Cudowny chłopak

Indeks: 7056855

Napisz recenzję i oceń
Cena: 30,99 zł39,90 zł
Oszczędzasz: 8,91 zł (22%)
Towar u dostawcyWysyłamy w: 1 dzień

Zapadająca w pamięć powieść o dobroci, przyjaźni, odwadze i inności.

Nie jestem zwykłym dzieckiem tylko dlatego, że nikt nie patrzy na mnie jak na zwykłe dziecko – mówi o sobie August. I nie mija się z prawdą, bo przecież na widok „zwykłego“ dziesięciolatka młodsze dzieci nie uciekają z krzykiem, a starsze i dorośli nie odwracają głowy z obrzydzeniem lub przerażeniem albo – w najlepszym wypadku – z konsternacją.

August jest inteligentnym, dowcipnym chłopcem i jego życie wyglądałoby pewnie zupełnie inaczej, gdyby nie jeden zmutowany gen, z powodu którego ma zdeformowaną twarz i zanim skończył dziesięć lat, przeszedł dwadzieścia siedem operacji. Do tej pory widział siebie oczami kochających go bezwarunkowo rodziców i siostry. Teraz, gdy idzie do szkoły – od razu do piątej klasy – przyjdzie mu się zmierzyć ze światem rówieśników i starszych uczniów, z ostracyzmem, uprzedzeniami, a czasem ze zwykłym chamstwem i podłością. Spotka się jednak również z dobrocią, przyjaźnią i wspaniałomyślnością. Kontakt z rówieśnikami odmieni Augusta. Ale czy tylko jego?

Historia początkowo opowiadana jest z punktu widzenia Auggiego, wkrótce jednak poznajemy ją także z perspektywy jego szkolnych przyjaciół, siostry, jej chłopaka i innych. Ich głosy składają się na opowieść o społeczności zmagającej się z odmiennością jednego ze swoich małych członków.

Cudowny chłopak pokazuje, że prawdziwe piękno kryje się w każdym z nas. Trzeba tylko pozwolić mu się ujawnić. Ponad 5 lat na liście bestsellerów „New York Timesa“ (Przeszło 140 tygodni na 1. miejscu!). Jedna ze 100 najlepiej sprzedających się książek w 2013 roku w Stanach Zjednoczonych! Jedna ze 100 najlepszych książek dla młodzieży wszech czasów według magazynu „Time“. Najlepsza książka Amazona w 2012 roku! W brawurowej ekranizacji książki wystąpili Julia Roberts, Owen Wilson oraz Jacob Tremblay.

Podsumowanie recenzji

Napisz recenzję

Jeszcze nikt nie dodał recenzji tego produktu