„Psi patrol” – rasy psów. Jakie rasy reprezentują bohaterowie bajki?

Psi patrolBajkę tę można śmiało zaliczyć do jednych z najchętniej oglądanych przez młodych widzów – chodzi oczywiście o „Psi patrol”. Rasy psów–ratowników są jak najbardziej prawdziwe. Owczarek niemiecki, buldog angielski, a może kundelek? Sprawdź, którą z ras reprezentuje każdy z bohaterów.

„Psi patrol” – rasy psów. Czy wszyscy bohaterowie są rasowi?

W kreskówce możemy podziwiać wiele ras psów, choć oczywiście nie wszystkich bohaterów da się przyporządkować do jednej konkretnej. Doskonałym przykładem będzie tu Rocky – biało–szary kundelek, który posiada eco wóz i zajmuje się przede wszystkim recyklingiem, dbając o planetę. Pomimo tego, że nie jest w typie konkretnej rasy, cechuje się wrażliwością i pomysłowością.

„Psi patrol” – rasy: owczarek niemiecki Chase

W świecie „Psiego patrolu” Chase jest policjantem, co świetnie zgrywa się z jego rasą. W rzeczywistości owczarki niemieckie również szkoli się na asystentów policjantów. Są szybkie, silne, inteligentne i bez trudu reagują na komendy opiekuna. Często towarzyszą mundurowym podczas patroli oraz tropienia przestępców. W animacji doskonale sportretowano też jego wygląd. Chase prezentuje się jak prawdziwy owczarek niemiecki: ma brązowo–kremową sierść, pokaźny ogon i brązowe oczy.

„Psi patrol” – rasy: buldog angielski Rubble

Przyjrzyjmy się bliżej innemu bohaterowi animacji – Rubble. To buldog angielski, który w Adventure Bay odgrywa ważną rolę, a mianowicie jest budowniczym i konstruktorem. Posiada na własność specjalny spychacz. Buldogi angielskie słyną z łagodności i bardzo dobrej pamięci, a takie cechy na pewno przydają się podczas planowania budynków. Być może inspiracją dla twórców postaci Rubble była także postura buldogów – są one niskie, krępe i o mocnej budowie.

„Psi patrol” – jakie rasy psów występują w bajce? Siberian husky Everest

Husky syberyjski to pies zaprzęgowy, który – jak sama nazwa wskazuje – pochodzi z mroźnych terenów Syberii. Biało–czarno–szare umaszczenie, zwykle niebieskie oczy i podobieństwo do wilka to cechy charakterystyczne tej rasy. Everest, czyli suczka, którą możemy nazwać „zimową ratowniczką”, wygląda bardzo podobnie. Co więcej, kiedyś mieszkała na biegunie, a teraz uwielbia śnieg i wszystko, co z nim związane. Na co dzień obsługuje pług. Interesujący fakt: husky od zawsze były uznawane za zwierzęta zaprzęgowe, a Everest nie rozstaje się ze swoimi sankami ratunkowymi.

„Psi patrol” – rasy psów: dalmatyńczyk Marshall

Marshall to dalmatyńczyk w biało–czarne cętki, zupełnie jak jego prawdziwy odpowiednik. Oprócz zbliżonego wyglądu, Marshall – ratownik medyczny oraz strażak – dzieli z dalmatyńczykami niektóre cechy charakteru. Są to m.in. żywiołowość, doskonały węch oraz czujność. Dalmatyńczyki są zawsze w ruchu. Charakteryzuje je także odwaga. Wszystkie te cechy sprawiają, że Marshall wyśmienicie wypełnia swoje obowiązki: ratuje ludzi z pożarów i udziela im pomocy medycznej.

„Psi patrol” – rasy: labradorka retriever Zuma

Co wspólnego mają ze sobą realne labradory i Zuma – bohaterka „Psiego patrolu”? Na pewno miłość do wody! Wieki temu labradory pracowały na kutrach, wyciągając sieci, a nawet wskakiwały do wody ratować tonących. Są też doskonałe w aportowaniu. Wypisz–wymaluj Zuma! Suczka doskonale pływa i nurkuje. Dodatkowo pomaga oswoić Rocky’emu strach przed wodą. Zuma z wyglądu także przypomina labradora o czekoladowym umaszczeniu.

„Psi patrol” – rasy psów: cockapoo Skye

Skye to psia dziewczynka, która pochodzi od dwóch ras: pudla i angielskiego cocker–spaniela. Rasie pudel zawdzięcza sierść w kształcie kędziorków i żywiołowe oraz przemiłe usposobienie. Skye jest wybitną tancerką, a pudelki słyną z niewymuszonego uroku i poruszają się z gracją. Podobnie cocker spaniele mają pofalowaną sierść, są odważne i przywiązane do ludzi. Wygląda na to, że Skye zaczerpnęła najlepsze cechy z obu ras. Po Adventure Bay porusza się różowym helikopterem i ratuje potrzebujących z powietrza.

„Psi patrol” – jakie rasy psów występują w bajce? Chihuahua Tracker

Kto występuje w bajce jako ratownik i tropiciel zamieszkujący dżunglę? To oczywiście Tracker, który wygląda i zachowuje się jak rasowy chihuahua. Jest czujny i zawsze w ruchu. Biało–brązowy psiak o sporej, okrągłej głowie oraz niewielkim wzroście – zupełnie jak prawdziwy chihuahua – nie boi się stworzeń nawet wiele razy większych od siebie. Właśnie dlatego tak dobrze radzi sobie podczas akcji z udziałem dzikich zwierząt.

Oprac. Agnieszka Kulig-Kozłowska

Może Cię również zainteresować: