Filtruj:

Lampy do pokoju dziecięcego

Znaleziono: 112 produktów

Oświetlenie w dziecięcym pokoju — przytulna atmosfera

W dziecięcym pokoju świetnie sprawdzi się nie tylko lampa, która zapewni główne źródło światła, ale także dodatkowe oświetlenie, np. w formie lampki nocnej. Oświetlenie do dziecięcego pokoju powinno jednak zostać odpowiednio dobrane, by nie przeszkadzało w zasypianiu, ale zapewniało dostateczną ilość światła.

Oświetlenie nocne dla dzieci powinno znaleźć się możliwie jak najbliżej łóżka, aby dziecko od razu po przebudzeniu mogło oświetlić pomieszczenie. Dodatkowo warto pamiętać, że oświetlenie do pokoju dziecka pełni również funkcję dekoracyjną.

Wybór oświetlenia — porady

Jakie oświetlenie do pokoju dziecięcego? Przede wszystkim bezpieczne — lampa nie powinna posiadać elementów, które szybko się nagrzewają. Powinna znaleźć się w miejscu, w którym ryzyko jej strącenia będzie możliwie jak najmniejsze.  Jej przewody powinny znajdować się poza zasięgiem dziecka.

Oświetlenie dla dzieci powinno mieć również odpowiednią barwę. Ciepła barwa jest przyjemna dla oczu i może śmiało towarzyszyć relaksowi i zasypianiu. Zimne oświetlenie dla dzieci będzie działać bardziej pobudzająco, wzmagając chęć do aktywności.

Inne będzie również oświetlenie do pokoju dziewczynki, niż oświetlenie do pokoju chłopca. Znaczenie w tej kwestii będzie miał przede wszystkim styl lampy i jej kolorystyka. Ponadto należy zwrócić uwagę na wielkość pomieszczenia. Im pokój dziecka będzie większy, tym większy zasięg powinna mieć lampa. Oświetlenie do pokoju dziecka jest bardzo ważne, a jego odpowiednie dopasowanie zapewni maluchowi komfort i bezpieczeństwo.