Przegląd podgrzewaczy do butelek

Podgrzewacz do butelek niewątpliwie pozwala zaoszczędzić młodym rodzicom sporo czasu, umożliwia szybkie i łatwe podgrzanie mleka dla dziecka. Co więcej, można z niego korzystać zarówno w domu, jak i w podróży. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele urządzeń tego typu, dlatego trzeba dokładnie zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania odnośnie tego gadżetu. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przed zakupem podgrzewacza do butelek.

Jak działa podgrzewacz do butelek?

Obsługa takiej maszyny jest intuicyjna i bardzo prosta. Zazwyczaj ogranicza się do kilku konkretnych kroków: przygotowania odpowiedniej ilości wody, ustawienia oczekiwanej temperatury i umieszczenia w środku butelki z napojem, której zawartość jest następnie równomiernie podgrzewana za pomocą pary wodnej, co ma zapobiegać utracie jakichkolwiek składników odżywczych. Niektóre podgrzewacze mają także funkcję utrzymywania stałej temperatury wody, dzięki czemu są gotowe do działania w każdym momencie. Dobry podgrzewacz sprawdzi się także jako urządzenie do podgrzewania gotowych dań w słoiczkach, a to znacznie ułatwia proces karmienia. Te bardziej rozbudowane i unowocześnione modele potrafią także sterylizować butelki, a nawet gotować na parze.

Klasyczny podgrzewacz

Większość klasycznych podgrzewaczy jest przystosowana do ogrzewania różnych rodzajów i kształtów butelek, nie musimy więc przejmować się ich specjalnym doborem. W późniejszym czasie w takim podgrzewaczu możemy umieszczać także słoiczki z gotowymi daniami. W przypadku modelu Smiki dodatkowym atutem jest to, że w zestawie znajduje się również pojemnik z przykrywką i wyciskacz do cytrusów, co z pewnością przyda się w kolejnych etapach rozwoju malca. Możemy korzystać z niego nawet w samochodzie, posiada bowiem specjalne wejście do samochodowej ładowarki.

 

Podgrzewacz z elektronicznym wyświetlaczem

Podgrzewacz elektroniczny jest bardzo funkcjonalny. Podświetlany wyświetlacz, doskonale widoczny w godzinach nocnych, umożliwia łatwe podgrzanie pokarmu w każdej chwili. W dodatku urządzenie automatycznie odlicza czas potrzebny do podgrzania butelki i wyłącza się po całkowitym wyparowaniu wody. Największą zaletą podgrzewacza BabyOno 2w1 jest szeroki zakres ustawienia temperatury, co umożliwia precyzyjne podgrzanie pokarmu w butelkach i gotowych dań w słoiczkach. Co więcej, pozwala na przygrzanie pokarmu na parze – wystarczy umieścić go na specjalnej miseczce dołączonej do urządzenia. Dzięki niemu możemy także wyparzać smoczki i inne drobne elementy butelek.

 

Podgrzewacz cyfrowy

Wyposażony jest w timer, który pozwala zaprogramować moment zakończenia podgrzewania, tak aby posiłek był gotowy dokładnie wtedy, kiedy tego chcemy. Gdy ogrzewanie dobiegnie końca, podgrzewacz poinformuje o tym zarówno sygnałem dźwiękowym, jak i wizualnym.

 

Chicco Digital to cyfrowy podgrzewacz o nowoczesnym wyglądzie. Łatwy w użyciu i bezpieczny, posiada opcję programowania podgrzewania i możliwość ustawienia temperatury początkowej – można w nim podgrzewać zarówno produkty zamrożone, wyjęte prosto z lodówki, jak i dania w temperaturze pokojowej; w sumie posiada aż 12 programów podgrzewania. Wszystko po to, by wspomóc rodziców w stopniu maksymalnym. Urządzenie podtrzymuje temperaturę posiłku do godziny i jest odpowiednie dla wielu rodzajów butelek i większości standardowych słoiczków z dziecięcym jedzeniem.

 

Podgrzewacz podróżny

Wyjazdy często uniemożliwiają dostęp do kuchenek, a podgrzewacz zasilany na baterie lub poprzez gniazdko samochodowe, może stać się wybawieniem i jest z pewnością dużym ułatwieniem dla osób często podróżujących. Podgrzewacz podróżny Tommee Tippee  idealnie sprawdza się podczas pobytu poza domem ze względu na swoją wielkość, sposób zasilania oraz funkcjonalność. Model ten przechowuje wrzątek potrzebny do ogrzania butelki mleka lub słoiczków z pokarmem nawet do 6 godzin.

 

Podgrzewacz ze sterylizatorem

Dla niektórych rodziców klasyczny podgrzewacz bywa mało funkcjonalny. Dobrym pomysłem jest wówczas zaopatrzenie się w bardziej rozbudowaną wersję, jaką jest podgrzewacz z dodatkową funkcją sterylizatora. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwala na zachowanie higieny i bezpieczeństwa malucha, bez nadmiernego poświęcania czasu. Wśród produktów tego typu znajduje się Abakus Baby, który umożliwia podgrzewanie mleka lub zupek, wyciskanie soku, gotowanie jajek na parze, a także sterylizację butelek i akcesoriów do karmienia. Podgrzewacz jest uniwersalny i pasuje do wszystkich rodzajów butelek, także tych z szeroką szyjką i szklanych. Wbudowany termostat pozwala na utrzymanie stałej temperatury wody przez długi czas.

 

Oprac. Natalia Olszewska

Porady powiązane