki mają uchwyt, służący do utrzymania równowagi podczas wyższych podskoków, a łatwość montażu i niewielkie rozmiary pozwalają na korzystanie z trampoliny fitness na tarasie czy w domu.

Ćwiczenia na batucie pomagają uzyskać i utrzymać szczupłą sylwetkę równie skutecznie jak bieganie czy korzystanie z siłowni, ponieważ podczas godziny skakania można spalić nawet 1200 kcal. Z tego powodu coraz częściej osoby decydujące się na zajęcia sportowe wybierają właśnie treningi z użyciem trampoliny fitness, mogące nie tylko wspierać zachowanie prawidłowej figury, ale także pomagające zadbać o zdrowie i dobry humor każdego dnia.