Wakacje z dzieckiem w Polsce - gdzie warto się wybrać?

Wakacje z dzieckiem w Polsce - gdzie warto się wybrać? Polska jest fantastycznym miejscem do wakacyjnych wypraw. Mamy morze, góry, wspaniałe pojezierza i rzeki, a także zabytkowe miasta i enklawy unikatowej przyrody. Nie trzeba więc wyjeżdżać za granicę, aby przeżyć ekscytujący czas. A co wybrać, gdy planujemy wakacje z dzieckiem w Polsce?

Przede wszystkim musimy pamiętać, że dzieci nie lubią się nudzić. Najwspanialsza plaża nad Bałtykiem i udana pogoda na nic się zdadzą, gdy będziemy przesiadywać na niej godzinami. Dzieci pragną poznawać i doświadczać. Ruszmy więc z miejsca i pokażmy im urokliwe zakątki, gdzie czeka na nie mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy.

Pomysły na wakacje z dzieckiem w Polsce

Park Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie, który nie bez powodu doczekał się Złotego Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej. Tu zakładamy z dziećmi hełmy i ruszamy promem do głębin czasu. Obejrzymy upadek dinozaurów i początek naszej ery. Obrazy i narracja na długo zapadną w pamięć.

Opole, a w nim jeden z ciekawszych w Polsce ogrodów zoologicznych. Wybiegi dla zwierząt są zaplanowane w taki sposób, aby mały człowiek mógł je swobodnie i bezpiecznie obserwować.

Pławna Dolna, a w niej zamek, w którym czekają na dzieci lalki naturalnej wielkości i teatr cieni. To miejsce magiczne, gdzie opowiadane są historie przepojone tajemnicą, ale zakończone morałem. W każdej opowieści powraca postać Ducha Gór, który niepodzielnie włada krainą południowo-zachodniej Polski.

Słowiński Park Narodowy. Poza cudownymi plażami ma do zaoferowania możliwość wędrówki pośród ruchomych wydm oraz dwa wspaniałe skanseny. W Klukach można m.in. zobaczyć, jak wyglądają buty dla konia oraz spróbować swoich sił w obsłudze zabytkowej pralki. Natomiast w Swołowie możemy odwiedzić zamożne XIX-wieczne gospodarstwo – Zagrodę Albrechta.

Wakacje z dzieckiem nad morzem?

Darłowo i jedyna w swoim rodzaju Leonardia. Tu dzieci poznają gry sprzed lat, a nawet sprzed wieków! Jest tu dostępna mniej więcej setka gier zarówno dla indywidualistów, jak i całej rodziny. Dla syna i córki, mamy i taty.

Plany na wakacje w Polsce mogą obejmować: Kraków, Toruń, Poznań, Warszawa, Gdańsk, ale też Chełmno, Giżycko, Lublin, Zamość, Sandomierz… Wystarczy odrobinę ruszyć głową i można zaplanować niezapomniane dla dzieci wyprawy po Polsce, podczas których dużo się dowiedzą, nauczą i przeżyją przygodę.

Oprac. Joanna Weyna

Powiązane artykuły