Odcisk bobasa, unikalne ramki i albumy – zobacz, jakie pamiątki można gromadzić

Odcisk bobasa, unikalne ramki i albumy – zobacz, jakie pamiątki można gromadzić

Czas płynie szybko, już wkrótce nasz maluszek zmieni się w biegającą po całym domu istotę, ale i tak będziemy wracać do tych pierwszych chwil spędzonych razem. Jak je utrwalić, aby w każdej chwili móc cieszyć się nimi na nowo wraz z całą rodziną? Oto kilka pomysłów!

Zdjęcia

Gdy nasze babcie chciały zrobić sobie zdjęcie, musiały ubrać się odświętnie i wybrać do fotografa. Naszym rodzicom było łatwiej – mogli  korzystać z domowych aparatów, chociaż i wtedy zdarzało się, że klisza prześwietlała się, a zdjęcia z czasem blakły. Na szczęście dzisiaj utrwalanie chwil na fotografiach stało się niezwykle proste. Czy to za pomocą aparatu czy nawet telefonu, możemy fotografować dziecko niemalże w dowolnej chwili i miejscu. Utrwalajmy więc pierwsze uśmiechy, pierwsze kroczki, pierwsze ząbki, a najładniejsze zdjęcia koniecznie umieśćmy w pięknych ramkach lub albumach. Ramki ozdobią nasz dom, natomiast albumy pozwolą nam wracać do dawnych chwil kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota. Nie zapomnijmy umieścić w nich także zdjęcia USG z okresu ciąży!

Odcisk stópki i dłoni malucha

Na rynku można znaleźć metalowe puszki w różnych kolorach, wypełnione w środku glinką. Wystarczy przycisnąć do niej stópkę i dłoń maluszka i gotowe! Odcisk możemy postawić gdzieś na widoku lub schować i wracać do niego co jakiś czas, porównując rozmiary stópek i dłoni dziecka. Taka miniatura to naprawdę niezwykła pamiątka.

Ubranko

Malutkie ubranko niemowlaka to także świetny pomysł na niepowtarzalną pamiątkę. Może to być maleńkie body, czapeczka czy buciki. Po latach taka pamiątka sprawi wiele radości nie tylko rodzicom, lecz także dziecku.

Drobiazgi związane z dzieckiem

W pierwszym roku życia dziecka możemy nazbierać mnóstwo drobiazgów, które w przyszłości będą nam przypominać okres niemowlęcy. Mogą to być wspomniane powyżej maleńkie ubranka, jak chociażby pierwsza para bucików. Koniecznie zachowajmy opaskę na rączkę ze szpitala. Można także pozostawić na pamiątkę niewielki pukiel włosków maluszka. W kolejnych latach do kolekcji dojdzie ulubiona zabawka, pierwszy rysunek, pierwsza laurka czy też pierwszy mleczny ząbek.

Pudełko na pamiątki

Nie oszukujmy się – mamom ciężko ograniczyć się do kilku pamiątek, zwykle chcą zachować całą masę niezwykłych, jedynych w swoim rodzaju drobiazgów, które dobrze jest uporządkować tak, aby nie zaginęły ani nie uległy zniszczeniu. Właściwie przechowywane, bezcenne skarby będą przez wiele lat cieszyć zarówno rodziców, jak i dziecko. Gdy zamkniemy je w ładnym, wygodnym pudle, będziemy mogli do nich wracać w każdej chwili. Oto kilka propozycji, co możemy włożyć do pudełka z pamiątkami:

1. Ramka na zdjęcie Marko Śpiący miś to doskonała propozycja na niesamowitą pamiątkę lub oryginalny prezent zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki, natomiast Ramka na zdjęcie Marko Samolot wspaniale ozdobi pokój każdego chłopczyka. Dzięki pięknie wyeksponowanym zdjęciom, pokoik dziecka nabierze wyjątkowego uroku, a my będziemy mogli cieszyć się pięknymi, rodzinnymi chwilami, gdy tylko sięgniemy po fotografię.

2. Album pierwszego roku Opera-Tech Odcisk Bobasa pozwoli nam zachować na dłużej radosne, ulotne chwile spędzone wraz z dzieckiem. Dzięki kolorowej, bajecznej szacie graficznej, zarówno fotografie jak i pamiątkowe wpisy będą pięknie wyeksponowane. W albumie można także umieścić pukiel włosków maluszka oraz opaskę ze szpitala, znajduje się w nim także specjalnie miejsce przeznaczone na odciśnięcie stópki i dłoni dziecka. Ta wyjątkowa księga to doskonały pomysł prezent, który będzie wzruszającą pamiątką dla całej rodziny!

3. Puszka z glinką Smiki – różowa dla dziewczynki i niebieska dla chłopca, to bardzo atrakcyjny zestaw pamiątkowy, miękka glinka pozwala na odciśnięcie stópki lub dłoni bobasa.   

4. Teddykompaniet Diinglisar Wild to buciki niemowlęce z miękką, antypoślizgową podeszwą. Buciki występują pod postacią uroczych zwierzątek: żyrafy, lwa, tygrysa, słonia, kotka, myszki, zajączka i krówki.

Kolekcjonujmy pamiątki, bo to nie tylko świetna zabawa w zbieranie pięknych przedmiotów, lecz także budowanie historii i tradycji naszej rodziny. Historii, do której zawsze możemy wrócić, gdy tylko zatęsknimy za minionymi latami. Takie pudełko ze skarbami może być wyjątkowym prezentem na 18. urodziny, ślub, czy też narodziny pierwszego dziecka naszego potomka.

Oprac. Grażyna Zaborska

Powiązane artykuły