Huśtawka pokojowa dla dzieci – przegląd propozycji

Domowa huśtawka to prosty sposób na to, by nasze dziecko miało własny mini plac zabaw. Jeśli mieszkamy w domu z ogrodem i chcemy sprawić naszemu smykowi radość, warto umieścić huśtawkę na podwórku. Ale nawet w mieszkaniu można wymyślić ciekawe rozwiązania. W obu przypadkach świetnym pomysłem będzie zainstalowanie huśtawki pokojowej, z której maluchy mogą korzystać kiedy tylko przyjdzie im na to ochota. Oto przegląd kilku ciekawych propozycji dla wszystkich małych miłośników bujania.

Huśtawka pokojowa i ogrodowa

Możemy zamontować ją zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Latem możemy korzystać z niej na świeżym powietrzu, zimą zaś przenieść do domu czy mieszkania. Wybierając taki model, warto jednak zwrócić uwagę na to, aby lina dołączona do zestawu była wytrzymała i odporna na różne warunki atmosferyczne, jak w przypadku głębokiej huśtawki Little Tikes. Ten model posiada aż dwa zabezpieczenia – regulowany, zapinany pas bezpieczeństwa oraz bardzo wygodny w użytkowaniu przód z otworami na nóżki i pionowym paskiem biodrowym, który można podnieść i z łatwością wyjąć lub posadzić dziecko. Wysokie oparcie podtrzymuje plecy maluszka, a dopasowane, szerokie siedzisko zapewnia wygodę i zapobiega ślizganiu się malca podczas huśtania.

Little Tikes, Huśtawka głęboka

Klasyczna huśtawka

Drewniana huśtawka z wygodnym siedziskiem zabezpieczonym z każdej strony barierką, by chronić malucha przed wypadnięciem, jest bardzo prosta do zamontowania. Wystarczy wkręcić specjalne haki w sufit lub w drewnianą framugę i nasza pociecha może się już bujać. Jeśli szukamy solidnie wykonanej, drewnianej huśtawki, to warto zwrócić uwagę na model Done by Deer. Ma wygodne oparcie na plecy i skórzany pasek chroniący przed upadkiem, a do tego jest estetycznie wykonana i wzorowana na skandynawskim wzornictwie. Ładnie wkomponuje się w każde wnętrze, a maluchowi zapewni wiele godzin radosnego huśtania.

Done by Deer, huśtawka drewniana, czarna

Huśtawka 2w1

To dobry wybór dla rodziców dwójki dzieci, z których jedno potrafi się już bujać na "dorosłej" huśtawce, a drugie potrzebuje jeszcze dodatkowego oparcia. Sprawdzi się więc zarówno dla malucha, jak i starszaka – huśtawka będzie rosła wraz z dzieckiem. Przykładem takiego modelu jest Smoby 2w1. Ta funkcjonalna i wygodna bujawka wyposażona jest w zabezpieczenie dla najmłodszych smyków, które można łatwo zdemontować, gdy malec podrośnie. Wesoła kolorystyka ubarwi zaś wnętrze dziecięcego pokoju.

Smoby, Huśtawka 2 w 1

Hamak

To propozycja dla starszaków, która kojarzy nam się z latem, wakacjami, odpoczynkiem i beztroskim leniuchowaniem, ale z powodzeniem może też pełnić funkcję huśtawki. Hamak w formie siedziska możemy z łatwością zamontować w mieszkaniu, a także zainstalować go na tarasie lub balkonie. Hamak-siedzisko SpokeyBench wykonany jest z drewna i innych naturalnych materiałów będzie również piękną ozdobą. Dzięki szerokiemu siedzisku z grubej, miękkiej bawełny i odpowiedniemu napięciu sznurów bujanie się jest nie tylko przyjemne, lecz także bardzo wygodne. Za sprawą wzmocnionej konstrukcji na relaks może sobie pozwolić jednocześnie więcej niż jeden członek rodziny. Hamak SpokeyBench możemy umieścić także w ogrodzie.

Spokey, Bench, hamak - siedzisko

Oprac. Grażyna Zaborska

Porady powiązane
Produkty powiązane z artykułem