Filtruj:
× Wyczyść wszystko

Marka

więcej

Pojemność [ml]

pokaż

Cena

pokaż

Seria

Kolor

Dostępność

Dzbanki

Znaleziono: 117 produktów

Dzbanki do herbaty i ich charakterystyka

Dzbanki do herbaty możemy podzielić na kilka rodzajów. Wyróżniamy przede wszystkim te klasyczne naczynia, które służą jedynie do swobodnego nalewania naparu. Dostępne są jednak również te dzbanki, które posiadają zaparzacz. Dzięki takim modelom przygotowanie herbaty jest prostsze i mniej czasochłonne. Zarówno wodę, jak i herbatę, umieszcza się w dzbanku i to właśnie w tym naczyniu ona się parzy. Taki dzbanek można również wykorzystać do przyrządzenia kawy. W naszej ofercie znajdziesz również dzbanki do herbaty w zestawie z filiżankami lub kubkami, jak i dekoracyjne dzbanki ceramiczne do herbaty, charakteryzujące się klasycznym wyglądem. 

 

Dlaczego warto kupić dzbanek filtrujący na wodę?

Filtrujące dzbanki na wodę cieszą się w ostatnim czasie coraz to większą popularnością. Ich głównym celem jest polepszenie jakości wody wodociągowej. Zasada ich działania jest bardzo prosta. Wodę wlewa się do górnej komory, a ta następnie przepływa przez wkład filtrujący. W tym miejscu zachodzi oczyszczanie wody. Tego typu dzbanki pozwalają pozbyć się przede wszystkim:
●    zanieczyszczeń mechanicznych, 
●    nadmiernej twardości wody, 
●    zanieczyszczeń organicznych,
●    pestycydów, 
●    niektórych metali ciężkich, 
●    związków chloru stosowanych do dezynfekcji sieci wodociągowych. 

Dzbanki te pozwalają także zaoszczędzić pieniądze i przyczynić się do ochrony środowiska, dzięki rezygnacji z plastikowych butelek. Interesują Cię dzbanki filtrujące, a może dzbanki emaliowane? Sprawdź naszą ofertę!