Filtruj:

Cukiernice

Znaleziono: 24 produkty

Cukiernica — nie może jej zabraknąć w Twoim mieszkaniu!

Przez bardzo długi czas cukier pojawiał się na stołach jedynie podczas świąt, czy ważnych uroczystości. Dzisiaj z kolei nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie bez niego wyposażenia kuchni. Podajemy go gościom w towarzystwie kawy, czy herbaty. Najczęściej umieszczamy go w cukiernicy, by prezentował się możliwie jak najlepiej.
Cukiernice dostępne są w przeróżnych wersjach. To zarówno naczynia szklane, metalowe, emaliowane, jak i porcelanowe. Mogą charakteryzować się także różną pojemnością — od 200 do nawet 500 ml. Poza klasycznymi cukiernicami w naszej ofercie znajdziesz także modele w zestawie z mlecznikiem — produkty te świetnie się sprawdzą, gdy przyrządzisz gościom kawę. 

 

Cukiernica — porcelanowa, szklana, a może emaliowana?

Przeglądając cukiernice, nie sposób przejść obojętnie obok materiału, z jakiego zostały wykonane. Wpływa on zarówno na trwałość naczynia, jak i jej wygląd. Cukiernice porcelanowe to synonim klasyki. Materiał ten w produkcji naczyń stosowany jest od wielu lat! Posiada wiele cennych właściwości, w tym m.in. niską przewodność cieplną, czy odporność na działanie czynników chemicznych i atmosferycznych. 
Szklane cukiernice są najczęściej bogato zdobione. Podobnie jak i porcelanowe, są trwałe i dobrze się prezentują. Emaliowane swoim wyglądem przypominają modele porcelanowe, są jednak tańsze i nieco mniej trwałe. Interesują Cię srebrne cukiernice, białe, a może kolorowe? Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!