Zabawki edukacyjne dla 3-latka - ranking

Zabawki edukacyjne dla 3-latka

Każdemu rodzicowi zależy, by oprócz szczęśliwego dzieciństwa, zapewnić swojemu maluchowi wszechstronny rozwój i edukację dostosowaną do wieku. Zabawa przez naukę teraz, już od najmłodszych lat, jest możliwa i bardzo prosta. Jakie są najlepsze zabawki zapewniające rozrywkę i edukację jednocześnie? Jak w nienachalny i nienarzucający sposób zachęcić malucha do nauki? Podpowiadamy!

Dlaczego warto wybierać zabawki edukacyjne? Oto ich największe zalety:

 • Umożliwiają nieograniczone odkrywanie świata i poznawanie praw nim rządzących
 • Rozwijają wyobraźnię i kreatywność
 • Zapewniają wielogodzinną zabawę
 • Uczą rozwiązywać problemy
 • Ćwiczą pamięć i koncentrację
 • Kształtują małą motorykę
 • Zachęcają do eksperymentowania i przeprowadzania doświadczeń
 • Rozwijają zdolności analityczne i logiczne myślenie
 • Zapewniają rozrywkę całej rodzinie i zachęcają do wspólnego spędzania czasu
 • Uczą myślenia przyczynowo-skutkowego
 • Łączą zabawę z edukacją
 • Zachęcają do poznawania nowych rzeczy
 • Angażują kilka zmysłów jednocześnie
 • Uczą cierpliwości i precyzji
 • Zapewniają zarówno rozwój psychiczny jak i fizyczny
 • Są wielofunkcyjne – umożliwiają zabawę i naukę na wiele różnych sposobów
 • Rosną wraz z dzieckiem – wiele mądrych zabawek tego typu wystarczy na dłużej

Przy wyborze odpowiedniej zabawki dla 3-latka warto zwrócić uwagę, czy oferuje przynajmniej klika z wyżej wymienionych funkcji. Dodatkowo warto pomyśleć, czy zapewni rozwój na wielu płaszczyznach i umożliwi kreatywną naukę poprzez zabawę na kilka różnych sposobów.

Zobacz wszystkie zabawki edukacyjne dla dzieci od 3 lat →


Prezentujemy ranking najlepszych edukacyjnych zabawek dla 3-latka:

 1. Dumel Discovery, Odkrywczy domek, zabawka interaktywna

  Dumel Discovery, Odkrywczy domek, zabawka interaktywna

  Odkrywczy Domek Dumel Discovery – uczy zastosowań przedmiotów w najbliższym otoczeniu kilkulatka. Domek jest interaktywny i wydaje wiele realistycznych odgłosów. Pobudza ciekawość i zachęca do dalszego odkrywania. Ponadto idealnie sprawdza się w zabawie w odgrywane ról.

  Kup teraz →

 2. Clementoni, Mówiące pióro - 50 gier edukacyjnych

  Clementoni, Mówiące pióro - 50 gier edukacyjnych

  Mówiące Pióro 50 gier edukacyjnych – interaktywna gra dla dzieci w wieku przedszkolnym. Za pomocą Pióra dziecko przekona się czy udzieliło poprawnej odpowiedzi na wybrane pytanie. Zestaw zawiera pasujące do siebie kafelki, elementy układanki, karty i kostki, przy użyciu których dziecko może poznawać alfabet, cyfry i liczby, a także uczyć się czytać, składając swoje pierwsze słowa.

  Kup teraz →

 3. Janod, drewniana duża tablica z 14 akcesoriami

  Janod, drewniana duża tablica z 14 akcesoriami

  Dwustronna tablica z akcesoriami Janod – z jednej strony magnetyczna (z możliwością użycia mazaków suchościeralnych), z drugiej do pisania kredą. Klasyczna i edukacyjna zabawka zapewni zabawę poprzez naukę na wielu płaszczyznach. W zestawie znajdziesz: rulon papieru do pisania i rysowania, pojemnik na farby, dwa kubeczki na wodę i pędzle, kreda, ścieralny marker, gąbkę, 6 drewnianych magnesów, a także  długi, drewniany, również magnetyczny wskaźnik, np. do zabawy w szkołę.  .

  Kup teraz →

 4. Smily Play, tablica znikopis, niebieska

  Smily Play, tablica znikopis, niebieska

  Znikopis – znana wszystkim zabawka dla małych artystów ucząca kreatywności. Pomoże również w nauce pisania. Zestaw zawiera tablicę z wygodnym uchwytem, długopis magnetyczny i kolorowe stempelki. Specjalny suwak pozwala na "wymazanie" malowidła i po chwili kolejny obraz można tworzyć od początku.

