Koniec nudy w domu – przegląd łamigłówek, kolorowanek i wycinanek dla przedszkolaków

Koniec nudy w domu – przegląd łamigłówek, kolorowanek i wycinanek dla przedszkolaków

Dzieci uwielbiają zabawę – niezależnie od wieku chętnie poznają świat, obserwują przyrodę, z radością korzystają z książeczek, lubią kolorować, wycinać i głowić się nad zagadkami. Wszystko, co może  przynieść nowe pomysły na zabawę, jest więc świetnym prezentem. Dlatego warto sięgać po wszelkie łamigłówki, kolorowanki czy wycinanki dla przedszkolaków. Dzięki nim nasze dziecko nie tylko uniknie nudy - wspólne, rodzinne rozwiązywanie zagadek czy rysowanie może być bardzo miłym sposobem spędzania czasu, zwłaszcza w ponure jesienne i zimowe wieczory.

Łamigłówki dla przedszkolaka

Łamigłówkami ogólnie nazywamy gry, które wymagają logicznego myślenia. Dostępne są dla dzieci w różnym wieku. Mogą mieć różne formy - łamigłówki w postaci zeszytów i książek z ćwiczeniami mają za zadanie uczyć logicznego myślenia i łączenia faktów, motywują do wymyślania różnych strategii, planowania kolejnych kroków prowadzących do rozwiązania zagadki czy narysowania konkretnego obrazka. Ponieważ wybór jest na prawdę bardzo szeroki, bez problemu znajdziemy zeszyty i książeczki o różnym poziomie trudności i tematyce, która zainteresuje dziecko.

Kapitan Nauka. Łamigłówki dla przedszkolaka. Wiedza na horyzoncie to cały pakiet ćwiczeń dla dziecka powyżej 3 roku życia. Zestaw jest opracowany w taki sposób, by rodzice wiedzieli, jak bawić się razem ze swoją pociechą, pomagając w rozwijaniu jej zdolności. Zagadki, kolorowanki, wycinanki i inne zadania doskonalą umiejętność logicznego myślenia, ćwiczą grafomotorykę małej rączki, a suchościeralny flamaster pozwala na wielokrotne pisanie, zmazywanie i poprawianie zadań.

Zabawy z kangurkiem. Poznajemy świat, składa się z serii zeszytów edukacyjnych rozwijających logiczne myślenie, koncentrację i zmysł obserwacji. Ułatwia także naukę liczb i liter, zapewniając przy tym sporą dawkę frajdy.

Bystrzaki do dzieła. Gruba księga łamigłówek to coś dla dzieci, którym cienki zeszyt z łamigłówkami nie wystarcza. Labirynty, puzzle, zgadywanki logiczne i wiele innych gier w jednej grubej książce to idealny prezent dla przyszłego ucznia.

Psi patrol. Księga zabaw. Równie wiele zadań i łamigłówek znajdziemy w książce, której bohaterami są postaci z uwielbianej przez dzieci bajki “Psi patrol”. Ponad 60 stron labiryntów, kolorowanek oraz innych zabaw sprawią dzieciom ogromną przyjemność.

Łamańce językowe. Chrząszcz brzmi w trzcinie. Problemy z poprawną wymową trudnych głosek mogą mieć dzieci w każdym wieku. Dzięki książeczce pełnej wierszyków maluchy ćwiczą swoje buzie i z dnia na dzień robią postępy. Za sprawą dowcipnych tekstów podczas zabawy nie nudzą się nawet rodzice, którzy mogą włączyć się do zabawy.

Kolorowanki dla przedszkolaka

Kolorowanie to jedna z ulubionych zabaw dzieci, niezależnie od tego, czy mają do dyspozycji kredki ołówkowe, pastele, farby czy świecówki. Gotowe obrazki, które można dowolnie pokolorować to wstęp do nauki pisania. Kolorowanki warto dobierać, kierując się poziomem ich trudności (niektóre są bardzo szczegółowe), ale także zainteresowaniami i wiekiem dziecka.

Kraina Lodu. Kolorowanka to cienki zeszyt w miękkiej oprawie, który można wziąć ze sobą do samochodu, na wycieczkę, do przedszkola. Przy okazji dziecko może także rozwiązać kilka łamigłówek – kolorowanka uzupełniona jest bowiem prostymi zadaniami.

Tomek i przyjaciele. Wodne kolorowanie.Nietypowa książeczka do kolorowania zawiera obrazki pokryte cieniutką warstwą farby. Wystarczy pędzelek i odrobina czystej wody – gdy zwilżymy zakropkowane pola, na obrazku zaczynają pojawiać się kolory. Niesamowita zabawa w odkrywanie barw!

My Little Pony The Movie. Wesoła kolorowanka. Książeczka, którą lubią wszystkie dziewczynki, bo nawiązuje do ich ulubionej bajki o kucykach. Kolorowanka uczy rozpoznawania kolorów oraz ćwiczy rączkę dziecka. W dodatku wewnątrz książeczki znajduje się mnóstwo niesamowitych naklejek, dzięki którym kolorowanie jeszcze bardziej wciągające.

Psi Patrol. Ruszamy na misję. Dobrana paczka. Złap i koloruj to cały zestaw składający się z książeczki, arkusza naklejek oraz kolorowych kredek dla dzieci.Nasz przedszkolak może rysować swoich ulubionych bohaterów z bajek oraz naklejać kolorowe naklejki z uroczymi pieskami.

Tajemny świat przyrody. Kolorowanki rozbudzające kreatywność. Ten rodzaj kolorowanek zachwyci nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Świat przyrody – motywy roślinne i zwierzęce, których kolorowanie odpręża, relaksuje i pomaga znaleźć twórczą inspirację, to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu zarówno dla przedszkolaka jak i jego starszych opiekunów. A jeżeli będziemy chcieli przechować swoje arcydzieło, po skończonej pracy wystarczy wyrwać kartkę i sprawić prezent komuś bliskiemu – pozwala na to specjalna oprawa.

Wycinanki dla przedszkolaka

Żaden program przedszkolny nie obędzie się bez zajęć z wycinania, warto więc już wcześniej zaznajomić dziecko z tą formą zabawy. Pamiętajmy tylko o bezpiecznych nożyczkach – najlepiej takich wykonanych z plastiku, z zaokrąglonymi końcami. Niektóre z wycinanek nie wymagają nawet posiadania nożyczek, dlatego sprawdzają się chociażby w podróży. Warto poznać różne rodzaje wycinanek, które można kupić dzieciom w różnym wieku.

Wycinanki. Prace twórcze 4+. Idealna książeczka, w której znaleźć można zarówno wycinanki, wydzieranki jak i rozmaite ćwiczenia plastyczne - malowanie przy pomocy pędzla lub szmatki oraz malowanie na różnym podłożu, np. na szkle. Dzięki tej książeczce dzieci uczą się korzystania z różnorodnych materiałów takich jak wata czy bibuła. Stworzone prace można też przyozdobić kolorowymi naklejkami, które są załączone do wycinanki. 

Wycinanki. Prace twórcze 5+. Kolejna część świetnej książeczki z zadaniami dla maluchów. Tym razem pięciolatek może malować szmatką lub gąbką, wycinać i lepić. Cały czas rozwija swoją kreatywność i wyobraźnię, a do zabawy mogą dołączyć rodzice lub starsze rodzeństwo.

Wycinanki. Ozdoby świąteczne. Które dziecko nie poczuje dumy, gdy własnoręcznie wykonane przez nie ozdoby zawisną na świątecznej choince? Dzięki tej wycinance nasza pociecha sama przygotuje piękne dekoracje, w dodatku nie będzie do tego potrzebować ani kleju, ani nożyczek.

Wycinanki. Zwierzęta z zagrody tawycinanka zawiera mnóstwo twórczych projektów, które po prostu nie mogą się nie udać – dzięki niej przedszkolaki z łatwością stworzą całą wiejską zagrodę pełną zwierzaków. Rozbudza w dzieciach talenty plastyczne.

Pojazdy wycinanki. Pomysły dla maluchów. Te wycinanki mogą być początkiem projektowania trójwymiarowych pojazdów czy budowli. Kolorowe wozy z papieru, które można wykonać samodzielnie bez nożyczek i kleju zmotywują każdego malucha do zabawy w domu.

Oprac. Aleksandra Michalak

Powiązane artykuły