Filtruj:

Patelnie teflonowe

Znaleziono: 334 produkty

Patelnia grillowa – dania jak z rusztu

 

Dla miłośników dań z rusztu patelnia grillowa jest jednym z ważniejszych naczyń kuchennych. Dzięki niej wspólne chwile spędzone przy grillu, w towarzystwie przyjaciół lub rodziny, można powtarzać bez względu na pogodę i porę roku, delektując się pełnymi aromatu kawałkami mięsa czy chrupiącymi plastrami warzyw. A wszystko to za sprawą specjalnej budowy, dzięki której patelnie grillowe rozprowadzają ciepło w taki sposób, że przygotowywane na nich potrawy są soczyste w środku i przyjemnie chrupiące na zewnątrz.

 

Patelnia grillowa – indukcja i inne kuchenki

 

Klasyczne patelnie grillowe wyróżniają się grubym dnem wykonanym z materiałów o doskonałym przewodnictwie i przy minimalnej utracie ciepła. Takie rozwiązanie znacznie skraca czas przyrządzania potraw i pozwala im zachować większość składników odżywczych. Patelnie do grilla często mają kształt prostokąta lub kwadratu, co ułatwia równe rozmieszczenie produktów np. kiełbasek czy steków. Ważną cechą są rowki umożliwiające odprowadzanie nadmiaru tłuszczu, dzięki czemu potrawy są nie tylko zdrowsze, ale i wyglądają dokładnie tak, jakby były przygotowane na tradycyjnym grillu.

 

Zarówno patelnie grillowe na indukcje, jak i wszystkie inne typy kuchenek charakteryzują się masywną budową oraz odporną na zarysowania warstwą teflonową lub ceramiczną, skutecznie chroniącą potrawy przed przywieraniem. Niektóre z nich mają ściągane lub metalowe uchwyty umożliwiające nie tylko smażenie, ale i dopiekanie w piekarniku.

 

Płyty grillowe na rodzinny obiad

 

Jeśli w domu mieszka kilku amatorów grilla, warto zainwestować w płyty, mające większą powierzchnię do przyrządzania potraw, niż klasyczne patelnie grillowe na indukcję, ceramikę lub kuchenkę gazową. Płyty o większych rozmiarach często są podzielone na strefy z rowkami lub wgłębieniami, co daje możliwość grillowania wielu różnorodnych produktów równocześnie np. mięsa, warzyw, a nawet jajek sadzonych. Potrawy przygotowywane na płytach są chrupkie i nie tracą walorów odżywczych, a użycie minimalnej ilości tłuszczu sprawia, że są znacznie zdrowsze od dań smażonych.

 

Praktyczna patelnia grillowa dwustronna

 

Dwustronna patelnia grillowa umożliwia m.in. przygotowanie grubszych sztuk mięsa lub delikatnych ryb w całości, bez potrzeby przewracania na drugą stronę. Pomiędzy częściami naczynia znajduje się silikonowa uszczelka, skutecznie zatrzymująca wilgoć, dzięki czemu potrawy zachowują naturalną soczystość i własny smak. Wystarczy do środka włożyć wybrane składniki, zamknąć patelnię, ustawić na palniku i obracać co jakiś czas, a po kilku chwilach równomiernie opieczone danie z grilla zaskoczy soczystością i wyjątkowym smakiem wszystkich domowników.