Zaawansowane zestawy klocków, coś dla prawdziwych fanów

Zaawansowane zestawy klocków, coś dla prawdziwych fanów

Klocki – kultowa zabawka, która przykuwa uwagę nie tylko dzieci. Zaawansowane zestawy, z których można zbudować robota lub skomplikowaną maszynę, przeznaczone są dla doświadczonych fanów. Łączą w sobie zarówno radość płynącą z łączenia poszczególnych elementów i tworzenia konstrukcji jak i doświadczenie związane z odkrywaniem technologii, dzięki której  konstrukcja z klocków może się poruszać! Sami zdziwicie się, co może powstać z takich zestawów.

Co jest główną cechą nowoczesnych klocków konstrukcyjnych? Innowacyjność i wykorzystanie technologii. Z jednego zestawu możemy zbudować dwie a nawet trzy konstrukcje, z których każda posiada unikalne cechy. Nie ma mowy o zbędnych elementach, każdy jest dokładnie przemyślany i zaprojektowany. A w dodatku, nawet jeżeli nie posiadamy żadnego doświadczenia w tworzeniu mechanizmów, jesteśmy w stanie wyposażyć daną konstrukcję w napęd bądź inną technologię, dzięki której będzie się mogła poruszać lub przemieszczać.

Możliwość konstruowania słynnych budowli, logistyka i wykorzystanie najnowszych technologii sprawiają, że te klocki są obecnie chętnie wybierane przez starsze dzieci, nastolatków, a nawet dorosłych. Pamiętajmy jednak, że o ile są one testowane pod kątem bezpieczeństwa i posiadają atesty, wykonywane są one pod konkretną grupę wiekową – jeżeli w domu mamy także małe dzieci to należy dodatkowo zadbać o jego bezpieczeństwo. Zaawansowane zestawy często składają się bowiem z małych elementów, do których maluchy nie powinny mieć dostępu.

Co potrafią konstrukcje?

Bardzo dokładnie zaprojektowane i dopasowane elementy, pozwalają na tworzenie niezwykle dokładnych budowli. Jeżeli interesuje nas architektura, możemy zbudować bardzo dokładny model, na przykład londyńskiego Big Bena czy amerykańskiego Kapitolu. Fani Gwiezdnych Wojen będą zachwyceni własnoręcznie zbudowanym BB-8 czy jednego ze statków kosmicznych.

Połączenie klocków z nowymi technikami sprawia oczywiście, że na stworzenie konstrukcji trzeba poświęcić nieco więcej czasu. Nie chodzi w końcu jedynie o sprawne połączenie ze sobą poszczególnych elementów – często trzeba naprawdę dobrze wczytać się w instrukcję, by zrozumieć jak powinien wyglądać mechanizm, dzięki któremu ruchome elementy będą działać bez zarzutu, konstrukcja zyska podświetlenie lub będzie w stanie się przemieszczać. Prawdziwi mali konstruktorzy mają do dyspozycji dziesiątki zestawów. Dziś proponujemy TOP 5 kreatywnych zestawów klocków, które spodobają się nie tylko dzieciom.

Przegląd zaawansowanych zestawów klocków:

LEGO Architecture, Nowy Jork

Kto nie zna kultowych klocków marki LEGO? Jakiś czas temu marka wprowadziła również rewelacyjne klocki architektoniczne, które imitują panoramy znanych miast. Zestaw Nowy Jork ukazuje klasyczne sylwetki takich obiektów, jak budynki Flatiron i Chrysler, Empire State Building, One World Trade Center i Statua Wolności. Własnoręczne stworzenie takiej miejskiej sylwetki daje satysfakcję, a dzięki dołączonej do zestawu broszurze poznamy także informacje o projektancie, architekturze i historii każdej z budowli.

 

LEGO Technic, Zdalnie sterowana wyścigówka

Podwójna zabawa – najpierw przy budowie wyścigówki, a następnie podczas testowania jej możliwości. Solidna rama kapotażowa i wielkie, mocne gąsienice, na których auto świetnie manewruje sprawiają, że zdalnie sterowany pojazd jest nie tylko szybki ale i stabilny. Dzięki pilotowi sterowanie modelem jest bardzo proste - możemy pokonywać przeszkody, gwałtownie przyspieszać, robić piruety oraz skręcać przy jeździe do przodu i do tyłu. Zestaw pozwala zbudować także inny zdalnie sterowany pojazd: niesamowity wóz terenowy!

 

LEGO Technic, Jacht wyścigowy

Wśród kultowych pozycji wyróżnia się między innymi Klocki Lego Technic 2w1. Jacht Wyścigowy to konstrukcja, która została zaprojektowana bardzo starannie, z dbałością o autentyczne detale. Jacht ma sportową, żółto-niebieską kolorystykę, pięknie drukowane żagle z linami i kabestanami oraz szczegółowo odwzorowany kadłub.

 

LEGO BOOST, zestaw kreatywny

LEGO BOOST to niekwestionowany lider wśród klocków wieloelementowych. Zestaw składający się z 840 klocków, pozwala na zbudowanie osobistego robota. Można go modyfikować i programować jego zachowania.  Co ciekawe, załączona plansza umożliwia wiele ćwiczeń. Robot Vernie reaguje na to, co się do niego mówi, pokazuje swój nastrój, zmieniając wyrazy twarzy. Inną opcją, na której skonstruowanie pozwalają zawarte w zestawie elementy jest łazik M.T.R.4 (Multi-Tooled Rover 4), Gitara 4000, Kot Franki lub Linia produkcyjna. Wszystkie konstrukcje mają funkcję sterowana z tabletu za pomocą bezpłatnej aplikacji, która dodatkowo zawiera instrukcję, a także przykłady ciekawych ćwiczeń.

 

LEGO Technic, Statek badawczy

Kto nie marzył o zbudowaniu własnego statku? Zestaw składający się z 1300 elementów sprawia, że każdy może spełnić to marzenie i poczuć się jak prawdziwy konstruktor. Statek posiada duży mostek kapitański z radarem i kominem, ale na konstrukcję składają się także lądowisko, dźwig oraz łódź podwodna i helikopter. Ster statku porusza płetwy sterowe, luk w pokładzie daje dostęp do wnętrza kadłuba, a działający dźwig pozwala opuścić łódź podwodną na wodę.

 

Oprac. Natalia Olszewska

Może Cię również zainteresować: