Roczek dziecka - jak urządzić pierwsze urodziny dziecka?

Pierwsze urodziny dziecka - jak urządzić przyjęcie urodzinowe

Wielkimi krokami zbliża się dzień pierwszych urodzin twojego smyka. Jak jednak sprawić, aby moment ten był niezapomnianym wydarzeniem dla solenizanta i jego rodziny? Poniżej kilka przydatnych wskazówek jak zorganizować pierwsze urodziny dziecka.

Goście na przyjęciu urodzinowym

Pamiętaj, że na przyjęciu urodzinowym najważniejsze jest dziecko. Nie zapraszaj tłumu gości, którzy nawet nie pamiętają imienia maluszka. Solenizanta powinni otaczać ludzie, których maluch zna i w pełni akceptuje. Otoczony przyjaznymi twarzami wokół z pewnością będzie mieć sporo frajdy i radości.

Odpowiednie miejsce na przyjęcie

Jeśli tylko masz taką możliwość, zorganizuj roczek dziecka w domu. To właśnie tu dziecko czuje się najbezpieczniej. Nadmiar bodźców i zbyt wiele wydarzeń może jedynie rozdrażnić maluszka. Na restauracje czy centra zabaw dla najmłodszych najlepiej poczekać jeszcze kilka lat. Przy sprzyjającej pogodzie lepiej zorganizować przyjęcie w ogrodzie i cieszyć się  wspólnie spędzonym czasem na świeżym powietrzu.

Pierwsze urodziny dziecka - menu

Mierz siły na zamiary i nie przygotowuj trzydaniowego ciężkostrawnego obiadu. Alternatywą dla kilku godzin spędzonych w kuchni są lekkie przekąski, po które z pewnością każdy chętnie sięgnie.

Obowiązkowym elementem menu jest urodzinowy tort na roczek. Jeśli nie jesteś mistrzynią w pieczeniu słodkości, możesz kupić gotowe ciasto w cukierni. Jeśli jednak przygotujesz tort sama, postaw na tradycyjny biszkopt z lekkim kremem.

Kolorowe dekoracje na roczek dziecka

Nie zapomnij o odpowiednich dekoracjach, które odmienią wygląd waszego mieszkania. Kolorowe baloniki, girlandy, pompony czy papierowe talerzyki na pewno zwrócą uwagę szkraba i upamiętnią ten dzień. Niektórzy rodzice decydują się również na tzw. motyw przewodni. Wtedy wszystkie elementy przyjęcia, czyli dekoracje, jedzenie, a nawet zaproszenia, podporządkowane są jednemu tematowi.

Pierwsze urodziny dziecka – prezent

Wiesz najlepiej, co może spodobać się twojemu maluszkowi, dlatego warto podsunąć kilka pomysłów na prezent niezdecydowanym jeszcze gościom. Będziesz mieć wtedy pewność, że podarunki się nie powtórzą i spodobają się solenizantowi.

Dzień, w którym mały szkrab przestaje być niemowlakiem, to wyjątkowy moment zarówno dla rodziców, jak i dla dziecka. Warto odpowiednio się do tej chwili przygotować, aby po latach móc wspominać ją z rozrzewnieniem, oglądając piękne fotografie i filmy upamiętniające ten dzień.

Oprac. Magdalena Przypłata

Porady powiązane
Produkty powiązane z artykułem