Świętujemy z liczbą Pi

Indeks: 7107137

5.0 (1 ocena)
Napisz recenzję i oceń
Cena: 23,99 zł39,90 zł
Oszczędzasz: 15,91 zł (40%)
Towar u dostawcyWysyłamy w: 1 dzień

Kogo nazywamy ojcem liczby π? Co możemy obliczyć za pomocą puszki pomidorów i metra krawieckiego? Jak przekształcić plasterek pomarańczy w równoległobok? Co ma wspólnego pocięta skóra wołu z Kartaginą? Dlaczego wydanie tej książki zawdzięczamy Barackowi Obamie?

Liczba Pi obecna jest w wielu aspektach naszego życia. Nawet tam, gdzie się jej najmniej spodziewasz. Na całym świecie 14 marca jest dniem liczby Pi. Tych, którzy chcą dłużej i radośniej obchodzić to święto matematyki, zapraszamy do fascynującej wyprawy pełnej ciekawostek, zabaw i ogromnej dawki wiedzy.

Podsumowanie recenzji

Napisz recenzję
5
1
4
3
2
1

Średnia ocena

5.0
Ocena ogólna
5.0
Jakość
5.0
Cena
5.0

Opinie naszych użytkowników

1 z 1
Paulina R.
Recenzja dodana 13.03.2022
Książkę polecam szczególnie edukatorom/nauczycielom, którzy poszukują inspiracji, w jaki sposób zainteresować młodych ludzi nie samą liczbą Pi, ale całym procesem jej powstania. Autorka świetnie wkomponowała w całość informacje dotyczące takich autorytetów jak np. Archimedes, Euklides czy Pitagoras. Publikacja sprawdzi się świetnie w przypadku uczniów, którym nie jest straszne interdyscyplinarne nauczanie, ponieważ zawiera ona omówienie zagadnień matematycznych oraz ich wykorzystanie na fizyce czy biologii. Skorzystają z niej z pewnością również uczniowie korzystający z edukacji domowej. * Książka, którą posiadam ma miękką okładkę.
Czy opinia była pomocna:Tak (0)Nie (0)
Jakość
5
Cena
5