Figurki kolekcjonerskie do 100 zł. Oto 25 najpopularniejszych

Figurki kolekcjonerskie do 100 zł. Oto 25 najpopularniejszych

Jednym z częstych hobby dzieci, zwłaszcza miłośników gier, filmów czy komiksów, są figurki kolekcjonerskie. Na rynku można znaleźć wiele takich do 100 zł, dlatego rodzic nie musi martwić się tym, że zainteresowania malucha będą kosztować fortunę. Takie zabawki, kupowane od czasu do czasu, mogą sprawić smykowi więcej radości, niż gdyby dostał wszystkie naraz, ponieważ będzie zbierał je przez dłuższy okres i cierpliwie czekał na kolejne. Poniżej przedstawiamy zbiór wyróżniających się figurek kolekcjonerskich (z gier, z bajek, z filmów czy ukazujących różne zwierzęta), które można podarować małemu hobbyście.

 

 

 

 • Figurki zwierząt gospodarskich
 •  

   

   

  Wśród figurek kolekcjonerskich dużą popularnością cieszą się te przedstawiające zwierzęta gospodarskie. Takie figurki będą dobrą okazją, aby zapoznać malucha z dokładnym wyglądem zwierzaków oraz zwyczajami panującymi na farmie. A jeśli smyk bywa na wsi i zaprzyjaźnił się już np. z krówką czy kózką, to zabawki będą przypominać mu o tych czworonożnych przyjaciołach. Oto przykładowe figurki zwierząt gospodarskich, które powinny spodobać się małemu pasjonatowi zwierząt:

  • Schleich, kaczor - Niewielka, ale urokliwa figurka, przedstawiająca kaczora z połyskującą na zielono główką. Może być elementem kolekcji zarówno zwierząt gospodarskich, jak i tych dziko żyjących.
  • Schleich, Cielę rasy simentalskiej, figurka - Cielątko może być dobrą okazją do tego, aby nauczyć smyka nazw małych zwierząt. Nieco starszemu dziecku można natomiast opowiedzieć o różnych rasach krów – przy pomocy figurki i zdjęć można wskazać, jakie są między nimi różnice. Cielak jest odwzorowany w najdrobniejszych szczegółach, więc maluch powinien potem umieć samodzielnie rozpoznać tę rasę.
  • Schleich, Krowa rasy braunvieh, figurka - Oprócz małego cielaka do kolekcji figurek zwierząt gospodarskich warto dołączyć dorosłą krowę. Powyższa zabawka przedstawia osobnika rasy braunvieh, o ciemnej, szaro-brązowej sierści. Krowa ma na szyi zawieszony uroczy dzwonek. Jest on bardzo wiernie odwzorowany – sprawia wrażenie, jakby lada moment miał zadzwonić.
  • Schleich, Weterynarz w pracy, zestaw figurek - Weterynarz to częsty gość w gospodarstwie. Dlatego jedna z figurek w kolekcji to właśnie zwierzęcy doktor. W zestawie znajduje się ze swoimi niezawodnymi medycznymi przyrządami, a także uroczą małpką, jednak to wcale nie oznacza, że nie może leczyć innych zwierząt – pomoże także kózce, krowie czy kaczce!
  • Schleich, młoda koza, figurka - Ciemnobrązowa kózka, o czarnych kopytach i pyszczku do złudzenia przypomina prawdziwą kozę. Figurka może być pretekstem do rozmowy o roli kóz w gospodarstwie, można np. uświadomić dziecko, że także one dają pożywne mleko, z którego następnie wytwarza się sery i inne produkty.

 • Figurki koni
 • Dzięki figurkom koni dziecko może stworzyć własną stadninę – nadawać koniom imiona, trenować je na organizowane przez siebie wyścigi oraz podróżować z nimi przez krainy, które samo stworzy w swoim pokoju. Takie zabawki mogą także pomóc w nauce ras koni, co przyda się szczególnie wtedy, gdy maluch jest wyjątkowo zainteresowany tymi zwierzętami. Kolekcję mogą wzbogacić również inne figurki, np. stajni, jeźdźców czy samochodu do wożenia koni, jednak wpierw warto zacząć od którejś z poniższych zabawek:

  • Schleich, Ogier rasy Shire, figurka - Ta duża figurka, którą mogą bawić się nawet trzylatkowie, przedstawia konia rasy Shire. Zwierzę wygląda, jakby znajdowało się w ruchu – ma uniesione kopyto, jest przygotowane do biegu, a jego grzywa i ogon są rozwiane. Koń może się nadać do zabawy w wyścigi, które malec urządzi pomiędzy swoimi zabawkami.
  • Schleich, Klacz rasy lipicańskiej - Druga figurka przedstawia konia rasy lipicańskiej, o białym umaszczeniu i wyjątkowo puszystym ogonie. Stoi w dostojnej pozie, z nieco pochylonym łbem, zupełnie jakby czekał, aż malec go pogłaszcze. Ponieważ rasa jest dość charakterystyczna, dziecko nie powinno potem mieć problemu z jej rozpoznaniem, gdy zobaczy ją np. na zdjęciach, w filmie czy w rzeczywistości.
  • Schleich, Kucyk dartmoor, klacz, zestaw figurek - Figurka przedstawia niewielką klacz o brązowym umaszczeniu i nieco ciemniejszych ogonie oraz grzywie. Na jej przykładzie można wytłumaczyć dziecku, jaka jest różnica pomiędzy końmi a kucykami.
  • Schleich, źrebię rasy lipicańskiej, figurka - Źrebak rasy lipicańskiej ma ciemnie umaszczenie oraz długie nogi i krótszy ogon, jak przystało na młodego osobnika. Powinien pasować do każdej kolekcji, zwłaszcza jeśli nie ma w niej jeszcze żadnego źrebaka.
  • Schleich, Kowboj siodłający dzikiego konia, zestaw z figurką i akcesoriami - Oprócz figurek pojedynczych koni warto też sprezentować dziecku zestaw zawierający zarówno konia, jak i jeźdźca. Zabawka przedstawia kowboja, który ujeżdża dzikiego, czarnego konia. Dodatkowo do produktu dołączono inne akcesoria, jak np. siodło, które malec będzie mógł samodzielnie założyć lub zdjąć.

 • Figurki dinozaurów
 • Wiele dzieci przynajmniej przez krótki czas fascynuje się dinozaurami. Wyrazem tych zainteresowań mogą być figurki wiernie odwzorowujące poszczególne gatunki. Kolekcjonując je, dziecko będzie miało motywację do poszerzania wiedzy na temat prehistorycznych gadów – skoro na półce pojawił się dany gatunek, dobrze byłoby czegoś więcej się o nim dowiedzieć. Jednak poniższe figurki kolekcjonerskie powinny spodobać się nie tylko zapalonym fanom dinozaurów . Dinozaur może być groźnym smokiem porywającym księżniczki albo jaszczurem terroryzującym miasto. Dziecięca wyobraźnia przecież nie zna granic!

  • Collecta, dinozaur Retozaur, figurka - Figurka przedstawia dinozaura Retozaura – czworonożny lądowy gatunek, który ma wyjątkowo długie szyję i ogon. Na figurce został przedstawiony na dwóch kończynach, zupełnie jakby właśnie próbował sięgnąć po soczyste liście z drzewa. Dziecku może przydać się do różnych zabaw, np. do walk pomiędzy innymi dinozaurami.
  • Collecta, dinozaur Tyrannosaurus Rex z ofiarą, figurka - Zabawka to znany wielu dzieciom Tyranozaur Rex – mięsożerny dinozaur o krótkich przednich kończynach i charakterystycznej budowie ciała. Figurka przedstawia go z mniejszym dinozaurem w paszczy, którym Tyranozaur ma zamiar niedługo się posilić.
  • Collecta, dinozaur Quetzalcoatlus z ofiarą, figurka - Kolejna figurka przedstawia dość barwnego, latającego dinozaura – Kecalkoatla. On również trzyma w dziobie ofiarę, dlatego ta zabawka również jest okazją do wyjaśnienia dziecku, na czym polegała różnica pomiędzy roślinożercami a mięsożercami. Dodatkowo można opowiedzieć, czym różniły się dinozaury lądowe od wodnych i tych latających w powietrzu.
  • Collecta, dinozaur Parazaurolof, figurka - Parazaurolof to figurka przedstawiająca dinozaura z charakterystycznym pyskiem i długą kością wychodzącą z czaszki. Zabawka została pomalowana ciepłymi barwami, głównie brązowo-pomarańczowo-żółtymi, a jej wykonanie wiernie oddaje prawdziwy kształt zwierzęcia.
  • Collecta, Dinozaur Nasutoceratops Titusi, figurka - Ostatnia z figurek przedstawiających dinozaury to Nasutoceratops, przypominający nieco pojawiającego się np. w „Parku Jurajskim” Triceratopsa. Zwierzę zostało pomalowane ciemnymi barwami, jednak elementem wyróżniającym się jest jego głowa – z wystającymi rogami oraz ochronnym grzebieniem. Dzięki tej figurce dziecko będzie mogło dowiedzieć się czegoś o mechanizmach obronnych u zwierząt, a potem samodzielnie zgłębić temat, np. czytając popularnonaukową książkę.

 • Figurki z bajek
 • Dzieci lubią odtwarzać scenki z udziałem ulubionych postaci z popkultury, dlatego figurki kolekcjonerskie z gier czy filmów animowanych są dobrym pomysłem, jeśli maluch pasjonuje się jakimś konkretnym tytułem. Poniżej przedstawiamy figurki z najróżniejszych bajek, których bohaterowie powinni być dobrze znani smykowi.

  • My Little Pony, Twilight Sparkle vs Changeling, figurki z akcesoriami - Figurka dla wszystkich miłośników bajki „My Little Pony”. Zestaw zawiera Księżniczkę Twilight Sparkle, jedną z głównych bohaterek animacji, oraz Podmieńca, jej przeciwnika. Kucyki walczą ze sobą, jednak to Księżniczka posiada dodatkową złocistą broń. Czy jednak to wystarczy do pokonania przeciwnika – o tym zdecyduje smyk podczas zabawy.
  • Kraina Lodu, Arendelle Treat Shoppe, zestaw z figurką - „Kraina lodu” stała się hitem wśród bajek dla dzieci i do dziś można spotkać wiele zabawek przedstawiających któregoś z bohaterów. Powyższy zestaw zawiera figurkę Elsy oraz uroczy domek z przeróżnymi elementami. Niektóre części stroju Elsy można wymieniać, dzięki czemu zabawa staje się bardziej interaktywna, a dziecko może samo zdecydować, jak będzie wyglądała bohaterka.
  • Świnka Peppa, zestaw kuchnia z figurkami i akcesoriami - Wśród mniejszych dzieci popularność zdobyła przemiła świnka Peppa wraz z całą rodziną – rodzicami, bratem i dziadkami. Jeśli więc smyk jest jednym z fanów bajki o różowych zwierzątkach, ten zestaw powinien przypaść mu do gustu. Zawiera figurki małej Peppy, jej mamy oraz akcesoriów kuchennych, jak lodówki, kuchenki czy nawet czekoladowego ciasta. Dziecko będzie więc mogło gotować wraz z bajkową rodziną.
  • Vampirina, figurka - Wampiry wcale nie muszą być straszne – a już zwłaszcza te bajkowe. Powinni o tym wiedzieć zwłaszcza miłośnicy „Vampiriny”, serialu o młodej wampirzycy Vee, którą przedstawia kolejna figurka. Lalka Vee ma unikalny, fioletowy kolor skóry, maszeruje przed siebie i uśmiecha się szeroko do dziecka. Ponieważ zestaw zawiera również plecaczek, Vee będzie świetnym szkolnym towarzyszem dla malucha.
  • Masza i Niedźwiedź, Masza fotograf, figurka - Ostatnia figurka bajkowa jest wyjątkowo interesująca. Oprócz niej w zestawie znajduje się bowiem aparat fotograficzny – i to nie byle jaki, bo posiada on prawdziwą lampę błyskową! Lalką jest wesoła Masza, która chętnie porobi wraz z dzieckiem przeróżne zdjęcia. Kilka z nich dziewczynka pstryknęła już sama – obok figurki znajdują się cztery wywołane fotografie oraz ramka na nie. Dziecko może więc samo wybrać, który z obrazków powinien znaleźć się w honorowym miejscu!

 • Figurki z filmów
 • Filmy z superbohaterami, samochodami albo te opowiadające o przygodach międzygwiezdnych cieszą się dużą popularnością wśród najmłodszych, dlatego nietrudno znaleźć figurki przedstawiające występujące w nich postacie. Maluch będący w ich posiadaniu będzie mógł zaprosić do zabawy przyjaciół i wspólnie z nimi odegrać kultowe sceny, dzięki temu znajdzie okazję nie tylko do rozwinięcia swojego hobby, ale i do polepszenia znajomości z rówieśnikami. Poniżej 5 propozycji figurek z popularnych filmów:

  • Star Wars, Han Solo & Boba Fett, zestaw 2 figurek z akcesoriami - Istnieją takie filmy, które choć powstały już wiele lat temu, nadal cieszą się popularnością, zarówno wśród starszych, jak i młodszych. Przykładem może być „Star Wars”. Figurki kolekcjonerskie z tej serii przedstawiają niemal wszystkich możliwych bohaterów, dlatego taka kolekcja jest często wyjątkowo bogata. Prezentowany zestaw zawiera figurki Hana Solo oraz Boby Fetta – wraz z różnymi broniami, za pomocą których bohaterowie mogą toczyć między sobą walkę.
  • Transformers Generations Legends, Kickback, figurka, 10 cm - Kolejna figurka to prawdziwa gratka dla młodego fana „Transformers”. Zestaw zawiera jednego z mechanicznych bohaterów, Kickbacka, który może stać się pojazdem, bestią lub urządzeniem, w zależności od tego, co akurat smyk będzie wolał. Dodatkowo oprócz zabawki dziecko zyska specjalną kartę kolekcjonerską, na której wypisane są wszystkie dane techniczne Kickbacka – zbierać można nie tylko figurki!
  • Batman vs Superman, Thermo Shield Batman, figurka podstawowa, 15 cm - Ci, którzy wolą uniwersum DC Comics, powinni polubić kolejną figurkę, czyli Batmana z filmu „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”. Bohater został przedstawiony w specjalnej zbroi, której czerwony ogień imituje energię, jaką wytwarza ubiór superbohatera. Do zestawu dołączone są także unikatowe akcesoria: specjalna maska, broń oraz niezawodna, wyjątkowa tarcza.
  • Star Wars Episode 7, Żołnierz ruchu oporu, Kosmiczna misja, figurka, 10 cm - Oto kolejne figurki kolekcjonerskie z uniwersum „Star Wars”. Tym razem zestaw zawiera jednego z żołnierzy Ruchu Oporu oraz kosmiczną broń, którą dziecko może samo włożyć do ręki bohatera. Figurka została zainspirowana najnowszymi filmami „Star Wars”, które są kontynuacją dwóch poprzednich trylogii. Jeśli w kolekcji dziecka znajdują się także inne zabawki z „Gwiezdnych wojen”, maluch będzie mógł toczyć prawdziwe kosmiczne walki, myślami będąc w odległej galaktyce!

  Po co dziecku kolekcja figurek?

  Kolekcjonowanie figurek, nawet jeśli niektórym może wydawać się mało interesujące, ma sporo zalet i często staje się długoletnim hobby, które smyk rozwija także w okresie dojrzewania czy w dorosłości. Warto pielęgnować pasję dziecka, ponieważ dzięki temu będzie ono mogło nauczyć się szacunku dla przedmiotów oraz cierpliwości. Zdobędzie także okazję do rozwinięcia kreatywności i wykorzystania swojej wyobraźni. Takie zainteresowanie wcale nie oznacza dla rodzica ogromnych wydatków – powyżej przedstawiliśmy figurki kolekcjonerskie do 100 zł, z których wiele kosztuje mniej, nawet około 20 zł. Warto więc raz na jakiś czas sprawić dziecku przyjemność i kupić mu wymarzoną zabawkę, która dołączy do domowego zestawu. Być może przerodzi się on w dużą kolekcję, z której w przyszłości mały pasjonat będzie dumny.

  Opracowała: Urszula Żupnik

  Powiązane artykuły