Lokówki

Znaleziono: 15 produktów

Lokówki do włosów i ich rodzaje

Marzysz o pięknych lokach, jednak nie do końca wiesz, jak osiągnąć taką fryzurę? Z pomocą może przyjść popularne urządzenie — lokówka do włosów. Aby ułatwić Ci wybór odpowiedniego modelu, przybliżamy najpopularniejsze rodzaje tych urządzeń:
lokówki stożkowe — charakteryzuje się większą swobodą podczas pracy, lecz wymaga wprawy, kształt stożka pozwala uzyskać grube loki u nasady oraz cieńsze na końcach,
lokówki tradycyjne — posiadają wałek z klipsem, którego zadaniem jest przytrzymywanie włosów, najczęściej wyposażone są w wymienne końcówki, pozwalają uzyskać loki o różnych grubościach,
lokówki automatyczne — same nawijają włosy na wałek, są wygodne, choć droższe, minimalizują ryzyko oparzenia,
suszarko-lokówki — to rozwiązanie 2w1, idealne dla Pań, które pragną jednocześnie suszyć i kręcić włosy, tego typu urządzenia mogą być stosowane nawet na mokre włosy.

 

Istotne parametry — moc, budowa, regulacja temperatury

Przeglądając lokówki do włosów, nie możesz przejść obojętnie obok parametrów tych urządzeń. Znaczenie ma przede wszystkim moc lokówki do włosów. Im jest wyższa, tym urządzenie szybciej się nagrzewa i jest zdatne do użycia. Istotna jest także regulacja temperatury. Najczęściej włosy kręci się w temperaturze 150-170 stopni, jednak w przypadku grubszych włosów, konieczne może okazać się zastosowanie wyższej temperatury. Niektóre profesjonalne urządzenia posiadają czujniki, które badają stan włosów i dopasowują odpowiednią temperaturę.

Popularne w ostatnim czasie stały się lokówki Babyliss. Warto jednak zwrócić uwagę na urządzenia również innych producentów, które są równie skuteczne i wydajne.