Kreatywne koraliki - pomysł na zabawę dla dziecka

Kreatywne koraliki - pomysł na zabawę dla dziecka

Zabawa koralikami to doskonały pomysł na urozmaicenie dziecięcych zabaw. Choć wymaga precyzji i skupienia, maluchy z chęcią poświęcą czas na układanie kolorowych elementów, które można dowolnie nawlekać, wyklejać, szyć czy prasować. Może to być dla nich ciekawa alternatywa wobec klasycznych klocków. Plastyczne umiejętności zdobyte dzięki takim zabawom, z pewnością przydadzą się także w szkole. Tylko który kreatywny zestaw koralików sprawdzi się najlepiej?

Gdy nie możemy poradzić sobie z wyborem, warto sięgnąć po sprawdzony przepis na udany prezent – zestaw kreatywny, na przykład kreatywne koraliki. Zawierają mnóstwo maleńkich elementów, z których możemy własnoręcznie wyczarować niepowtarzane kompozycje. Koraliki łączymy ze sobą w dowolny sposób, dzięki czemu powstają (zależnie od rodzaju zestawu) płaskie lub trójwymiarowe dzieła.

Na czym polega zabawa kreatywnymi koralikami dla dzieci?

Zabawa koralikami zajmie dzieci na długi czas, dając rodzicom chwilę wytchnienia. Na rynku jest wiele różnych rodzajów kreatywnych koralików, łatwo więc znajdziemy zestawy, które spodobają się i chłopcom, i dziewczynkom. Można bawić się nimi w pojedynkę, jak i podczas zajęć z rówieśnikami. Dzieci same tworzą wzory, dobierają kolory, przenoszą swoje pomysły na szablony. Możliwości jest nieskończenie wiele! Każde dziecko z pewnością będzie miało własną kreatywną wizję całości. Praca z koralikami to jednak nie tylko szansa na tworzenie unikalnych kompozycji. Wymaga też mnóstwa pracy. Maluchy, aby zrealizować swój pomysł, muszą się skupić, wyszukiwać i samodzielnie dobierać kolory potrzebne do wykonania wymyślonych przez siebie koncepcji, a następnie wytrwale, precyzyjnie i cierpliwie układać je, ponieważ dopiero po skończeniu pracy koraliki można zaprasować lub spryskać wodą, tym samym utrwalając efekt końcowy. Ale gdy już uda się zwieńczyć dzieło, trudno o większą satysfakcję naszego smyka.

Przegląd kreatywnych zestawów koralików:

Najpopularniejszym rodzajem kreatywnych koralików są zestawy do prasowania. Niektóre, np.Gwiazdy świecące w ciemnościach SES Creative, poza tym, że pozwalają na tworzenie przepięknych mozaik, mają dodatkową właściwość, którą każde dziecko chętnie wykorzysta podczas ozdabiania swojego pokoju – świecą w ciemnościach! Dzięki specjalnym szablonom, na których układa się koraliki, można uzyskać idealny kształt gwiazdy, lub wymyślić coś własnego. Gdy już ułożymy koraliki, całość wystarczy delikatnie zaprasować i na chwilę przycisnąć obrazek czymś ciężkim, np. książką. Gotowe!

Inna ciekawa propozycja to Sklepik cukierkowy Beados. W tym przypadku koralikowe mozaiki utrwala się, spryskując je wodą. Ta metoda łączenia elementów jest jeszcze łatwiejsza niż prasowanie. Dzieci wybierają szablon i układają przepiękne kompozycje rodem z najlepszych cukierni – przepysznie wyglądające lizaki czy inne słodkości. Jeżeli uznają, że któryś z tych przysmaków chcieliby uwiecznić sobie na pamiątkę, wystarczy, że użyją spryskiwacza.

Koraliki dają także możliwość tworzenia trójwymiarowych obiektów. Zestaw Aquabeads Auta 3 daje możliwość własnoręcznego stworzenia ulubionego bohatera bajkowego wielu dzieci – Zygzaka McQueena, czyli odważnego i przebojowego samochodu wyścigowego, którego przygody dzieciaki mogły poznać w trzech filmach kinowych. Młodzi konstruktorzy układają po kolei warstwy z koralików, spryskując je za każdy razem wodą. W ten sposób budują trójwymiarowy pojazd, który po skończonej pracy jest od razu gotowy do jazdy!

Oprac. Grażyna Zaborska

Powiązane artykuły