Niezbędne akcesoria wspomagające karmienie mlekiem mamy

Niezbędne akcesoria wspomagające karmienie mlekiem mamy

Karmienie piersią jest najlepszym sposobem zapewniającym niemowlętom składniki odżywcze, niezbędne do ich prawidłowego wzrostu i funkcjonowania. Aby zwiększać świadomość oraz wiedzę na temat wartości płynących z mleka mamy oraz obalać mity z nim związane, każdego roku w pierwszym tygodniu sierpnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Tydzień Karmienia Piersią.

 

Choć karmienie piersią należy do najbardziej naturalnych czynności na świecie wymaga chęci i poświęcenia. Na szczęście, korzystając z dostępnych na rynku akcesoriów wspomagających karmienie piersią, mamy mogą liczyć na większą wygodę i satysfakcję płynącą z karmienia naturalnego maluszka. Warto już przed narodzinami zastanowić się, jakie akcesoria mogą okazać się przydatne. My podpowiadamy, które z nich mogą okazać się niezbędne.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli laktatorów ręcznych oraz elektrycznych, które odpowiadają potrzebom mam karmiących. Laktator Medela Swing jest najmniejszym i najlżejszym laktatorem do odciągania 2-fazowego, który naśladuje naturalny rytm ssania dziecka. 

Podczas wyjść oraz podawania dziecku odciągniętego pokarmu niezwykle przydatna może okazać się butelka z systemem Calma. Smoczek ten, dzięki swojemu unikalnemu kształtowi, długości i przepływowi zapobiega połykaniu powietrza podczas karmienia, nie zakłóca karmienia piersią i umożliwia dziecku zachowanie nabytych nawyków, co ułatwia mu przejście z karmienia piersią do karmienia za pomocą systemu.

Jedną z największych trudności, z jaką mają do czynienia młode mamy w pierwszych tygodniach karmienia piersią są bolesne, obolałe i podrażnione brodawki. Kiedy mama odczuwa dyskomfort stosowanie odpowiednich produktów do pielęgnacji piersi może pomóc złagodzić dolegliwości i przywrócić radość z bliskiej więzi z dzieckiem.

Krem na bazie lanoliny PureLan jest bezpieczny dla dziecka oraz ułatwia kontynuowanie karmienia w okresie gojenia się brodawek. PureLan zawiera naturalne, hipoalergiczne składniki o działaniu nawilżającym i nie wymaga zmywania przed kolejnym karmieniem. Lanolina posiada również udowodnione działanie przeciwzapalne i bakteriobójcze oraz wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry.

Niekontrolowany wypływ pokarmu może sprawiać problem podczas karmienia piersią. Wkładki laktacyjne pomagają wchłonąć nadmiar pokarmu i zapewniają komfort przez cały dzień. Jednorazowe wkładki laktacyjne należy wymieniać po każdej sesji karmienia lub odciągania pokarmu, żeby zminimalizować ryzyko rozwoju infekcji oraz zapobiec zaplamieniu odzieży i nieświeżemu zapachowi.

Przy pomocy powyższych akcesoriów karmienie piersią może być dla Ciebie wspaniałym przeżyciem. Im większy komfort sobie zapewnisz, tym mniej absorbować Cię będzie sam proces karmienia piersią i będziesz mogła poświęcić więcej uwagi maluszkowi.

Artykuł powstał przy współpracy z marką Medela

Powiązane artykuły