  Kup teraz →

 5. Smiki, drewniany ksylofon na kołach

  Smiki, drewniany ksylofon na kołach

  Drewniane, kolorowe cymbałki Smiki – instrumenty wszelkiego rodzaju to doskonałe zabawki rozwijające kreatywność, bo każdy wie, że sztuka i muzyka świetnie wpływają na umysły maluchów. Wraz z cymbałkami dzieci oprócz dźwięków i melodii utrwalają znajomość kolorów.

  Kup teraz →

 6. Figurowa nauka symetrii, mozaika, 22 elementy

  Figurowa nauka symetrii, mozaika, 22 elementy

  Figurowa nauka symetrii Askato – to kolorowa mozaika do układania najróżniejszych obrazków. Stymuluje małą motorykę, uczy kolorów i rozwija kreatywność.

  Kup teraz →

 7. Adamigo, Psotne słówka, głoski szumiące, 3 gry logopedyczne

  Adamigo, Psotne słówka, głoski szumiące, 3 gry logopedyczne

  Psotne słówka Adamigo – logopedyczna gra edukacyjna. Razem z nią dzieci uczą się wielu różnych słówek, doskonalą prawidłową wymowę i poznają szumiące polskie głoski.

  Kup teraz →

 8. Dumel Discovery, Zwierzęta świata, interaktywna mapa, zabawka edukacyjna

  Dumel Discovery, Zwierzęta świata, interaktywna mapa, zabawka edukacyjna

  Zwierzęta świata, interaktywna mapa Dumel Discovery – to zabawka edukacyjna, która łączy przyjemność z odkrywaniem tajemnic życia zwierząt. Mapa zawiera mnóstwo ciekawostek, faktów i quizów dotyczących zwierzaków z całego świata.

  Kup teraz →

 9. Kapitan Nauka. Czytam i układam sylaby. Układanka sylabowa

  Kapitan Nauka. Czytam i układam sylaby. Układanka sylabowa

  Kapitan Nauka. Czytam i układam sylaby – układanka, która wprowadzi dziecko w świat liter i sylab. Wspomaga rozwój mowy, koncentracji i motoryki małej i powoli oswaja z czytaniem.

  Kup teraz →

 10. Dumel Discovery, Tablet Zwierzaki, zabawka edukacyjna

  Dumel Discovery, Tablet Zwierzaki, zabawka edukacyjna

  Tablet Zwierzaki Dumel Discovery – zabawka interaktywna do ćwiczeń wiedzy o świecie zwierząt. Wspiera poznawanie świata, ćwiczy pamięć i rozwija zmysły. Dziecko za pomocą tabletu pozna 60 słów i realistycznych dźwięków, 24 odgłosy zwierząt oraz pozna zależności przyczynowo-skutkowe.

  Kup teraz →


Zastanawiasz się, jakie zabawki edukacyjne będą najlepsze dla twojego ukochanego 3-latka? Zależy ci by odznaczały się wysoką jakością i naprawdę wspierały rozwój malucha? Zainspiruj się listą zabawek, na której znajdziesz bestsellery nie bez powodu cieszące się ogromną popularnością i zaufaniem wśród rodziców i przekonaj się, dlaczego pokochały je miliony maluchów! Wybierz propozycję zabawki rozwijającej w sam raz dla swego 3-latka, kierując się jego indywidualnymi zainteresowaniami oraz potrzebami edukacyjnymi... Po prostu pozwól mu poznawać świat poprzez pełną emocji zabawę!

 

Zabawki rozwojowe dla 3-latka, które znalazły się w naszym rankingu zostały zaprojektowane z myślą o dzieciach, które wkraczają w wiek przedszkolny. To czas, kiedy poprzez kreatywną zabawę twój smyk może trenować nie tylko zmysły, ale i rozmaite nowe umiejętności. Dlatego warto pamiętać, by zabawki dla 3-latka (zarówno jeśli chodzi o te interaktywne jak i zestawy edukacyjne) dobierać w sposób przemyślany. Przede wszystkim muszą być one bezpieczne. Nawet kiedy dziecięca wyobraźnia zapragnie wypróbować je w sposób, na który nie wpadłby żaden dorosły! Stawiając na zabawki edukacyjne zaprojektowane z należytą starannością oraz wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów – możesz mieć pewność, że twojemu skarbowi nic nie grozi. Pamiętaj, że oznaczenie 3+ na zabawkach nie zawsze daje gwarancję 100% bezpieczeństwa – dlatego warto wziąć pod uwagę propozycje marek, którym naprawdę warto zaufać.

 

Przekonaj się, że na smyk.com czekają na ciebie wspaniałe edukacyjne zabawki dla 3-latka, dzięki którym podarujesz dziecku pewność, iż poznawanie świata i nauka nowych rzeczy to fascynująca przygoda! Rozbudź w nim ciekawość i pokaż jak cudownie jest odkrywać swoje możliwości.

Opracowanie: Ida Cewińska

Może Cię również zainteresować: