Wybieramy termometr bezdotykowy dla niemowlaka

Wybieramy termometr bezdotykowy dla niemowlaka

Termometr bezdotykowy to dla wielu rodziców jeden z najlepszych wynalazków, jakie kiedykolwiek powstały, aby ułatwić im życie. Dzięki temu urządzeniu, badanie temperatury dziecka, nie musi wiązać się z oczekiwaniem, nie musimy martwić się o to, że nasz maluch wierci się i utrudnia wykonanie prawidłowego pomiaru. Termometr na podczerwień, bezdotykowy, to niezwykle przydatny przedmiot w domowej apteczce.

Zasada działania termometru bezdotykowego

Termometr na podczerwień działa po skierowaniu go w stronę skóry dziecka. Wystarczy go włączyć i chwilę przytrzymać blisko, kierując czujnik w stronę osoby której temperaturę badamy. Termometru nie trzeba przykładać do ciała, co ma olbrzymie znaczenie podczas mierzenia temperatury u małego dziecka. Sam czas pomiaru także jest bardzo krótki, bo wystarczy kilka sekund, by otrzymać  wynik, który pojawia się na wyświetlaczu. W przypadku dziecka, które jest niespokojne i kręci się, funkcja ta jest nie do przecenienia. 

Zalety termometru bezdotykowego

Olbrzymią zaletą termometru bezdotykowego jest wewnętrzna pamięć, dzięki której możemy przeanalizować kilka pomiarów bez zapisywania ich samodzielnie. Funkcja ta przydaje się na przykład podczas wizyty u lekarza, który często wypytuje szczegółowo o przebieg choroby i datę nasilenia się objawów. 

Pamiętajmy też, że nowoczesne termometry pozwalają zbadać nie tylko temperaturę ciała dziecka, ale także na przykład temperaturę wody w wanience lub mleka przygotowanego do podania niemowlakowi.

Termometr marki Smilki, posiada obie te zalety. Zapamiętuje 12 ostatnich zapisów temperatury, wyposażony jest w alarm gorączki i system automatycznego wyłączania. Podobnie jak wielofunkcyjny termometr Abakus-Baby, który zapamiętuje 32 ostatnie wyniki pomiaru, posiada dźwiękową sygnalizację gorączki i automatycznie wyłącza się po 20 sekundach nieużywania. Oba modele termometrów bezdotykowych mogą mierzyć zarówno temperaturę ciała jaki i ciepłotę mleka w butelce czy wody w wannie.

Na co zwracać uwagę wybierając termometr bezdotykowy?

Do najdokładniejszych termometrów na rynku należy zaliczyć termometry na podczerwień. Wybierajmy sprawdzone, dobre jakościowo produkty, o wysokim stopniu zaawansowania (z najnowszą technologią podczerwieni). Powinniśmy także zwrócić uwagę na prędkość odczytu i automatyczne wyłączanie.  Ważne są również dodatkowe parametry urządzenia, które mogą ułatwić użytkowanie, np. duży wyświetlacz, zapamiętywanie kilku ostatnich wyników pomiarów czy dźwiękowa sygnalizacja gorączki.  Szeroką gamę termometrów znajdziemy w sklepach z artykułami dla dzieci.

Autor: Aleksandra Michalak

Powiązane artykuły