Maski karnawałowe dla dzieci – gotowe i DIY. Przegląd propozycji

maski karnawalowe dla dzieci

Maski karnawałowe dla dzieci można kupić gotowe lub wykonać samodzielnie. Wcześniej trzeba jednak mieć pomysł na to, za kogo właściwie chcemy przebrać dziecko. Może zainspiruje was któraś z poniższych 5 propozycji? W artykule prezentujemy nie tylko maski na karnawał, ale podpowiadamy też, z czego wykonać resztę kostiumu.

Maski na karnawał dla dzieci, które marzą o nietuzinkowym kostiumie karnawałowym – 5 propozycji

Nie taki groźny dinozaur

Jeśli smyk lubi dinozaury, pewnie chętnie przebierze się za prehistorycznego gada. Wbrew pozorom nie musi być to trudny do wykonania kostium, szczególnie wtedy, gdy mamy maskę odwzorowującą szczegóły anatomiczne Archiceratopsa, czyli roślinożernego, trójrogiego dinozaura z kostnym grzebieniem wokół głowy.

Resztę stroju może stanowić jasnozielona bluza dresowa i spodnie w zbliżonym kolorze. Jeśli mamy czas i ochotę, do koszulki można doszyć ogon. Poza tym do zestawu warto dołączyć buty i rękawiczki ozdobione pazurami – nie powinny być zbyt ostre, w końcu mamy do czynienia z dinozaurem-wegetarianinem.

grimini dinozaur maska

Szturmowiec Imperium

Uniwersum Gwiezdnych Wojen to morze inspiracji, jeśli chodzi o kostiumy i maski karnawałowe dla dzieci. Smyk może być rycerzem Jedi, księżniczką Leą, a jeśli przebieramy przedszkolaka – nawet kultowym Baby Yodą!

Nie zapominajmy też o antagonistach gwiezdej sagi: Lord Vader, Darth Maul, szturmowcy – za nich też można się przebrać. Z gotową maską i białym kombinezonem szturmowca to nic trudnego – dzięki temu zestawowi kostium żołnierza imperium jest już praktycznie gotowy. Aby całość bardziej przypominała zbroje, jakie znamy z filmów, warto zaopatrzyć się także w czarne rękawiczki i kominiarkę, która osłoni szyję malca. Przydać mogą się także białe buty i opcjonalnie – zabawkowy blaster.

stromtrooper z maska stroj

Córka weneckiego doży

Na balach kostiumowych w szkołach i przedszkolach zwykle nie brakuje baśniowych wróżek i księżniczek. Aby pociecha wyróżniała się pośród innych dziewczynek, proponujemy więc przebrać ją za rzeczywistą wenecką arystokratkę. Niech włoży tradycyjną, włoską maskę z piórami, falbaniastą suknię i pelerynę, która sprawi, że będzie prezentować się jeszcze bardziej tajemniczo. Przyda się też nieco biżuterii, wachlarz, rękawiczki.

Gdzie znaleźć wszystkie te elementy? Suknię można wypożyczyć lub rozejrzeć się za jakimś falbaniastym modelem w lumpeksie – ta ostatnia prawdopodobnie będzie wymagała przeróbek krawieckich, ale może ktoś z rodziny będzie w stanie je wykonać. Pelerynę również można wykonać samodzielnie – wystarczy wybrać się do sklepu z tkaninami i wybrać spośród nich pasujący materiał. Natomiast maskę, wachlarz i rękawiczki znajdziecie w SMYKU!

maska z pior czerwona

Bumblebee z Transformers

Strój bohatera z filmu Transformers to spore wyzwanie, ale jeśli poświęcimy mu chwilę, będzie przyciągać wzrok wszystkich gości na balu kostiumowym i, kto wie, może nawet zostanie nagrodzony?

Do stworzenia kostiumu będziemy potrzebować czarnej bazy w postaci dopasowanej koszulki z długim rękawem i spodni oraz… sporo kartonu. Idealnie byłoby, aby kostium Transformersa faktycznie przeobrażał się z robota w auto. Jeśli dobrze przemyślicie jego konstrukcję, będzie to możliwe. Szczęśliwie w sieci nie brakuje inspiracji jak to zrobić.

Maskę Bumblebee również można wykonać samodzielnie, ale warto wiedzieć, że na rynku są zabawki, które nie tylko upodobnią dziecko do Transformersa, ale pozwolą mu także spojrzeć na świat oczami robota. Wszystko dzięki goglom rozszerzonej rzeczywistości (AR) znajdującym się w zestawie The Bee Vision AR Experience.

transformers maska

Chimera Pepita

Aby pociecha stała się chimerą z filmu „Coco”, będziemy potrzebować nie tylko maski, ale także bazy z zielonych leginsów i koszulki z długim rękawem. Jeśli takich nie mamy, można spróbować przefarbować stare ubrania. Poza tym warto wykonać także skrzydła z kartonu – do ich pomalowania przydadzą się nie tylko tradycyjne, ale i luminescencyjne farby, które będą świecić, gdy nieco się ściemni. Farby można wykorzystać również do dekoracji ubrań – dzięki temu chimera będzie świecić magicznym blaskiem dokładnie tak jak w animacji!

coco maska pepita

To wciąż nie wszystkie maski karnawałowe z oferty SMYKA

Jeśli wśród wymienionych produktów nie było maski, która zadowoliłaby twoją pociechę, koniecznie przejrzyj inne kostiumy z naszej oferty. Są wśród nich sukienki dla Anny i Elsy z „Krainy Lodu”, stroje pirata i ninja, a nawet mundurki z Hogwartu!

Poza tym znajdziesz tu wiele zestawów DIY, dzięki którym pociechy będą mogły samodzielnie wykonać różne maski karnawałowe. Niektóre wystarczy wyłącznie pokolorować i udekorować naklejkami (Tiger Tribe), inne (Petit Collage) pokolorować i złożyć, aby nadać im bardziej trójwymiarową formę. Małym ekologom może się też spodobać zestaw Re-Cycle-Me przy pomocy którego stworzą najprawdziwszą maskę wenecką z niepotrzebnej wytłaczanki po jajkach. 

Oprac. Joanna Żelazińska

Powiązane artykuły