Epoka lodowcowa - filmy. Bohaterowie i dubbing części serii

Epoka lodowcowa„Epoka lodowcowa” jest jedną z najbardziej kultowych animacji tuż obok „Shreka” i „Madagaskaru”. To doskonała rozrywka, i to nie tylko dla dzieci. Gwarantujemy, że po seansie i ty będziesz powtarzać zabawne dialogi przez długi czas! Dowiedz się, jakie postacie spotkasz w serii filmów, kto je zdubbingował, a przede wszystkim gdzie możesz obejrzeć „Epokę lodowcową”.

Epoka Lodowcowa – bohaterowie i fabuła

„To mlecyk, chyba ostatni w sezonie” – czy kojarzysz ten cytat? Jeśli nie, lepiej nadrób zaległości i obejrzyj „Epokę lodowcową”! Wyreżyserowana przez Chrisa Wedge’a i Carlosa Saldanhe bajka to niezwykle zabawna i przystępna opowieść o prehistorii, a dokładnie o migracji zwierząt pod koniec epoki lodowcowej.

Osią fabuły jest spotkanie Mańka i Sida, którzy przez przypadek odnajdują ludzkie niemowlę i próbują dotrzeć do plemienia, do którego ono należy. Ich plany ma pokrzyżować drapieżny Diego, jednak bohaterowie nawiązują nić porozumienia i wspólnie wyruszają na poszukiwanie ludzi. To właśnie animowane, doskonale zdubbingowane zwierzaki są największą zaletą bajki. Mamy w niej trójkę głównych bohaterów:

 • Maniek to odważny i odpowiedzialny mamut o wielkim sercu – proporcjonalnym do rozmiarów,
 • Sid jest zabawnym, choć niezdarnym leniwicem, który zawsze pakuje się w kłopoty,
 • Diego to nieco arogancki, ale lojalny i szlachetny tygrys szablozęby.

Równie ważną postacią w tej historii jest Wiewiór, który… nie wypowiada w żadnym z filmów z serii ani jednego zdania. Nie musi jednak tego robić, żeby być uważanym przez niektórych fanów za najzabawniejszego bohatera! Kiedy tylko pojawia się na ekranie, wywołuje salwy śmiechu. Zwierzaka zobaczysz w każdej części „Epoki lodowcowej”.

To nie jedyne postacie, które pojawiają się w serii „Epoka lodowcowa”. Filmy te obfitują w równie ciekawych bohaterów drugoplanowych. Być może przypadnie ci do gustu któraś z wybranek serca trójki zwierzęcych przyjaciół – mamucica Ela, tygrysica Shira czy też samica leniwca o imieniu Lenia.

Epoka Lodowcowa – dubbing

Siła „Epoki lodowcowej” tkwi również w doskonałym dubbingu. W głównych bohaterów wcieliło się trzech znanych i lubianych polskich aktorów:

 • Wojciech Malajkat jako Maniek,
 • Cezary Pazura jako Sid,
 • Piotr Fronczewski jako Diego.

W pozostałych rolach możemy usłyszeć m.in. Beatę Kawkę, Andrzeja Blumenfelda oraz wielu najbardziej rozpoznawalnych artystów dubbingowych – Jarosława Boberka czy Annę Apostolakis.

Epoka Lodowcowa – części po kolei

Jak je oglądać animacje z serii „Epoka lodowcowa”? Najlepiej jest trzymać się kolejności, w której były wydawane filmy, czyli:

 • „Epoka lodowcowa” (2002),
 • „Epoka lodowcowa 2: Odwilż” (2006),
 • „Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów” (2009),
 • „Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów” (2012),
 • „Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie” (2016).

Siła tych bajek tkwi w tym, że wszystkie części trzymają równy, wysoki poziom, a przygody bohaterów bawią i uczą najważniejszych wartości. „Epokę lodowcową” możesz obejrzeć na platformie Disney+. Tam znajdziesz także krótsze filmy przedstawiające m.in. przygody Wiewióra.

Oprac. Barbara Polakowska

Może Cię również zainteresować: