Pomysły na edukacyjne prezenty dla 3-latki/ 3-latka

Pomysły na edukacyjne prezenty dla 3-latki/ 3-latkaWybór prezentu dla 3-latka to zawsze zagwozdka dla gości zaproszonych na urodziny. Kolejne misie, lalki i samochodziki oczywiście cieszą najmłodszych, jednak tym razem być może warto postawić na coś innego. Ciekawy pomysł stanowi prezent edukacyjny dla 3-latków. Szeroki wybór wartych uwagi zabawek wspierających rozwój umiejętności motorycznych i poznawczych u dzieci ułatwi ci wybór najlepszego prezentu.

1. Puzzle obserwacyjne

Jeżeli interesuje Cię edukacyjny prezent dla 3-latka albo 3-latki, możesz rozważyć popularne w ostatnich latach puzzle obserwacyjne. Charakteryzują się formą oraz ilustracjami dostosowanymi do wieku 3-latków. Mogą dotyczyć różnorodnej tematyki, np. przyrody, budowy ciała człowieka, cyferek oraz literek. Układanie puzzli pomaga dziecku rozwijać motorykę małą oraz wyobraźnię.

2. Książeczki edukacyjne

W takiej kategorii jak „prezent edukacyjny dla 3-latków” prym wiodą wszelakie książeczki. Świetnie sprawdzają się nie tylko w ciągu dnia, ale również jako wieczorne czytanki. Mogą pomagać maluchom rozwijać umiejętność skupienia, spostrzegawczości oraz logicznego myślenia. Do wyboru pozostają różnorodne książeczki edukacyjne, m.in. z zagadkami, grami logicznymi, rebusami i rymowankami.

3. Klocki

Klocki to ponadczasowy prezent edukacyjny dla 3-latki lub 3-latka. Budowanie z klocków pomaga maluchom rozwijać motorykę dużą i małą, kształtuje także umiejętności poznawcze, w tym wyobraźnię przestrzenną. Na trzecie urodziny dziecka wybierz większe klocki, które zapewniają łatwe chwytanie i nie stwarzają zagrożenia zadławieniem. Postaw na różnorodne kształty i kolory umożliwiające budowanie rozmaitych konstrukcji. Polecamy wybrać klocki tematyczne, zgodne z zainteresowaniami dziecka.

4. Gry planszowe

Zarówno mali, jak i duzi kochają gry planszowe! 3-latek może już grać w proste gry z resztą rodziny. Do wyboru pozostaje wiele gier planszowych dla najmłodszych. Charakteryzują się tematyką odpowiednią dla dzieci, prostymi zasadami i krótkim czasem rozgrywek. Podczas gry 3-latki mogą uczyć się zasad zdrowej rywalizacji, a także rozpoznawania kolorów i kształtów czy liczenia.

5. Rysowanki

Jeżeli masz w rodzinie małego artystę, postaw na edukacyjny prezent dla 3-latka w formie rysowanki. Zabawki artystyczne pomagają maluchom w rozwoju małej motoryki. Przyciągają uwagę pięknymi ilustracjami, np. z ulubionymi bohaterami baśni oraz bajek.

Pomysły na edukacyjne prezenty dla 3-latki/ 3-latka – podsumowanie

Podążając za naturalnym rozwojem dziecka, warto stawiać na edukacyjne prezenty dopasowane do wieku. Różnorodne puzzle, książeczki edukacyjne, klocki, gry planszowe oraz rysowanki pomagają maluchom kształtować umiejętności motoryczne oraz poznawcze. Łączą zabawę z nauką o otaczającym świecie, dzięki czemu sprawdzają się zarówno w domu, jak i w podróży.

Poznaj także nasze propozycje na książki na prezent.

Oprac. Zuzanna Kulesza-Banasiak

Może Cię również zainteresować: