Jak dobrać torbę i plecak na podróż z dzieckiem?

Jak dobrać torbę i plecak na podróż z dzieckiem?Zbliża się rodzinny wyjazd w urokliwe zakątki Polski albo poza granicę kraju? Przed pakowaniem niezbędnych rzeczy warto się dowiedzieć, jak dobrać torbę i plecak na podróż z dzieckiem, by wszystkie niezbędne do pielęgnacji czy karmienia akcesoria zawsze były pod ręką. Co najlepiej się sprawdzi w samolocie, aucie czy pociągu – walizka, kuferek, a może zasuwana na zamek torba? Sprawdzamy!

Jak dobrać torbę i plecak na podróż z dzieckiem 0-2 lata?

Spakowanie bagażu podróżnego dla niemowlęcia to nieraz prawdziwe wyzwanie i to bez względu na czas spędzony w wybranych środkach lokomocji. Oprócz pieluszek jednorazowych, nawilżanych chusteczek, podstawowych środków pielęgnacyjnych czy ubranek na zmianę, nie może zabraknąć butelek, słoiczków z pożywieniem albo drobnych przekąsek w postaci biszkoptów lub chrupek kukurydzianych.

Jak dobrać torbę i plecak na podróż z dzieckiem? Przede wszystkim bagaż nie może być zbyt duży, ponieważ umieszczenie go w niewielkim schowku samolotowym czy pod nogami w samochodzie może okazać się bardzo trudne lub wręcz niemożliwe. Równocześnie torba powinna być na tyle pakowna, by z łatwością dało się sięgnąć po konkretny produkt bez potrzeby wyciągania lub przekładania innych rzeczy. Dobrym rozwiązaniem jest bagaż z dodatkowymi kieszonkami lub zasuwanymi od zewnątrz komorami, w których można umieścić najbardziej niezbędne akcesoria.

W co spakować kilkulatka na podróż?

Jak dobrać torbę na podróż ze dzieckiem powyżej 3 lat? Teoretycznie spakowanie kilkuletniej pociechy, wydaje się nieco łatwiejsze niż w przypadku noworodków lub niemowląt, ponieważ nie ma potrzeby zabierania ze sobą takich akcesoriów jak jednorazowe pieluchy, butelki z mlekiem albo mata do przewijania.

Jednak długa, monotonna podróż może szybko znudzić malucha, który wkrótce zacznie domagać się bardziej zajmujących rozrywek, dlatego wolne miejsce w bagażu podróżnym warto zapełnić kartami, grami, książeczkami i innymi zajmującymi czas zabawkami. Wszystkie te drobiazgi najlepiej spakować do wygodnej, zasuwanej na zamek torby z poręcznym uchwytem na walizkę, ułatwiającym sprawne przewiezienie całego ekwipunku za pomocą jednej ręki. Dodatkowym atutem bagażu na dziecięce akcesoria jest regulowana długość paska, podwójne dno oraz zapinane kieszenie zewnętrzne na froncie lub bokach.

Wycieczka w góry? Plecak to idealne rozwiązanie!

Rodzinny wyjazd w góry to doskonały pomysł zwłaszcza dla kilkulatków i nieco starszych pociech. Pokonywanie wysokości, poznawanie zupełnie nowych krajobrazów oraz miejscowej fauny i flory to nie tylko doskonała zabawa dla malucha, ale także okazja do poszerzenia swojej wiedzy w wielu fascynujących tematach.

Przed wyjściem na szlak warto zabrać ze sobą kilka rzeczy, które mogą się przydać podczas krótkich wypoczynków lub zmiennej pogody i zapakować w poręczny plecak. Dodatkowo można pomyśleć o lekkim bagażu, w którym mały smyk będzie mógł sam dźwigać własnoręcznie spakowane drobiazgi, takie jak bidon, ulubione przekąski czy płaszcz przeciwdeszczowy.

Jak dobrać plecak na podróż z dzieckiem po górach? Przede wszystkim nie może to być szkolny tornister, lecz lekki, wygodny plecaczek o miękkich, regulowanych i ergonomicznych szelkach, równomiernie rozkładających obciążenie na całe plecy. Jego tylna część powinna mieścić się pomiędzy ramionami a miednicą pociechy, co nie będzie krępować lub utrudniać ruchów, a zapewni optymalne przyleganie do kręgosłupa podczas chodzenia, biegania czy siadania na chwilę odpoczynku. Aby plecak małego turysty jak najlepiej spełniał swoje funkcje, może mieć boczne kieszonki oraz zapinki do przytrzymania bidonu z napojem.

Walizka lub kuferek w dalszą podróż z dzieckiem

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, jak dobrać torbę i plecak na podróż z dzieckiem, ponieważ ich rozmiary zależą nie tylko od wieku malucha, ale także rodzaju wyprawy, aktualnego stanu pogody czy ilości czasu spędzonego poza domem. Na krótki lub nieco dłuższy spacer doskonale sprawdzi się wygodna torba zasuwana na zamek, w ramach bagażu podręcznego można użyć niewielki, lekki kuferek, a na górskie wypady wybrać praktyczny plecak z dużą ilością dodatkowych kieszonek. Jeszcze przed pakowaniem ekwipunku warto się zastanowić, co zabrać ze sobą na wyjazd z dzieckiem i dopiero ilość odłożonych przedmiotów starać się dobrać do rozmiarów torby czy walizki. Aby dłuższy wyjazd dla malucha był jeszcze większą atrakcją, można podarować mu własną walizkę, do której oprócz ubranek lub przysmaków będzie mógł spakować wybrane gry, zabawki, książeczki czy ulubioną przytulankę. Udanej podróży!

Wybierasz się w podróż z dzieckiem samolotem? Dowiedz się, jaki wózek do samolotu wybrać.

Oprac. Joanna Bujak

Może Cię również zainteresować: