Poduszki do spania i wypoczynku w ciąży - jaką wybrać?

Im bardziej zaawansowana ciąża, tym sen czy zwykły wypoczynek może być mniej komfortowy – wcale nie jest łatwo wygodnie się ułożyć, by nie odczuwać dyskomfortu i ucisku. W znalezieniu odpowiedniej pozycji pomóc mogą specjalnie wyprofilowane poduszki do spania i wypoczynku, stworzone specjalnie z myślą o kobietach spodziewających się dziecka.

Poduszki dla kobiet w ciąży mają nietypowy, wyprofilowany kształt rogala, cyfry 9 lub liter: U albo C. Zakup poduszki do spania i wypoczynku w ciąży warto rozważyć z dwóch względów. Po pierwsze: zaprojektowane są tak, by odpowiednio podeprzeć brzuch i nogi i tym samym wesprzeć przeciążony kręgosłup. Pomagają więc kobiecie przyjąć optymalną pozycję podczas odpoczynku i w ten sposób łagodzić czy wręcz zapobiegać wielu ciążowym dolegliwościom, odciążając napięte mięśnie.

Drugim powodem, jest późniejsze wykorzystanie takiej poduszki. Jak się okazuje, poduszka ciążowa, to także świetny gadżet, ułatwiający karmienie piersią. Sprawdzi się zarówno podczas karmienia w pozycji siedzącej, jak i leżącej – zabezpieczając dziecko leżące na łóżku.

 

Jaką poduszkę do spania i wypoczynku w ciąży wybrać? Oto przegląd propozycji:

 

Poduszka w kształcie litery U

W ostatnich miesiącach ciąży, gdy brzuch młodej mamy sprawia, że leżenie na nim jest często niemożliwe, poduszka do spania w kształcie litery U pomoże wygodnie się ułożyć. Można zawinąć ją zarówno z przodu jak i z tyłu ciała, stabilizując boczną pozycję lub zabezpieczając się przed niechcianym przewrotem na plecy. BabyMatex Relax, bawełniana poduszka dla kobiet w ciąży, dodatkowo wypełniona jest antyalergicznym mikrogranulatem perełkowym, który dostosowuje się do ciała, zapewniając maksymalne dopasowanie. Poduszka pozwala na swobodny odpoczynek poprzez wsparcie nóg i brzucha oraz odciążenie kręgosłupa. Umożliwia także swobodne karmienie, dzięki znacznemu odciążeniu okolic rąk, ramion, szyi i pleców.

Poduszka typu kojec

Kojec, czyli poduszka w kształcie litery C, od lat cieszy się ogromną popularnością wśród kobiet w ciąży i matek karmiących. Ponieważ jej środkowa część jest nieco szersza, łatwiej uzyskać właściwe podparcie brzucha. Poduszka zapewnia optymalne ułożenie ciała, zapobiegając niepotrzebnym napięciom karku czy kręgosłupa, ułatwiając tym samym sen i odpoczynek. Poduszka tego typu od Motherhood wielokrotnie była wyróżniana przez stosujące ją kobiety, które doceniały zarówno jej właściwości, jak i wysokiej jakości wykonanie. Ją także można wykorzystać już po porodzie, jako wsparcie podczas karmienia piersią.

 

Jej bardziej ekskluzywną wersją jest Kojec Premium, wyposażony w niezwykle delikatną poszewkę z bawełnianego weluru. Dzięki specjalnie wyprofilowanej komorze głównej, produkt jeszcze lepiej wspiera brzuch i plecy.

 

Poduszka 4w1

Jakie funkcje ma poduszka dla kobiet w ciąży 4w1? Summer Infant, 4w1, Comfort Fit to wygodna, łatwa w utrzymaniu czystości poduszka, wspierająca mamy w ciąży oraz w okresie połogu. Jej zadaniem jest kompleksowo dbać o wygodę i bezpieczeństwo kobiety spodziewającej się dziecka, a później młodej mamy. Poduszka zapewnia wsparcie brzucha i nóg, regulując pozycję bioder i wspierając prawidłowy przepływ krwi w nogach. Świetnie sprawdza się przy karmieniu piersią. Podtrzymuje główkę dziecka i stanowi wsparcie dla pleców mamy. Może być również użyta jako wsparcie dla dzieci uczących się siadać.

 

Oprac. Natalia Olszewska

Porady powiązane
Produkty powiązane z artykułem