Puzzle 1-100 elementów

Znaleziono: 1699 produktów

Puzzle 1-100 elementów

Układanie puzzli to nie tylko wielka frajda, ale również sposób na wsparcie prawidłowego rozwoju malucha. Łączenie poszczególnych fragmentów w jedną sensowną całość nie tylko pomaga rozwijać motorykę i zdolności manualne, ale przede wszystkim ćwiczy cierpliwość, spostrzegawczość oraz umiejętność koncentrowania się bez względu na sytuację. Istnieje wiele rodzajów puzzli, które należy dobierać do wieku i możliwości dziecka, np. puzzle 30 elementów Trefl. Są idealne dla dzieci powyżej 3. roku życia, z kolei takie powyżej 100 elementów przypadną do gustu zdecydowanie starszym pociechom.

Pierwsze układanki – puzzle 10 elementów i mniejsze

Roczne dziecko rozwija się bardzo intensywnie, a jego mózg niezwykle szybko chłonie wszystkie informacje. Jest to doskonały czas, by podsunąć mu pierwsze proste łamigłówki, w tym układanki składające się zaledwie z kilku prostych do dopasowania kawałków. Puzzle 10 elementów i mniejsze dedykowane najmłodszym pociechom wyróżniają się intensywnymi barwami oraz prostą, wyrazistą grafiką. Grubsza tekstura i duże rozmiary poszczególnych klocków ułatwiają nie tylko trzymanie w niewielkich rączkach, ale także odpowiednie dopasowanie. Dla bardziej wprawionych maluchów idealnym rozwiązaniem są puzzle 20 elementów lub większe (np. puzzle Trefl 30 elementów).

Puzzle 40 elementów dla starszych milusińskich

Gdy wprawione w zabawie trzylatki z łatwością radzą sobie z łączeniem rozsypanki w spójną całość, warto im podsunąć już nieco bardziej skomplikowane układanki, np. Trefl puzzle 30 elementów albo nawet puzzle 50 elementów. Największą frajdę sprawiają im układanki tematyczne (np. wybrane zwierzątka, pojazdy czy owoce), obrazujące scenki (wizyta na farmie, zabawa w zoo, kosmiczny lot) lub ukazujące postacie z ulubionych kreskówek. Puzzle dla kilkulatków (np. proste puzzle Trefl 60 i mniej elementów) zazwyczaj mają już nieco mniejsze rozmiary i przedstawiają bardziej skomplikowane do ułożenia rysunki lub zdjęcia.

Puzzle 60 elementów i większe

Panoramiczne, błyszczące lub trójwymiarowe – kilkuletni wielbiciele składania obrazków mogą wybierać zarówno spośród puzzli o niezwykle różnorodnej tematyce, jak i różniących się sposobem ich układania. Te bardziej rozbudowane (np. puzzle 60 Trefl, lub puzzle 80 elementów) można przykleić do specjalnego podkładu tworząc w ten sposób obrazek nie tylko będący idealną dekoracją pokoju dziecięcego, ale także zachęcający malucha do układania kolejnych, jeszcze bardziej skomplikowanych puzzli złożonych z 50, 60, a nawet 80 elementów.