Psi patrol – imiona bohaterów. Jak się nazywają sympatyczne psiaki?

Psi patrol – imiona bohaterów. Jak się nazywają sympatyczne psiaki?Marshall, Skye, Rubble czy Rocky – oto niektórzy z bohaterów kreskówki „Psi patrol”. Opowiada ona o psiakach, które na różne sposoby pomagają mieszkańcom miasteczka Adventure Bay, korzystając ze swoich szczególnych umiejętności i specjalistycznego sprzętu. Cechą charakterystyczną bajki jest to, że każde zwierzątko pracuje w konkretnym, ludzkim zawodzie. Poznajmy najważniejszych bohaterów „Psiego patrolu” – każdy z piesków jest naprawdę wyjątkowy!

„Psi patrol” – imiona bohaterów: Ryder

Ryder to mądry dziesięcioletni chłopiec, który zarządza grupą sprytnych piesków. Doskonale wie, co dzieje się w miasteczku, przydziela obowiązki i koordynuje akcje ratunkowe. Chłopiec nie rusza się nigdzie bez PUP–PADA – hybrydy telefonu komórkowego i tabletu. To dzięki niemu Ryder ma możliwość połączenia się z każdym z psich bohaterów. Ze wszystkimi łączy go silna więź, ponieważ brał czynny udział w treningach psiaków, na które zwołuje je z wieży kontrolnej. Pojazd Rydera (quad, skuter śnieżny i poduszkowiec w jednym) nosi numer 01.

„Psi patrol” – bohaterowie: Marshall

To dalmatyńczyk o niebieskich oczach, pracujący jako strażak i ratownik medyczny. Jest właścicielem pojazdu o numerze 03, który w razie potrzeby zmienia się z wozu strażackiego w ambulans. To mały gapa, który jednak szybko biega i słynie z bardzo czułego węchu. Jego znakami rozpoznawczymi są: czerwony hełm strażacki z latarką oraz plecak. Psiak na swojej obroży posiada przywieszkę z symbolem płomienia. Marshall na co dzień ma do dyspozycji szereg użytecznych przedmiotów: wąż gaśniczy, stetoskop, nosze czy rentgen.

 

„Psi patrol” – imiona bohaterów: Rubble

Buldog angielski Rubble, o brązowo–białej sierści i jasnobrązowych oczach, to utalentowany budowniczy oraz konstruktor. Jego pełen przeciwieństw charakter może przyprawić o zawrót głowy. Rubble kocha kopać, jest żartownisiem, ma smykałkę do jazdy na deskorolce i snowboardzie, ale również panicznie boi się pająków. W przeszłości był bezdomnym psem, ale w wyniku splotu różnych okoliczności wykopał ratowniczy tunel w śniegu, co pozwoliło mu trafić do drużyny „Psiego patrolu”. Jego pojazdem, oznaczonym numerem 06, jest spychacz z dwoma wiertłami. Rubble ma do dyspozycji żółty kask i plecak, z którego wydobywa się łyżka koparki. Z kolei na jego odznace widnieje symbol klucza mechanicznego.

 

„Psi patrol” – bohaterowie. Imiona, które warto znać: Skye

Skye jest jedną z trzech suczek, które zamieszkują świat „Psiego patrolu”. Psia dziewczynka słynie ze swojego różowo–szarego helikoptera, dzięki któremu ratuje potrzebujących z powietrza. Malutka ma podwójny rodowód: jest w połowie pudlem i cocker-spanielem. Oprócz pojazdu posiada też różowy kombinezon, gogle–lornetki oraz plecak ze skrzydłami. Nic więc dziwnego, że na jej znaczku widzimy symbol śmigła. Skye ma złoto–białą sierść, brązowy nosek i różowe oczy. Jej usposobienie jest niezwykle łagodne, a dodatkowo suczka może się pochwalić talentem tanecznym. Robi też wspaniałe salta!

 

„Psi patrol” – bohaterowie bajki dla dzieci: Chase

Zabawki z ulubionymi bohaterami dzieci - Psi Patrol Poznajcie Chase’a! Owczarka niemieckiego, który w Adventure Bay jest policjantem. Ma duże poczucie humoru, a przy tym – podobnie jak Ryder – z powodzeniem dowodzi grupą psiaków. To urodzony lider i bezpośredni rywal Marshalla, choć obaj tak naprawdę bardzo się lubią. Chase nosi strój policjanta, a jego niebieski radiowóz ma numer 02. Bohatera cechuje szybkość, wybitny węch, a także… liczne alergie, m.in. na kurz. W plecaku Chase skrywa pożyteczne narzędzia: megafon, reflektor, linę czy siatki. Na jego odznace widnieje złota gwiazda. Piesek bywa także szpiegiem, co ułatwia mu m.in. komputer oraz zdalnie sterowany dron.

 

„Psi patrol” – imiona bohaterów: Rocky

Rocky jest pieskiem, któremu najbardziej z całej drużyny leży na sercu dobro planety. Jego „supermocą” jest umiejętność robienia czegoś z niczego, zgodnie z zasadami recyklingu. Potwierdza to symbol na odznace bohatera – trzy zielone strzałki. Jego ekologiczny wóz o numerze 05 łączy elementy ładowarki i palety. Kundelek o biało–szarej sierści, pomarańczowych oczach oraz oklapniętym jednym uchu bardzo boi się wody, a jego najlepszym kolegą jest Marshall. W recyklingu różnych przedmiotów Rocky’emu pomagają m.in. kleszcze, klej i śrubokręt.

 

„Psi patrol” – bohaterowie bajki: Zuma

Żywiołem Zumy, czyli labradora o czekoladowym umaszczeniu i zielono–żółtych oczach, jest woda. Ma ogromnie dużo energii, świetnie pływa i nurkuje. Posiada też wadę wymowy – trudno mu poprawnie powiedzieć wyrazy z literą „r”. W polskiej wersji bajki Zuma jest psią dziewczynką. Na odznace znajduje się srebrna kotwica, a przypisanym do niej pojazdem jest poduszkowiec–łódź podwodna. Zuma w plecaku chowa sprzęt niezbędny do nurkowania. Atrybutem szczeniaczka są pomarańczowe przedmioty: kask i kamizelka ratunkowa. Zuma przyjaźni się z Rockym, któremu pomaga oswoić strach przed wodą.

 

„Psi patrol” – bohaterowie. Imiona, które trzeba znać: Everest

Everest to kolejna suczka w „Psim patrolu”. Kiedyś mieszkała na biegunie. Na co dzień porusza się pługiem śnieżnym oznaczonym numerem 09, który mieści w sobie wiele kolorów: żółty, srebrny i turkusowy. Jeśli w miasteczku pojawiają się kłopoty związane z lodem czy śniegiem, Everest jest zawsze pierwsza na miejscu. W niebieskim plecaku skrywa hak do chwytania, a z tyłu pługa przechowuje sanki ratunkowe. Na jej odznace widzimy srebrzystą choinkę. Everest lubi się przytulać i zjeżdżać z górki. Suczka w typie husky ma biało–lawendową sierść, a także niebieskie oczy. Jak na zimową ratowniczkę przystało, kostium Everest i jej czapka są obszyte ciepłym futerkiem.

 

„Psi patrol” – bohaterowie: Tracker

Tracker jest mieszkańcem dżungli, po której porusza się pokaźną terenówką. Nie pojawia się w każdym odcinku „Psiego patrolu”, ale jest równoprawnym bohaterem opowieści. Jego atrybutem jest zielony kapelusz, naśladujący swoim wyglądem nakrycie głowy kawalerii konnej z Kanady. Tracker jest nie tylko ratownikiem, ale też tropicielem, w czym pomaga mu wybitny słuch. Tracker–chihuahua boi się ciemności, za to uwielbia brać udział w akcjach ratowniczych z udziałem dzikich zwierząt. Na jego odznace możemy dostrzec kompas na zielonym tle. Biało–brązowy piesek o brązowo–żółtych oczach wyróżniają czerwona obroża oraz zielony plecak, w którym trzyma m.in. szkło powiększające i nożyce.

 

Zobacz wszystkie produkty z bohaterami Psiego Patrolu →

 

Oprac. Agnieszka Kulig-Kozłowska

Może Cię również zainteresować: