Filtruj:
× Wyczyść wszystko

Wiek

Płeć

Marka

więcej

Licencja

Gramatura [g]

pokaż

Cena

pokaż

Seria

Dostępność

Piasek kinetyczny

Znaleziono: 69 produktów

Zamek z piasku w pokoju Twojego malucha? Fascynująca zabawa bez wychodzenia z domu? To możliwe, dzięki kreatywnym zestawom złożonym z piasku i… prawdziwej magii! Na smyk.com znajdziesz uwielbiany przez maluchy i niesamowicie rozwijający wyobraźnię magiczny piasek kinetyczny. Co to jest? To przyjemny w dotyku piasek, który nie brudzi rąk i pozwala tworzyć najróżniejsze formy, wyzwalając kreatywność Twojego dziecka!

 

Czym dokładnie jest piasek kinetyczny?

 

Piasek kinetyczny przypomina prawdziwy piasek z piaskownicy – przepływa przez palce jak ciecz i da się formować z niego najróżniejsze formy i kształty. Jednocześnie nie brudzi jednak rąk malca i nie uczula. Wszystko dzięki temu, że jest to piasek z dodatkiem specjalnego polimeru, któremu zawdzięcza wyjątkową konsystencję: jest zarazem sypki i bardzo elastyczny, nigdy nie wysycha, da się z niego budować różne rzeźby i budowle dokładnie tak jak z mokrego piasku na plaży. Twoja pociecha już przy pierwszym dotknięciu odkryje magiczne właściwości tego tworzywa.

 

Piasek kinetyczny – rodzaje

 

Oryginalny piasek kinetyczny może być po prostu zamknięty w plastikowym wiaderku i być wykorzystywany na różne sposoby. Do wyboru mamy piasek magnetyczny o różnych barwach i właściwościach, nawet taki z połyskującym brokatem.

 

Oprócz tego mamy do dyspozycji przeróżne zestawy z piaskiem kinetycznym. Może to być np. koparka albo najprawdziwszy Monster Truck, dla którego smyk może budować z piasku przeszkody. Do zabawy z piaskiem kinetycznym wykorzystuje się też przeróżne foremki, które często są dołączane do zestawów. Oczywiście maluch nie jest ograniczony jedynie do gadżetów, które znajdzie w zestawie. Do zabawy można wykorzystać także klasyczne foremki do piaskownicy, wałek do ciasta, a nawet klocki LEGO! Dzięki temu piasek kinetyczny dla dzieci rozwija kreatywność i pobudza wyobraźnię, a także pomaga maluchowi ćwiczyć zdolności manualne.

 

Piasek kinetyczny na smyk.com

 

Na smyk.com znajdziesz najlepszy piasek kinetyczny producentów zabawek kreatywnych dla dzieci. Na Ciebie i Twoją pociechę czekają tu zarówno pojedyncze opakowania piasku w najróżniejszych kolorach, jak i rozbudowane zestawy z piaskiem kinetycznym, które gwarantują niekończącą się zabawę. Wśród wspomnianych zestawów znajdują się m.in. zabawki nawiązujące do popularnej animacji „Bob Budowniczy”. Oprócz maszyn znanych z bajki znajdziemy w nich właśnie piasek kinetyczny, dzięki któremu zabawa w budowę staje się jeszcze bardziej realistyczna.

 

Poza tym warto zwrócić uwagę na zestawy, dzięki którym smyki wykonają z piasku desery lodowe i inne słodkości. Kto by pomyślał, że piasek kinetyczny może służyć zarówno do zabawy w budowę, jak i w dom. Dzięki odpowiednim foremkom jest to jednak możliwe. Zabawa piaskiem kinetycznym nigdy się nie kończy – nie bez powodu określa się go jako „magiczny piasek”. W rękach dzieci faktycznie działa cuda!