Patelnie do jajek i placków

Znaleziono: 15 produktów

Funkcjonalne patelnie do jajek sadzonych i placków

 

Patelnie do jajek sadzonych sprawdzają się doskonale przy przygotowaniu rodzinnych posiłków. Równo rozmieszczone wgłębienia pokryte nieprzywierającą powłoką pozwalają na usmażenie od 4 do nawet 7 jaj równocześnie, nadając im przy tym identyczny kształt. Unikalna konstrukcja patelni pozwala na równomierny rozkład ciepła, dzięki czemu wszystkie jajka są odpowiednio usmażone dokładnie w tym samym czasie. Patelnie do jajek posiadają szkielet wykonany z żeliwa lub aluminium o doskonałych właściwościach przewodzących i minimalnej utracie ciepła, co pozwala na oszczędność czasu poświęconego na przyrządzenie wybranej potrawy.

 

Niemal wszystkie patelnie do jajek sadzonych wyróżniają się nieprzywierającą powierzchnią, umożliwiającą przygotowanie smacznych i zdrowych posiłków, bo wymagających użycia minimalnej ilości tłuszczu lub wody. Powłoka ta nie wchodzi w reakcję z przygotowywanymi na patelni składnikami, co daje większą pewność, że danie zachowa swój naturalny smak i odpowiednią soczystość.

 

Patelnie do jajek smażonych i nie tylko

 

Racuchy z jabłkami, placuszki kukurydziane czy niewielkie omlety z ulubionymi dodatkami – dysponując odpowiednim naczyniem, przygotowanie tych smacznych potraw staje się prawdziwą przyjemnością. Patelnia do jajek jest idealnym sprzętem do przyrządzenia prawdziwych pyszności, wprost idealnych na podwieczorek czy drugie śniadanie, chętnie zabierane do szkoły. Przygotowanie placków czy mini naleśniczków jest nie lada atrakcją również dla dzieci, ponieważ podczas smażenia do poszczególnego wgłębienia z ciastem mogą dodać różne składniki jak np. drobno pokrojone owoce lub kawałki czekolady, bez obawy, że różne smaki ulegną zmieszaniu.

 

Jedna patelnia wiele możliwości

 

Patelnia do jajek doskonale się sprawdza w przyrządzaniu bardziej złożonych posiłków, wymagających wcześniejszego podsmażenia poszczególnych składników. Bez problemu można na niej przygotować np. pieczarki, cukinię, paprykę i cebulę w tym samym czasie, bo wgłębienia pozwalają na równoczesne smażenie kilku oddzielonych od siebie produktów, które można później wykorzystać do różnych potraw.

 

Pyszne sadzone lub placuszki o wyszukanych kształtach można także usmażyć przy użyciu foremki do jajek na patelnię. Są one najczęściej wykonane ze stali nierdzewnej lub silikonu i posiadają ruchomą rączkę, ułatwiającą wyjęcie lub przykrycie patelni pokrywką. Zarówno patelnie do jajek sadzonych, jak i foremki doskonale się sprawdzą przy przygotowaniu śniadania lub przekąski dla dużych i małych łasuchów.