Dzieci uwielbiają interaktywne zabawki – zobacz różne propozycje dla chłopca i dziewczynki do lat 3

Dzieci uwielbiają interaktywne zabawki – zobacz różne propozycje dla chłopca i dziewczynki do lat 3

Jakie zabawki dla dziecka sprawiają jednocześnie radość, nie nudzą się a przy tym pozwalają na zdobywanie nowych umiejętności? Świetnym wyborem są zabawki interaktywne, które mają za zadanie stymulować rozwój dziecka i wpływać na jego wyobraźnię. Zanim jednak dokonamy wyboru, sprawdźmy jakie zabawki wybrać dla dziewczynki, a jakie dla chłopca?

Top 5 zabawek interaktywnych dla dziewczynki

Fisher Price, Siostrzyczka Szczeniaczka Uczniaczka: interaktywna zabawka dla każdej małej dziewczynki. Zabawka reaguje na dotyk dziecka, zachęca malucha do zabawy piosenkami, melodiami i słowami. Dziecko w trakcie zabawy uczy się  nazw części ciała, kształtów, kolorów i liczb. Zabawka posiada aż trzy poziomy, które dostosowują możliwości interakcji do wieku dziecka (od 6 do 36 miesięcy).

Fisher-Price, Bebo, Muzyczni miniprzyjaciele, BeatBelle: trącanie główki zabawki uruchamia kolorowe światełka, radosne melodie i taneczne piosenki. Maluchy mogą rozwijać swoją zręczność podczas chwytania i interakcji z postacią, a radosne dźwięki, melodie i światełka angażują zmysły.

Fisher-Price, Ucz się i śmiej, Uczące kredki „Kolorki-Humorki”: zabawka uczy dzieci rozpoznawać i nazywać emocje. Poprzez piosenki i wypowiedzi maluchy poznają towarzyszące im na co dzień uczucia - smutek, radość, złość, zaskoczenie i senność. Każda kredka opisana jest inna cyfrą, a dodatkowo ma inny kolor. Zabawka mówi i śpiewa w języku polskim.

Fisher Price, Garnuszek na klocuszek: ta zabawka zajmie malucha na wiele godzin, zapewniając mu edukacyjną zabawą. Jej zadaniem jest wpływanie na rozwój myślenia, uczenie liczb i rozpoznawania kształtów. Dziecko wybiera i wkłada do odpowiednich otworów klocki, a garnuszek śmieje się i mówi, jaki mają kształt i jakie znajdują się na nich cyfry.

Fisher-Price, Ucz się i śmiej, Mikrofon Malucha – Śpiewaj i nagrywaj!: mikrofon pozwala odkryć talent każdemu maluchowi. Dzięki dwóm trybom zabawy, dziecko może nagrywać swój własny głos lub śpiewać razem ze szczeniaczkiem radosne, edukacyjne piosenki. Używając mikrofonu uczy się też alfabetu, liczenia od 1 do 20, a także kolorów, bo mikrofon podświetla się w kolorze, o którym opowiada w piosence.

Top 5 zabawek interaktywnych dla chłopca

Fisher Price, Szczeniaczek Uczniaczek: interaktywnazabawka, która zachęca malucha do zabawy piosenkami, melodiami i wyrażeniami. Szczeniaczek Uczniaczek posiada aż 7 punktów aktywacji - łapki, brzuszek, uszko i świecące serduszko. Reaguje na dotyk dziecka. Zabawka wyposażona jest w technologię „Poziomy nauki”, umożliwiającą dostosowanie treści edukacyjnych do wieku i etapu rozwoju dziecka.

Fisher Price, Tablet malucha: tablet malucha przypomina prawdziwy sprzęt, ale zamysł tego urządzenia jest zupełnie inny! Zachęca do radosnej zabawy i pomaga w nauce literek od A do Ż oraz nazw przedmiotów, a także odgrywa śmieszne odgłosy, melodyjki i sześć piosenek do wspólnego śpiewania. Dzięki technologii „Poziomy Nauki” edukacyjne treści można dostosować do wieku i umiejętności maluszka.

Vtech, Migocząca Hula Kula: zabawka stworzona z myślą o małych odkrywcach. Mechanizm samoczynnie wprawiający Hulę-Kulę w ruch, wesołe dźwięki i kolorowe światełka zachęcają malucha do raczkowania i podążania za zabawką. Zabawka rozwija wyobraźnię, wspomaga rozwój sensoryczny i umiejętności motoryczne, dostarczając przy tym dzieciom wiele radości.

Dumel Discovery, Silly Sam Młoteczek: zabawka interaktywna, która mówi oraz wydaje dźwięki stukającego młotka przy każdym uderzeniu. Dźwięki zachęcają malucha do zabawy wesołym młotkiem i do angażowania się w zadania domowe. Taki sposób zabawy pozwala dzieciom poznawać zasady panujące w domu, a także wspiera rozwój koordynacji ruchowej. 

Fisher-Price, Bebo, Muzyczni miniprzyjaciele, BeatBo: trącanie główki uruchamia kolorowe światełka, radosne melodie i taneczne piosenki. Maluchy mogą rozwijać również swoją zręczność podczas chwytania i interakcji z postacią, a radosne dźwięki, melodie i światełka angażują zmysły.Zabawka dedykowana wszystkim dzieciom, ze względu na szeroką gamę melodii i piosenek.

Oprac. Natalia Olszewska

Powiązane artykuły