„Looney Tunes” – postacie. Jak się nazywają bohaterowie kreskówki?

„Looney Tunes” – postacie. Jak się nazywają bohaterowie kreskówkiZarówno najmłodsi, jak i nieco starsi widzowie znają bajki z serii „Zwariowane melodie”, czyli kultowe „Looney Tunes”. Postacie, które się w nich pojawiają, potrafią rozbawić nas do łez bez względu na datę urodzenia. Wiele z tych animacji zawiera wciąż aktualne przesłanie, choć seria zaczęła powstawać jeszcze w latach 30. ubiegłego wieku. Czy potrafisz wymienić bohaterów tych uroczych bajek? Jeśli nie, pomożemy ci nieco odświeżyć tę wiedzę – zapraszamy do świata Królika Bugsa i Kaczora Daffy’ego!

„Zwariowane melodie” – klasyka, którą zna każdy!

Czy pamiętasz jeszcze szalone pościgi kojota i Strusia Pędziwiatra? A może właśnie dziś przyszedł ci do głowy kultowy cytat: „co jest, doktorku”? Bajki „Looney Tunes” nie dają o sobie zapomnieć mimo upływu lat – wychowały się na nich pokolenia dzieci z całego świata! Seria, zwana również „Zwariowanymi melodiami”, składa się z krótkich filmów animowanych, przedstawiających przygody licznych, zwierzęcych i ludzkich postaci. Całość została zrealizowana przez słynną wytwórnię Warner Bros.

Postacie z „Looney Tunes” już kilka dekad temu opanowały nie tylko ekrany telewizorów, ale także ubrania, gadżety i akcesoria papiernicze, na przykład dziecięce zeszyty i piórniki. W kioskach można było znaleźć czasopisma wypełnione komiksami o zabawnych losach postaci. Na początku XXI wieku ukazywały się nawet kasety VHS, na których bohaterowie „Zwariowanych melodii” uczyły maluchy języka angielskiego lub niemieckiego.

Ich sława trwa do dziś, a niektóre z postaci, takie jak kanarek Tweety, mogą pochwalić się… oficjalnymi profilami w mediach społecznościowych. Kogo dokładnie możemy spotkać w bajkach „Looney Tunes”? Oto postacie pierwszoplanowe!

„Looney Tunes” – postacie główne

Każdy odcinek „Looney Tunes” składa się z kilku animacji – w każdej z nich pojawiają się inni bohaterowie. Najczęściej są to:

 • chrupiący marchewkę Królik Bugs i jego dziewczyna Lola,
 • zrzędliwy i zadufany w sobie Kaczor Daffy,
 • kot Sylwester i kanarek Tweety, z którego dzióbka często padają słowa „zdaje się, że widziałem kotecka!”,
 • diabeł tasmański Taz,
 • Struś Pędziwiatr oraz wygłodniały Wiluś E. Kojot, który bezskutecznie próbuje go schwytać.

To właśnie na tych postaciach koncentrowała się uwaga twórców – pojawiały się one w prawie każdym odcinku. Bajki „Looney Tunes” mogą za to pochwalić się sporym gronem bohaterów drugoplanowych.

„Looney Tunes” – bohaterowie. Kto jeszcze pojawia się w bajkach?

Zastanawiasz się, czy wśród postaci z „Looney Tunes” znajdowali się ludzie? Oczywiście! Nie było ich zbyt wielu, jednak w bajkach pojawili się między innymi:

 • myśliwy Elmer Fudd, nieustannie polujący na Królika Bugsa,
 • kowboj Yosemite Sam, wyróżniający się długimi rudymi wąsami i kapeluszem z dużym rondem,
 • Babcia – właścicielka Tweety’ego, którego z zaangażowaniem broni przed Sylwestrem.

Pozostałe postacie to animowane zwierzęta, takie jak:

 • uroczy, jąkający się prosiaczek Porky, który kocha się w śwince Petunii,
 • Speedy Gonzales, czyli najszybsza na świecie mysz w sombrero,
 • Kurak Leghorn, który przewodzi stadu kur,
 • kochliwy skunks Pepe Le Swąd.

To nie wszystkie postacie z „Looney Tunes” – w animacjach pojawił się nawet bohater z kosmosu, czyli Marsjanin Marwin. Jak widzisz, uniwersum „Zwariowanych melodii” jest niezwykle rozbudowane, dzięki czemu każdy z nas może znaleźć swoją ulubioną postać! Która z nich najbardziej przypadła ci do gustu? Pamiętaj, że każda okazja, by przypomnieć sobie bajki „Looney Tunes”, jest dobra!

Przeczytaj także, jak nazywają się znane misie z filmów animowanych.

Oprac. Barbara Polakowska

Może Cię również zainteresować: