Zabawy na kinderbal - Jak przygotować kinderbal dla dzieci?

Zabawy na kinderbal - Jak przygotować kinderbal dla dzieci?Urządzanie kinderbalu jest świetną okazją do integracji rodzinnej i wspólnej zabawy. Jak zatem przygotować kinderbal dla dzieci i sprawić, aby wszyscy uczestniczy czuli się dobrze, a nasze dziecko – wyjątkowo?

Rada na początek. Dobrze przemyślcie, gdzie chcecie urządzić przyjęcie dla dzieci. Jeśli nie macie warunków w domu do przyjęcia małych gości, nic straconego! W zamian możecie zorganizować maluchom wycieczkę do zoo, wypad do kina i restauracji, podchody w parku lub spotkanie w centrum zabawowym. Jest mnóstwo fajnych miejsc, gdzie można urządzić udane urodziny dla dziecka.

Kinderbal w domu – o czym warto pamiętać?

Zaproszenia

Odpowiednio wcześnie przygotujcie zaproszenia i dopilnujcie, aby goście otrzymali je przynajmniej dwa tygodnie przed imprezą.

Menu na kinderbal

Zaplanujcie menu, spiszcie listę produktów i zróbcie zakupy w terminie! Tak, aby po przyjściu gości nie biegać po dodatkowe napoje czy słodycze.

Zabawy na kinderbal

Zaplanujcie gry i zabawy ruchowe. Rodzice młodszych dzieci mogą się świetnie sprawdzić w roli animatorów zabawy.

Nagrody dla dzieci

Wymyślcie fajne nagrody za udziały w konkursach. Dzieci uwielbiają zabawy z wykorzystaniem elementów rywalizacji i zdobywanie nagród. Drobne upominki możecie oryginalnie zapakować.

Dekoracje

Udekorujcie pokój na przybycie gości. Niech będzie wesoło i kolorowo. Wspólne dekorowanie jest świetnym wstępem do dobrej zabawy.

Jak urządzić kinderbal w domu i uniknąć komplikacji?

  1. 1. To wcale nie musi być kosztowna impreza! Dla dzieci ważniejsze są gry i zabawy niż wyszukane menu i dekoracje.
  2. 2. Włącz się do zabawy z dziećmi! I wrzuć na luz. Kinderbal to nie biznesowy event – nie musi przebiegać punkt po punkcie. Spontaniczność, zwłaszcza tam, gdzie są dzieci, jest jak najbardziej wskazana!
  3. 3. A gdy urządzasz przyjęcie dla małych dzieci – do trzech lat – zamiast zabaw i konkursów pozwól maluchom pobawić się razem, tańczyć i śpiewać. Impreza dla takich brzdąców nie powinna trwać za długo i muszą przyjść na nią również rodzice dzieci.

 

Oprac. Joanna Weyna

Porady powiązane
Produkty powiązane z artykułem