Akcesoria pomocne podczas nauki chodzenia

Akcesoria pomocne podczas nauki chodzenia

Który rodzic nie czeka na pierwszy kroczek swojego dziecka? W końcu to jeden z najbardziej przełomowych momentów w życiu każdego niemowlaka! I choć od pierwszego kroku do swobodnego chodzenia jest jeszcze długa droga, ważne, by wspierać swoją pociechę w tym ważnym okresie. Pomocne mogą okazać się akcesoria do nauki chodzenia.

Chodziki dla dzieci

Chodzik to popularny gadżet do nauki chodzenia. Stabilna rama chroni dziecko przed urazami, a kółka, które poruszają się, gdy maluch zaczyna przebierać nóżkami, sprawiają, że dziecko może samodzielnie i bezpiecznie poruszać się po domowej przestrzeni. W dodatku może w tym samym czasie pobawić się grzechotkami lub zabawkami dźwiękowymi, umieszczonymi na zamontowanym przed sobą panelu.

Przegląd chodzików dla dzieci:

Smiki, Baby Walker: nowoczesny i wielofunkcyjny chodzik interaktywny, połączony z klasycznym pchaczem. Zabawka „rośnie wraz z dzieckiem” i w zależności od etapu rozwoju malucha, wspiera go w nauce chodzenia lub wspomaga jego rozwój motoryczny. Zabawę w chodziku wzbogaca interaktywny panel, który dostarcza bodźców wzrokowo-ruchowych i rozwojowych.

Chicco, Walky Talky: obszerne oparcie chodzika ma na celu utrzymanie prawidłowej postawy pleców dziecka. Dzięki ruchomemu pałąkowi z dodatkowymi zabawkami, dziecko ma większą, trójwymiarową przestrzeń do zabawy. Panel pomaga natomiast rozwijać zdolności wzrokowe, słuchowe i manualne.

Toyz: rewelacyjny chodzik w kształcie niebieskiego auta. Sportowy wygląd zachęca do radosnej zabawy, podobnie jak edukacyjny panel z melodyjkami i światełkami. Chodzik wyposażony jest w wygodne siedzisko oraz odpowiednio wyprofilowane oparcie.

Jeździki dla dzieci

Jeździki dają dziecku wiele możliwości zabawy, a przy tym o wiele większą swobodę niż chodzik. Sprawdzą się nawet w przypadku dzieci nie do końca radzących sobie z chodzeniem – służą wówczas bardziej jako pchacz. Gdy maluch podrośnie, jeździk staje się towarzyszem codziennych zabaw i pomaga przygotować się do jazdy na pierwszym rowerku.

Przegląd jeździków dla dzieci:

Vtech, Pociąg podróżnika: maluch może go zarówno pchać, ciągnąć, jak i na nim jeździć, a kolorowe klocki i sygnały dźwiękowe, uczą nazw liter oraz nazw przedmiotów - bawią malucha, wzbogacając jego słownictwo. Pociąg Podróżnika posiada też ukrytą zjeżdżalnię i kolorową książeczkę, która odtwarza wesołe piosenki i melodie.

Chicco, All Around: nie tylko jest pomocny w nauce chodzenia, ale także wpływa na rozwój malucha. Intensywne kolory i sportowe nadruki przyciągają wzrok, a klakson-piszczałka sprawia, że dziecko może poczuć się jak prawdziwy kierowca. Pojazd porusza się na kółkach, które obracają się o 360 stopni oraz posiada schowek ukryty w siedzeniu.

Fisher Price, Straż Pożarna: przypominającywóz strażacki jeździk, z szerokimi kołami, to idealna zabawka interaktywna dla najmłodszych. Szerokie koła wspomagają stabilność, a zabawne dźwięki  wydawane przez pojazd, zachęcają do zabawy.

Szelki do nauki chodzenia

Zadaniem szelek do nauki chodzenia jest ochrona dziecka przed upadkiem w czasie pierwszych prób samodzielnego chodzenia. Pomagają one podtrzymywać pas i krok malucha, nie krępując przy tym jego naturalnych ruchów i wspomagając koordynację ruchową. Opiekunowie przytrzymują jedynie rączkę, nie muszą więc ciągle się schylać i narażać się na ból pleców.

Przegląd szelek do nauki chodzenia:

Abakus Baby, szelki do nauki chodzenia: szelki są niezwykle proste w użyciu, nie krępują ruchów dziecka oraz pomagają utrzymać równowagę zarówno dziecku jak i rodzicowi. 

Trunki, Betsy, szelki bezpieczeństwa: wspomagają dziecko w nauce chodzenia. Projekt to bezproblemowe i innowacyjne rozwiązanie – szelki idealnie dopasowane od przodu, zapinane z tyłu za pomocą jednego szybkiego, prostego ruchu. Unikalna klamra pozwala z łatwością dopasować szelki w ramionach i talii malucha.

LittleLife, Safety Harness, szelki bezpieczeństwa: zapewniają funkcjonalność, komfort a przede wszystkim bezpieczeństwo dziecka. Uprzęże w szelkach są wykonane z atestowanych materiałów i są w pełni regulowane. Do uprzęży dołączony jest pasek bezpieczeństwa, który zapewnia pełną kontrolę nad dzieckiem.  

Pchacze dla niemowląt

Pchacz to niewielki pojazd, który ma służyć dziecku do stabilnego oparcia, tak, by bezpiecznie mogło się na nim oprzeć i pchać je do przodu. Na ogół, pchacz wyposażony jest również w liczne zabawki, migoczące światełka i elementy wydające dźwięki.

Chicco, Wesołe Zakupy, 4w1: dwujęzyczna zabawka 4w1, pomaga dziecku w bezpiecznym stawianiu pierwszych kroków, a także w poznaniu słów związanych z zakupami i odgrywaniu ról przy robieniu zakupów. Dzięki tej zabawce, dziecko może się bawić naśladując dorosłych, umieszczać przedmioty w koszyku na zakupy i je skanować.

Chicco, Grający Pchacz: motywuje dziecko do stawiania kolejnych kroków, ponieważ każdemu krokowi towarzyszy wesoła melodia, która milknie, gdy dziecko się zatrzyma. Ten pchacz może służyć również, jako Centrum Zabawy – wystarczy zablokować tylne kółka. Maluch może się wtedy bawić wkładając różnokształtne foremki w odpowiednie otwory, co aktywuje muzykę i miganie kolorowych świateł.

Vtech, Gawędziarz: ciekawe połączenie nauki chodzenia i panelu edukacyjnego w jednej zabawce. Pchacz Gawędziarz pomoże zapoznać malucha z pierwszymi słowami, literami, cyframi i kształtami, a dzięki regulacji poziomu głośności i dźwięków - zarówno dziecko, jak i rodzice będą czuć się komfortowo w każdej sytuacji.

Oprac. Natalia Olszewska 

Powiązane artykuły