Piżama party dla dzieci – jak urządzić udane przyjęcie dla dzieci?

Piżama party dla dzieci – jak urządzić udane przyjęcie dla dzieci?Na hasło „piżama party” dzieci piszczą z radości. Jednak niektórzy rodzice nie pozwalają na takie fanaberie. Uważają, że nocne przyjęcie dla dzieci, objadanie się łakociami i oglądanie filmów, a potem spanie do południa jest demoralizujące. Tymczasem dla dzieci to ekscytująca zabawa, do której zapraszają naprawdę wtajemniczonych. Noc u przyjaciółki ma wymiar terapeutyczny. Dzieci zacieśniają więzi i zwierzają się ze swoich kłopotów. Rodzi się bliskość w relacji.

Jak zaplanować pidżama party dla dzieci?

Aby piżama party w waszym domu nie zmiotło wam snu z powiek, możecie wprowadzić kilka zasad:

1. Na nocne party dziecka zaproście maksymalnie troje przyjaciół, i to tych, których już dobrze znacie.

2. Przekąski na piżama party - by uniknąć objadania się słodyczami, przygotujcie dzieciakom paterę z suszonymi owocami oraz lekkie kanapki. Do picia wodę i soki.

3. Ustalcie z dzieckiem godzinę zakończenia nocnego buszowania, np. na trzecią nad ranem.

4. Poproście, aby po północy nie było wycieczek do kuchni i do łazienki w celu wzięcia prysznica i umycia zębów. Kolacja i wieczorna toaleta powinny mieć miejsce przed założeniem piżamowych kreacji.

5. Wymyślcie odpowiednie zabawy na piżama party - uprzedźcie też dziecko, jakie zachowania są niedopuszczalne, a jeśli do nich dojdzie, nie pozwólcie więcej na urządzenie tego typu spotkania oraz uczestniczenie w podobnym w innym domu. Proponując odpowiednie zabawy na piżama party będziecie mieli możliwość zwiększenia kontroli nad przyjęciem.

6. Dyskretnie zorientujcie się, co dzieci planują oglądać w Internecie, jakie filmy sobie przygotowały.

7. Późnym rankiem przygotujcie dzieciom pełnowartościowe śniadanie i w wesołej atmosferze cierpliwie wysłuchajcie ich relacji. Jeśli zachowacie takt i wykażecie się mądrością, być może dowiecie się o swoim dziecku i jego przyjaciołach czegoś więcej, niż wiedzieliście dotychczas.

Oprac. Joanna Weyna

Powiązane artykuły