Szumiące misie – czy skutecznie pomagają wyciszyć maluszka?

Szumiące misie – czy skutecznie pomagają wyciszyć maluszka?

Szumiące misie dla dzieci to gadżet, który cieszy się coraz większą popularnością. Według producentów zabawka ta oraz emitowany przez nią dźwięk ma wyciszyć i uspokoić maluszka oraz dać mu poczucie bezpieczeństwa. Na czym polega cudowna moc szumiących pluszaków i czy faktycznie są aż tak skuteczne?

Biały szum

Szumiące misie, nazywane także często „szumisiami”, to pluszowe zabawki, w których wykorzystano mechanizm tzw. białego szumu. Dźwięk wydawany przez zabawkę przypomina odgłosy, które maluszek słyszał w brzuchu mamy. Jednostajne brzmienie pozwala mu się wyciszyć i uspokoić oraz zasnąć.

Wielu rodziców wykorzystuje biały szum, aby ukoić płacz zmagającego się z kolkami malucha. Najczęściej stosują w tym celu suszarkę do włosów, odkurzacz lub też włączają nagranie z telefonu komórkowego. Dużo prostszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem w tym przypadku wydaje się miękki pluszowy szumi miś, który może się stać najlepszym przyjacielem szkraba.

Szumi miś przyjaciel

Najczęściej wybieranym przez rodziców szumiącym misiem i pierwszym, który został stworzony i wyprodukowany w Polsce, jest produkt marki Whisbear Szumiący Miś. Tego szumiącego przyjaciela cechuje ciekawy design i najwyższa jakość. Miś ma szeleszczące uszy i łapki oraz magnesy wszyte w nogi zabawki, pozwalające na zaczepienie go na przykład do uchwytu wózka czy do fotelika samochodowego.

Wydawany przez zabawkę dźwięk po włączeniu uaktywnia się na mniej więcej 40 minut. Jeśli zdecydujemy się na wybór nieco droższego modelu z funkcją Cry Sensor, miś będzie czuwał całą noc nad snem maluszka, a gdy tylko wykryje jego płacz, automatycznie włączy uspokajający szum.

Inną ciekawą propozycją są szumiące misie marki Szumisie. W każdej zabawce tego producenta znajduje się szumiące serce, emitujące 5 rodzajów szumów: biały szum, przypominający dźwięk suszarki, szum o niższych częstotliwościach, szum fal morskich, padającego deszczu oraz szum wód płodowych z bijącym sercem. Wybierać możemy tutaj spośród kilku modeli szumisiów, m.in. Szumiśka, Szumiśki czy Szumisia Sleep.

Szumiące misie wydają się idealną zabawką ułatwiającą niemowlęciu zasypianie. Maluszek może się wtulić w miękką zabawkę i spokojnie zasnąć, a wydobywające się z pluszaka dźwięki łagodnie ukołyszą go do snu.

Oprac. Magdalena Przypłata
Konsultacja specjalistyczna Aleksandra Błaszkiewicz-Okrągły, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, psycholog z przygotowaniem pedagogicznym

Powiązane artykuły