Metamorfoza pokoju dziecięcego - jak urządzić pokój dla dziecka

Metamorfoza pokoju dziecięcego - jak urządzić pokój dla dziecka

Nadchodzi moment, w którym pokój naszej pociechy wymaga odświeżenia i zaaranżowania go w zupełnie inny sposób. Jak to zrobić? Okazuje się, że metamorfoza pokoju dziecięcego i nadanie mu zupełnie nowego charakteru nie jest tak trudne i kosztowne, jak nam się wydaje.

Funkcjonalne mebelki dla dzieci

Jeśli pozwala nam na to budżet, zainwestujmy w nowe mebelki dla dzieci. Postawmy na prostą formę i neutralny kolor. Dzięki temu, nawet jeśli planujemy za kilka lat kolejny remont, będziemy mogli z powodzeniem wykorzystać przynajmniej część dotychczasowych sprzętów.

Metamorfoza pokoju dziecięcego - Moc kolorów

Zmiana koloru ścian może całkowicie odmienić pomieszczenie. Wystarczy puszka farby, dobre chęci oraz kilka godzin pracy, aby wyczarować zupełnie inne wnętrze.

Dobrym pomysłem może być również ciekawa tapeta przyklejona na jednej ze ścian pokoju. Sporą popularnością cieszą się również naklejki na ścianę. Niepowtarzalną ozdobą dziecięcego pokoju mogą być naklejki fluorescencyjne, które świecą w nocy. Innym ciekawym pomysłem będzie ozdobienie ścian ulubionymi postaciami z bajek (np. Kubusiem Puchatkiem czy bohaterami animacji Kraina Lodu) lub kredową naklejką na ścianę, gdzie maluch będzie mógł zapisywać ważne informacje.

Jak urządzić pokój dziecka - Magia dodatków

Dosłownie kilka nowych elementów sprawi, że pokój malucha zmieni się diametralnie. Zainwestujmy w dobrej jakości dywan, którego wzór zaakceptuje nasza pociecha. Nie zapomnijmy także o tekstyliach. Zasłony lub firanki, nowe pokrowce na meble czy wzorzysta narzuta są w stanie zmienić sporo w wystroju wnętrza. Na ścianach powieśmy kolorowe plakaty lub ramki z zabawnymi zdjęciami. Zmieńmy oświetlenie na pasujące stylistycznie do pozostałych akcesoriów. Dodajmy kolorowe, miękkie pufy do siedzenia, a sami będziemy zaskoczeni efektem końcowym.

Metamorfoza dziecięcego pokoju nie musi być pracochłonna ani zbyt kosztowna. Jeśli zastanawiasz się jak urządzić pokój dziecka, to wystarczy parę drobiazgów i chęci. Przy odrobinie kreatywności z naszej strony uporamy się z taką przemianą w zaledwie kilka dni.

Oprac. Magdalena Przypłata
Konsultacja specjalistyczna lek. med. Magdalena Wołoszko; pediatra, członek Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Powiązane artykuły