Filtruj:

Osłonki na brodawki

Znaleziono: 24 produkty

Osłonki na brodawki — zalety ich stosowania

Osłonki na brodawki to charakterystyczne nakładki przeznaczone dla kobiet karmiących piersią. Ich stosowanie wiąże się z wieloma zaletami, które przekonują coraz to większą grupę kobiet. Sprawdzą się w przypadku:

●    problemów z karmieniem wcześniaków, 
●    przechodzenia z karmienia butelką na karmienie piersią, 
●    wklęsłych brodawek, z którymi dziecko sobie nie radzi.

Silikonowe osłonki na brodawki mają to do siebie, że łatwo dopasowują się do piersi. Wiąże się to również z łatwym użytkowaniem, a to naprawdę spora zaleta! Są bezzapachowe i bezsmakowe, zatem ich stosowanie nie powoduje żadnego dyskomfortu dla karmionego dziecka. Należy jedynie pamiętać, że osłonki silikonowe na brodawki powinny zostać indywidualne dopasowane do kobiety. Nie każda nakładka sprawdzi się u każdej mamy tak samo, zatem nie warto się zrażać przy pierwszej próbie. 
 

Jak używać silikonowych osłonek do karmienia?

Kupując osłonki na brodawki, należy zadbać o ich prawidłowe użytkowanie. Przed założeniem, upewnij się, że kapturek jest czysty. Możesz również zmoczyć go odrobinę wodą, bowiem wtedy będzie lepiej przylegał do piersi. Zadbaj o ustawienie wycięcia w nakładce w miejscu, w którym będzie znajdować się głowa dziecka. Przed każdym zastosowaniem, osłonkę należy wyparzyć, np. korzystając ze specjalnego sterylizatora bądź zwykłego garnka z gotującą się wodą. 

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą – proponujemy m.in. osłonki na brodawki Medela, Nuk, czy Akuku. Oferta jest naprawdę szeroka!