Filtruj:

Okulary przeciwsłoneczne

Znaleziono: 14 produktów

Okulary przeciwsłoneczne

 

Uzupełnij wakacyjne stylizacje Twojej pociechy wraz ze smyk.com! W naszej ofercie znajdziesz okulary przeciwsłoneczne dla dzieci w najróżniejszych wzorach i kolorach. Przygotowaliśmy zarówno dziewczęce, jak i typowo chłopięce okulary z motywami znanymi z ulubionych bajek, a także klasyczne modele, które świetnie sprawdzą się nie tylko latem, ale i podczas innych pór roku. Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci dostępne na smyk.com zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, a dzięki zastosowaniu szkieł z odpowiednimi filtrami UV, pomagają chronić oczy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Świetna zabawa na piasku, radosne pluskanie wśród morskich fal albo spacer po ośnieżonym parku? Dobrze dobrane okulary przeciwsłoneczne zapobiegną przedostawaniu się ultrafioletu do wrażliwych źrenic dziecka, bez względu na sytuację.

 

Okulary przeciwsłoneczne dla zdrowych oczu

 

Jeśli chcesz zadbać o oczy swojego dziecka, warto to robić już od pierwszych chwil jego życia. Silne promieniowanie UV działające na bardzo wrażliwe, bo jeszcze nie w pełni rozwinięte oczy malucha, może doprowadzić do rozwoju wielu chorób siatkówki, zwyrodnienia plamki, jaskry, zaćmy a nawet zmian nowotworowych. Dlatego tak ważne jest, by uczyć pociechę noszenia okularów możliwie jak najwcześniej i to nie tylko w czasie przebywania na plaży, ale również w inne dni – zwłaszcza te całkowicie bezchmurne lub z niewielkim poziomem zachmurzenia.

 

Dostępne na smyk.com okulary przeciwsłoneczne dziecięce w bardzo wysokim stopniu chronią przed intensywnym światłem słonecznym oraz jego refleksami czy odbiciami od innych przedmiotów, które mogą być równie niebezpieczne. Wiele powierzchni znajdujących się w najbliższym otoczeniu odbija promieniowanie UV, które po trafieniu do oka działa tak samo szkodliwie, jak to pochodzące bezpośrednio od słońca. Do takich powierzchni naturalnych należą woda, piasek oraz śnieg, dlatego wybierając się z dzieckiem w góry, nad morze czy w okolice jezior warto zakładać mu przylegające do twarzy okulary przeciwsłoneczne.

 

Sprawdzone okulary przeciwsłoneczne dla dzieci 0-2 lata

 

Noworodki i niemowlęta są szczególnie narażone na niekorzystne działanie promieni słonecznych, dlatego wychodząc na świeże powietrze warto zapewnić maluchowi odpowiednie ubranie i wygodną czapeczkę z daszkiem. W zestawie nie powinno również zabraknąć kremu ochronnego oraz okularów dostosowanych do wieku dziecka, i zawierających wszelkie niezbędne atesty oraz odpowiednio wysoki filtr UV. W ofercie SMYKA znajdziesz skuteczne okulary dziecięce przeciwsłoneczne przeznaczone dla najmłodszych milusińskich, dostosowane rozmiarem do niewielkiej buzi maluszka i zrobione z bezpiecznych tworzyw sztucznych, zapewniające 100% ochronę przed promieniowaniem UV. Bajecznie kolorowe oprawki o różnym kształcie ułatwiają wybór odpowiedniego kształtu, a motywy postaci z ulubionych bajek mogą pomóc zachęcić milusińskich do noszenia okularów w słoneczne dni. Jeśli mimo wszystko okulary zjeżdżają z buzi malucha, np. gdy bawi się w piaskownicy, wówczas warto założyć na zauszniki elastyczny pasek, który po włożeniu na głowę zapobiegnie zsuwaniu.

 

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci 2-4 lat

 

Jak zachęcić malucha do zakładania okularów? Najlepszym sposobem jest noszenie ich samemu oraz wspólny wybór z dzieckiem odpowiedniego modelu. Jeśli kolorowa oprawa i kształt soczewek spodobają się malcowi, wówczas znacznie chętniej będzie chciał je zakładać, co z czasem stanie się dobrym nawykiem. Warto jednak pamiętać, że okulary dla dzieci przeciwsłoneczne mają nie tylko być modnym dodatkiem, ale przede wszystkim chronić oczy przed zbyt jasnym światłem oraz promieniowaniem UV. Wśród różnorodnych modeli dostępnych na smyk.com znajdziesz zarówno prawdziwie chłopięce okulary w ciemnych kolorach i z ciekawymi motywami popularnych herosów, jak i typowo dziewczęce modele przyciągające uwagę barwnymi oprawkami w kształcie owalu, koła, a nawet uroczych kwiatów. Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci małych są w całości wyprodukowane z bezpiecznego plastiku, odpornego na uderzenia czy stłuczenia, dzięki czemu mogą służyć maluchom co najmniej przez cały sezon.

 

Okulary idealne dla starszych smyków

 

Na smyk.com mamy również okulary przeznaczone dla starszych dzieci i nastolatków. Ze względu na spory wybór kolorów i wzorów z łatwością można je dobrać do większości stylizacji, dzięki czemu pociecha może poczuć się modnie i twarzowo. Dobierając okulary przeciwsłoneczne warto pamiętać by powierzchnia soczewek była większa od oczu, a oprawki przylegały do twarzy, co zapobiegnie przenikaniu światła lub refleksów w głąb wrażliwych źrenic. Dobrym rozwiązaniem są plastikowe oprawki na tyle grube, by były podatne na zginanie, ale nie dały się złamać, co może zapobiec przypadkowemu skaleczeniu. Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci w starszym wieku charakteryzują się jeszcze większą różnorodnością wzorów, odcieni soczewek i kolorów oprawek niż te przeznaczone dla maluchów. W ofercie SMYKA znajdziesz zarówno odpowiedni model dla wielbicielki księżniczek czy pasjonatki kwiatów, jak i miłośnika komiksów lub filmów fantastycznych.