Filtruj:
× Wyczyść wszystko

Marka

więcej

Pojemność [ml]

pokaż

Cena

pokaż

Seria

więcej

Kolor

Dostępność

Rondle

Znaleziono: 88 produktów

Rondle – wielozadaniowi mistrzowie kuchni

 

Rondle to z reguły niewielkie, ale szalenie przydatne naczynia kuchenne. Można w nich dusić, gotować lub smażyć potrawy, przechowywać żywność, a nawet używać do podgrzewania dań w piekarniku (jeśli ma odpinany lub metalowy uchwyt). Rondle i rondelki mogą być wykonane z różnych materiałów, jak utrzymujące ciepło żeliwo, praktyczna stal szlachetna czy lekkie aluminium. Wiele z nich pokrytych jest dodatkowo emalią lub specjalną powłoką, zapobiegającą przywieraniu smażonej potrawy do dna garnka.

 

Rondle niewątpliwie należą do najbardziej funkcjonalnych naczyń kuchennych, ponieważ łączą w sobie najlepsze cechy garnka i patelni. Długa rączka ułatwia trzymanie rondla podczas mieszania, a praktyczny dzióbek sprawia, że przelewanie płynów nie jest żadnym problemem. Głębsze rondle doskonale sprawdzają się do podgrzania niewielkiej ilości zupy, ugotowania sosu, marynowania mięs, a nawet ubicia białek czy śmietany. Niskie i płaskie rondelki najczęściej są używane nie tylko do zapiekania potraw, lecz również przygotowania różnych wyśmienitych dań, jak wieloskładnikowy omlet czy pochodząca z Bliskiego Wschodu szakszuka.

 

Rondle na indukcję i inne rodzaje kuchenek

 

Wybrane rondle mogą być stosowane na konkretnych typach płyt, w tym również indukcyjnych. Mimo wszystko, przed zakupem garnków warto się upewnić, czy wybrane naczynie jest przeznaczone do użytku na konkretnym rodzaju kuchenki, dzięki czemu nie ulegnie zniszczeniu i będzie mogło służyć przez wiele lat.

 

Wybierając rondle do kuchni należy się zastanowić, do czego najczęściej będą używane. Rondle żeliwne zalecane są do smażenia i duszenia, ponieważ długo utrzymują ciepło i wzbogacają potrawy o żelazo – minerał niezwykle cenny dla zdrowia. Naczynia stalowe i powlekane warstwą zapobiegającą przywieraniu doskonale nadają się do gotowania i podsmażania, a wielofunkcyjne rondelki emaliowane są wprost stworzone do podgrzewania płynnych i półpłynnych potraw jak zupy, sosy, bigosy czy gulasze. W codziennym użytkowaniu świetnie się sprawdzają rondle z pokrywką, przyśpieszającą gotowanie oraz ułatwiającą duszenie wybranych potraw.