Filtruj:
× Wyczyść wszystko

Wiek

więcej

Płeć

Marka

więcej

Licencja

Cena

pokaż

Seria

Temat puzzli

Dostępność

Liczba puzzli

pokaż

Liczba klocków

pokaż

Układanki

Znaleziono: 170 produktów

 

Układanka dla dzieci, czyli co?

 

Czym jest układanka dla dzieci? Trudno jednoznacznie to stwierdzić, bo smyk może łączyć i składać ze sobą różne rzeczy. Układanką są puzzle, wieże z klocków w różnych kształtach, magnetyczne lalki-ubieranki czy piramidki dla niemowląt. Wszystkie te zabawki pobudzają jednak mózg dziecka do pracy – i to jest najważniejsze.

 

Układanki dla maluchów

 

Kilkunastomiesięczne maluchy mogą już ćwiczyć wyobraźnię przestrzenną, a różnego rodzaju układanki dla dzieci bardzo im w tym pomagają. Brzdąc może przesuwać kolorowe koraliki po labiryncie, dopasowywać zwierzątka do odpowiednich miejsc na planszy albo budować piramidki z pierścieni w różnych kolorach. To nie tylko świetna zabawa, ale i szansa na rozwój określonych umiejętności.

 

Układanki dla starszaków

 

Starsze dzieci powinny już sobie poradzić z nieco bardziej złożonymi układankami, np. takimi polegającymi na przesuwaniu elementów aż do ułożenia obrazka. Bardzo dużą popularnością w tej grupie wiekowej cieszą się również układanki magnetyczne dla dzieci. Z ich pomocą maluch może tworzyć różne grymasy na twarzach postaci na planszy, ubierać je w przeróżne stroje albo uczyć się anatomii – wiele układanek pod przykrywką zabawy, przekazuje bowiem wiele praktycznej wiedzy. Taka zabawka może sprawdzić się nie tylko w domu, ale i w podróży np. pociągiem. Układanka magnetyczna dla dzieci zwykle nie zajmuje wiele miejsca – powinna więc zmieścić się do plecaka czy walizki.