Regały i półki

Znaleziono: 115 produktów

Regały i półki

 

W wielu domach czy mieszkaniach garderoba pełni równocześnie kilka funkcji – pralni, prasowalni, magazynu, a nawet miejsca, gdzie się szyje lub reperuje zniszczone ubrania. O funkcjonalności tego miejsca decyduje przede wszystkim liczba właściwie rozłożonych regałów, szafek oraz schowków na drobiazgi. Półki do garderoby powinny być zrobione z wytrzymałych, odpornych na odkształcenia materiałów, ponieważ nieraz są narażone na duże i długotrwałe obciążenie.

 

Gotowe regały do garderoby

 

Metalowe, drewniane, z odpornej na nacisk płyty MDF – gotowe regały do garderoby w wersji modułowej mieszczą się z łatwością nawet w niewielkim pomieszczeniu. Oprócz półek, warto wybrać miejsce na pojemniki i worki próżniowe z pościelą lub odzieżą sezonową oraz zamontować drążki do wieszania ubrań, np. wyprasowanych koszul, płaszczy czy sukienek.

A co z obuwiem, którego nadmiar czasem zagraca cały korytarz? Dobrym rozwiązaniem są półki na buty do garderoby umożliwiające schowanie nawet kilkunastu par, bez względu na ich kształt i rozmiar.

 

Półki do garderoby na poddaszu

 

To nieprawda, że zagospodarowanie garderoby na poddaszu jest ogromnym wyzwaniem. Podobnie jak w zwykłym pomieszczeniu, tutaj również można dobrać meble modułowe, a wolne miejsca uzupełnić pokrowcami lub pudłami z wieczkiem. Dobrym rozwiązaniem są również półki do garderoby pod skosem, które można montować na ścianie naprzemiennie tak, by między ich powierzchnią a sufitem była wolna przestrzeń na ubrania, pojemniki lub zabawki dziecięce.

 

Praktyczne półki wysuwane do garderoby

 

Na buty, torebki albo wyprasowane i złożone w kostkę koszulki – wysuwane półki na ubrania do garderoby świetnie chronią odzież przed unoszącym się w powietrzu kurzem. Na drobne elementy ubioru, np. skarpetki czy bieliznę osobistą, doskonałym rozwiązaniem są duże kosze z przegródkami ułatwiające dokładne sortowanie. Z kolei idealnym rozwiązaniem dla mężczyzn noszących garnitury jest specjalna wysuwana półka z regulowanymi relingami do wieszania spodni.

 

Regały na kółkach

 

Niewielkie regały na kółkach nie tylko dobrze się sprawdzą w garderobie, ale także podczas uroczystości rodzinnej z większą liczbą osób. Na takim składanym regale z haczykami czy miejscem na wieszaki można odwiesić płaszcze i kurtki przybyłych gości, a potem odstawić go w ustronne miejsce tak, by nie przeszkadzał w dobrej zabawie.