Filtruj:

Patelnie stalowe

Znaleziono: 50 produktów

Patelnie stalowe – idealne dla amatorów i doświadczonych kucharzy

 

Patelnie stalowe charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością, dlatego są chętnie używane w kuchni zarówno przez amatorów jak i doświadczonych kucharzy. Wykonuje się je najczęściej ze stali szlachetnej (nierdzewnej) lub węglowej, które nie ulegają korozji i nie wydzielają szkodliwych substancji, jak to może mieć miejsce w przypadku patelni z innych materiałów i o porysowanej warstwie ceramicznej lub teflonowej. Stalowe patelnie, oprócz dużej funkcjonalności w codziennym użytkowaniu, wyróżniają się także wyjątkową elegancją i nie tracą naturalnego połysku nawet po wielokrotnym użyciu i czyszczeniu.

 

Patelnie stalowe bez powłoki

 

Klasyczne stalowe patelnie są pozbawione warstwy ochronnej, dzięki czemu nie wymagają tak ostrożnego traktowania jak np. naczynia teflonowe. Wielowarstwowe dno oraz grube ścianki doskonale kumulują ciepło, które równomiernie zostaje przekazywane do smażonej potrawy. Patelnie tego typu zazwyczaj łącznie z uchwytem są wytworzone ze stali, dlatego z powodzeniem sprawdzą się jako naczynie do zapiekania dań w piekarniku. Również i czyszczenie nie jest kłopotliwe, ponieważ niemal każda stalowa patelnia może być szorowana i nadaje się do mycia w zmywarce.

Aby patelnia stalowa dobrze służyła przez wiele lat, przed pierwszym użyciem powinna zostać zahartowana zgodnie z instrukcją producenta, wówczas potrawy nie będą do niej przywierały nawet przy użyciu niewielkiej ilości tłuszczu. Warto także pamiętać, by mięso kłaść na rozgrzany olej, a następnie znacznie zmniejszyć płomień, dzięki czemu patelnia się nie przegrzeje, a potrawy nie ulegną przypaleniu.

 

Patelnie stalowe na indukcję i inne kuchenki

 

Zarówno stalowe patelnie klasyczne, jak i te z dodatkową powłoką doskonale nadają się do różnych zastosowań, ale warto zwrócić uwagę, dla jakiej kuchni są dedykowane. Bez trudu można na nich dusić lub smażyć dania niewymagające zbyt wysokich temperatur np. warzywa i mięsa, a także delikatne ryby czy owoce morza.

 

Każda klasyczna stalowa patelnia charakteryzuje się ogromną wytrzymałością, a przy właściwym użytkowaniu jest niemal niezniszczalna. Daje to pewność, że będzie służyć przez wiele lat, a przyrządzone na niej dania zachowają swój wyjątkowy smak i składniki odżywcze.