Kaski, ochraniacze

Znaleziono: 8 produktów

Bezpieczne i praktyczne kaski narciarskie dla dzieci

Google i kaski narciarskie dla dzieci to niezbędne elementy ubioru, zapewniające smykom większe bezpieczeństwo podczas jazdy na stoku. Już od najmłodszych lat i pierwszych chwil spędzanych na nartach, należy przyuczać pociechy, że odpowiednia ochrona jest absolutnie niezbędna, ponieważ zmniejsza ryzyko złamań oraz innych urazów ciała. W końcu podczas szybkiej jazdy w sezonie nietrudno o upadek lub zderzenie z innymi uczestnikami zabawy, co w przypadku braku odpowiednich zabezpieczeń może się zmienić w poważną kontuzję.

Kaski dla dzieci - narciarskie wyposażenie malucha

Kask właściwie spełni swoją rolę tylko wtedy, gdy będzie odpowiednio dopasowany, dlatego też przed zakupem warto najpierw zmierzyć obwód głowy na wysokości czoła i dopiero wtedy dobrać kształt i rozmiar. Jeśli kask nie zsuwa się na boki i ściśle przylega do głowy (nawet gdy pasek nie jest zapięty), wówczas oznacza to, że podczas zjazdu pomoże zadbać o bezpieczeństwo malucha.

Kaski narciarskie dziecięce, choć pełnią niezwykle ważną rolę podczas radosnych szaleństw na stoku, nie powinny zbytnio obciążać ciała, dlatego też zewnętrza skorupa zrobiona jest zwykle z lekkiego, lecz wytrzymałego poliwęglanu. Wyłożone miękką wyściółką wnętrze nie tylko dobrze dopasowuje się do kształtu głowy, ale także pomaga zapobiegać otarciom i amortyzować podczas upadku.

Bezpieczne kaski narciarskie dla dzieci

Aby kaski dziecięce zapewniały nie tylko bezpieczeństwo, ale i komfort użytkowania, większość z nich posiada kilka lub kilkanaście niewielkich otworów służących do odpowiedniej wentylacji oraz odprowadzenia wilgoci wraz z nadmiarem ciepła. Doskonałą wygodę zapewniają także odpowiednio wyprofilowane ciepłe nauszniki, pomagające chronić wrażliwe uszy przed lodowatym wiatrem z dodatkiem śniegu, oraz pasek podbródkowy z miękką nakładką, zapobiegającą otarciu skóry.

Wszystkie kaski narciarskie dla dzieci znajdujące się w ofercie SMYKA, zwiększają ochronę głowy zarówno podczas nauki zjeżdżania, jak i profesjonalnych szaleństw na stoku. Różnorodność kształtów, kolorów oraz rozmiarów pozwala z łatwością dobrać kask w taki sposób, by pasował do gustu lub ubioru dziecka i przede wszystkim spełniał swoje najważniejsze zadanie – zapewniał komfortową oraz bardziej bezpieczną jazdę.