Jak nazywają się poszczególne kucyki Pony?

kucyki Pony

Chcesz wiedzieć, jak nazywają się współczesne kucyki Pony? Z przyjemnością Ci je przedstawimy! Główne bohaterki animowanego serialu „My Little Pony Przyjaźń to Magia” to zaledwie sześć, za to przeuroczych istot. Poznaj je i przekonaj się co je łączy, a co różni od Pony z lat 80., 90. i pierwszej dekady XXI wieku.

Imiona kucyków Pony z serialu „Przyjaźń to magia”:

     Twilight Sparkle

jak sie nazywaja kucyki Pony

Iskierka Zmierzchu jest liliowym jednorożcem (potem alicornem, czyli jednorożcem, pegazem jednocześnie). Ma granatową grzywę i ogon z fantazyjnymi, fioletowymi i różowymi pasemkami. Jej duże, fiołkowe oczy okalają długie rzęsy. Znaczek Twilight to ciemnoróżowa gwiazda, spod której widać białe promyki mniejszej gwiazdki. Dodatkowo symbol otacza pięć białych gwiazdek.

Bohaterka kocha książki (kiedyś uważała je nawet za ważniejsze od przyjaźni), jest pilną uczennicą i zdolną organizatorką. Potrafi czarować (reprezentuje Klejnot Magii), lecz trzeźwy umysł każe jej sceptycznie podchodzić do wszystkiego, co nieracjonalne. Bywa, że traci cierpliwość. Boi się myszy i węży.

     Applejack

kucyki pony imiona

Pomarańczowy kucyk z blond grzywą i ogonem; o zielonych oczach i w nieodłącznym, farmerskim kapeluszu. Jej wzorek tworzą trzy czerwone jabłka. To prawdziwa kowbojka: silna, wysportowana, pracowita i uparta, ale jednocześnie uczciwa i serdeczna. Nie znosi dziewczęcych strojów, dodatków i bywa nieokrzesana. Świetnie radzi sobie nie tylko na swojej farmie, ale i w kuchni. Potrafi też grać na różnych instrumentach. Jest reprezentantką Klejnotu Uczciwości.

     Fluttershy

nazwy kucykow pony

Nieśmiała Trzepotka jest pegazem o żółto-kremowym umaszczeniu i jasnoróżowym ogonie i grzywie. Jej turkusowe, często przymknięte oczy często wyrażają strach i onieśmielenie. Jej znaczkiem są trzy motyle. Jak na reprezentantkę Klejnotu Dobroci przystało, ma dobre serce, jest bardzo wrażliwa i opiekuńcza. Kocha przyrodę i leśne zwierzęta.

     Rainbow Dash

my little pony nazwy kucykow

Pędząca Tęcza to błękitny pegaz, o fioletowych oczach. Jej grzywę i ogon tworzą poczochrane przez pęd i wiatr, tęczowe bujne kosmyki. Ma ciemnoróżowe oczy i proste, a nie podkręcone jak u jej przyjaciółek, rzęsy. Jej znaczek to niebiesko-żółto-czerwona błyskawica i biała chmurka. Świetnie lata, a kiedy się rozpędzi pozostawia za sobą tęczową smugę. Jest reprezentantką Klejnotu Lojalności, co wiele mówi o jej charakterze. Poza tym jest pewną siebie sportsmenką i bardzo inteligentną postacią. Lubi czytać, pisać i... być najlepsza we wszystkim. Nie lubi prać i jeść ciast.

     Rarity

kucyki pony jak się nazywaja

Jej imię można przetłumaczyć jako Wyjątkowość, Rzadkość lub... Rarytas. To jednorożec o białym umaszczeniu i grzywie oraz ogonie w kolorze ciemnego fioletu, a także ciemnoniebieskich oczach, których powieki pomalowane są błękitnym cieniem a rzęsy – starannie podkręcone. Jej znaczek to jasnoniebieskie diamenty. Jako reprezentantka Klejnotu Szczodrości i estetka w każdym calu chce obdarzać otoczenie i siebie tym, co najpiękniejsze, zarówno jeśli chodzi o suknie, jak i efektowny styl bycia. Uważa się za damę, kocha modę i highlife. Bywa drobiazgowa i histeryczna, ale w żadnym wypadku nie można odmówić jej inteligencji i zaradności.

     Pinkie Pie

jak sie nazywaja koniki pony

Kucyk o tym apetycznym imieniu (Różowe Ciastko) ma jasnoróżowe umaszczenie i ciemnoróżową grzywę oraz ogon. Te ostatnie układają się w bujne loki. Wzorek niebieskookiej Pinkie Pie to trzy baloniki. Jest reprezentantką Klejnotu Śmiechu, bardzo towarzyską i pełną energii. Uwielbia ciasta i ciasteczka. Ma też dar tzw. różowej intuicji – kiedy zbliża się jakieś wyjątkowe wydarzenie, Pinkie Pie zaczyna drżeć. Wyróżnia ją także fenomenalna pamięć i talent wokalny. Boi się nietoperzy.

Wśród serialowych bohaterów zamieszkujących magiczną krainę Equestrii, jej stolicę Canterlot i niewielką miejscowość Ponyville, jest oczywiście dużo więcej postaci. To nie tylko kucyki, pegazy, jednorożce czy alicorny, ale i mnóstwo mitycznych oraz fantastycznych stworzeń... Począwszy od przypominających owady Bryzusi aż po gryfy, feniksy i smoki.

Dixit

Jak kucyki Pony (i ich imiona) zmieniały się przez ostatnie 37 lat?

Prototypem współczesnych kucyków był brązowy, plastikowy konik. Niezwykły, bo z długą jasnoblond grzywą i bujnym ogonem. Jego miękkie włosy można było nie tylko czesać, ale i zaplatać je w warkoczyki. Miał na imię... po prostu My Pretty Pony. Czy był piękny? Pewnie spora część dziewczynek, porównując go z Rarity czy Rainbow Dash powiedziałaby, że nie. Zwłaszcza, że był twardy, a gdy poruszało się specjalną dźwignią, by strzygł uszami – wydawał niezbyt przyjemne dźwięki. W dodatku, ze swoją pochyloną głową i zgarbionym grzbietem przypominał trochę ponurego Kłapouchego.

Podobno, kiedy jeden z menadżerów Hasbro pokazał kucyka swojej żonie, zasugerowała, że powinien być on mniejszy, miękki i... kolorowy. Zespół pracujący nad projektem wziął się do pracy. Niedługo potem na sklepowe półki trafiły mniejsze i dużo bardziej subtelne wersje My Pretty Pony: sześć kucyków w barwach występujących u koni naturalnie i sześć w kolorach pastelowych. Dzieciom zdecydowanie bardziej spodobały się te pastelowe. Tak w 1983 roku powstały My Little Pony.

Nazwy pierwszych kucyków Pony

Pierwsze My Little Pony znacząco różniły się od tych współczesnych. Były to małe, bardziej krępe kucyki o imionach:

 • Snuzzle (siwy z różową grzywą i ogonem oraz symbolami serduszek na boku)
 • Butterscotch (żółty ze słoneczną grzywą i ogonem w kremowym kolorze, symbol – motyle)
 • Bluebell (fioletowo-niebieski z fioletową grzywą, symbol – gwiazdki)
 • Minty (w kolorze pastelowej zieleni, z białą grzywą i ogonem, symbol – czterolistne koniczynki)
 • Blossom (umaszczenie oraz kolor grzywy i ogona – fioletowe, symbol – kwiatki)
 • Cotton Candy (cały w kolorze pastelowego różu, symbol – plamki)

Sukces My Little Pony sprawił, że z każdym rokiem przybywało nie tylko kucyków, ale i skrzydlatych pegazów, jednorożców, a nawet kucyków morskich w sam raz do zabawy w kąpieli. Projektanci tych zabawek wymyślali dla kucyków stajnie i pałace, buciki, nakrycia głowy i rozmaite dodatki.  Same postacie miały różne kształty i kolory. Były wśród nich figurki mniejsze i większe, różniły się od siebie długością i gęstością włosów w grzywach i ogonach. Niektóre miały całe ciało pokryte wzorami, a jeszcze inne – oczy w kolorach kamieni szlachetnych. Mogły też występować w różnych ułożeniach ciała – łącznie w około osiemdziesięciu pozach!

Lata 80. i 90.: wciąż nowe rodzaje i imiona kucyków Pony

Kucyki tzw. pierwszej generacji to bohaterowie animowanego serialu „Mój mały kucyk” z lat 1984-1992. Niektóre nazwy kucyków z bajki brzmią znajomo, jak np.  Apllejack. Inne wydają się dziś jednak zupełnie obce, były to: Bow Tie (Muszka), Cotton Candy (Wata Cukrowa), Baby Cotton Candy (Mała Wata Cukrowa), Bubbles (Bańka), Scoops (Kulka lodów) i Baby Tumbleweed (Tulipanka).

Prócz kucyków w bajce nie brakowało również jednorożców, jak np. Sparkler (Brylancik), Powder (Pył), Whizzer (Koral),  czy  Twilight (Zmierzch). Występowały w niej także pegazy jak np. Firefly (Świetliczek) czy Medley (Składanka). Nie sposób wymienić wszystkich imion, bo w serialu było bardzo dużo postaci.

W tym czasie projektanci z Hasbro wciąż opracowywali kolejne warianty kucyków. Pomniejszali je, wysmuklali. W efekcie w 1997 roku przypominały one bardziej owady niż koniki. Kiedy okazało się, że druga generacja odchudzonych, długonogich Pony nie podoba się dziewczynkom, tak jak pierwsza,  postanowiono nadać figurkom bardziej zaokrąglone kształty.

Kucyki Pony w latach 2002 - 2010

Pony z początku XXI wieku są podobne do kucyków z lat 80. Wszystkie Pony trzeciej generacji miały duże, pełne blasku oczy.

W 2009 roku serię okrojono do siedmiu postaci – ówczesnych serialowych bohaterów z filmu o kucykach. Tak nazywały się koniki Pony z tego czasu:

 • Rainbow Dash
 • Toola-Roola,
 • Pinkie Pie,
 • Scootaloo,
 • Starsong,
 • Cheerilee,
 • Swieetie Belle.

Starsze dziewczynki być może doskonale je pamiętają lub nawet mają jeszcze w swych kolekcjach. Teraz już wiesz, jak nazywają się kucyki Pony – te dawne i współczesne.

Ostatnia generacja Pony?

Aż trudno uwierzyć, że kucyki czwartej generacji – te, których imiona i charaktery znamy z  animowanego serialu „My Little Pony – Przyjaźń to magia” – mają już dziesięć lat. Czy pojawienie się w 2013 roku bajki „My Little Pony Equestria Girls”, o sześciu nastoletnich dziewczętach noszących te same imiona (Twilight Sparkle, Rarity, Rainbow Dash, Apllejack, Fluttershy, Pinkie Pie) i do złudzenia przypominające swoje imienniczki – oznacza koniec ery kucyków? Biorąc pod uwagę popularność  obu tytułów wśród  dzieci – na razie nic na to nie wskazuje.

 

Oprac. Luiza Słuszniak

 

Powiązane artykuły